Sizce 1. Murat şehit mi değil mi?

Şimdi arkadaşlar bildiğim kadarıyla şehit olmak için Savaş'ı sizin değil karşı Tarafın açması gerekiyor. Yani savunma tarafı olmanız gerekiyor. 1. Kosava savaşını 1. Murat Tarafından Gerçekleştirildi ve savaş Alanında öldü şehit mi oluyo yoksa olmuyor mu

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• 1. Murat Kosova'da savaş meydanında ölmedi.

Kendisine çok önemli şeyler söyleyeceği bahanesiyle 1. Murat'ın çadırına giriyor ve bir anda hançerini çıkarıp öldürüyor yani savaş alanında değil kendi çadırında öldürülüyor.

Bunu sadece Allah bilir.

0|0
    0|0
    • Nasıl ya ben yanlış mı biliyormuşum şimdi bide bu Aklımı kurcalıcak 😕 Sağol

• Evet yanlış biliyormuşsun :)

En İyi Kız Görüşü

• Bende müslümanlık için savaşıp ölen herkes şehit diye biliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• şehit olmak için savaşı karşı tarafın açmasına gerek yok...
    toprak almak için... ya da o toprakları müslümanlaştırmak için saldırdığın zaman da cihat sayılır bu :)

0|0
    0|0
  • allah yolunda vatanı milleti için şavaşırken canını kaybedenler şehittir savaşı kimin açtığı önemli değil ölen ne için şavaşırken öldü önemli olan o yoksa durduk yere toprak işkence mal mülk için açılan savaş ne allah yolundadır ne vatan millet içindir ;)

0|0
    0|1
  • sana şöyle bir şey anlatayım;
    1. Murat içkiye ve kadına baya düşkün biri yanlış yaptığının farkında fakat kendine engel olamıyor hem günah işleyip hemde bundan dolayı çok acı çekiyor 1. kosova seferine giderken sabahlara kadar dua ediyor Allah'a ve şehit olmak istediğini söylüyor
    dua sında Allahım eğer sevgili kulunuzsam benim canımı bu savaşta alın diyor. fakat savaşta şehit olmuyor tam üzülmeye başlarken ölü gibi yerde yatan bir düşman tarafından saldırılıp şehit ediliyor :/

0|0
    0|0
  • Evet şehit oldu
    savaş alanında yaralıları dolaşırken savas alanında ölmüştür

0|0
    0|0
  • Birincisi aşırı saçma bir soru.
    İkincisi kimin şehit olduğuna Allah karar verir. Her vatan müdafaası yapan şehit oluyor diye bir şey yok.

0|0
    0|0
  • şehit oluyor. savunma veya taarruz fark etmez..

0|0
    0|0
    • Hadi ya yani Şehitlik mertebesi için Müslüman olmak yeterli mi sadece

• hayır, Müslüman olur, kendi menfaati için savaşabilir pekala. allah yolunda vatanı milleti için şavaşırken canını kaybedenler şehittir

• Elbette şehit

0|0
    0|0
  • Şehit.

0|0
    0|0
  • Allah bilir

0|0
    0|0
  • şehit tabi ki de

0|0
    0|0
  • Şehit dir, allah için yapılan islam için yapılan savaş da da şehit düşersiniz,

0|0
    0|0
  • İnşallah şehit olmuştur diyelim.

0|0
    0|0
  • şehit hatta osmanlıda şavaş alalnında öldürülen ilk padişah

0|0
    0|0
    • Aynen de ilk başta dediğim gibi sadece savunma yapanlar şehit oluyormuş ondan dedim yoksa bizim Atalarımız şehit sayılmıyor mu diye merak etim

• hayır ya öyle şaçma şey olurmu olmaz tabikide vatanları için şavaşıyorlar iki türlüsündede onun için şehit oluyorlar öldüklerinde

• şehit

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Öyle bir şart yok şehit olmak için.

0|0
    0|0
Yükleniyor...