Nazar batıl bir inanış mı sizce? Nazara inanır mısınız?

sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? batıl bir inanış mı bu sizce? sadece türk milletine mi özgü nazar düşüncesi? başka mılletlerde de varmı?

0|0
7|25

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 24

• Kuran-ı Kerim'de açıkça bahsedilen bişey ile ilgili sadece türk milletine özgü bişey mi demek sence mantıklı mı.Hayır Müslüman olmasan bile tüm müslüman toplumlarda olduğunu tahmin etmen gerekir

3|1
    0|0
  • Nazara kesınlıkle be kesınlıkle inanırım ! kim ne derse desin dünyanın duayla durduğu kanaatindeyim .. çünkü nazara geldiğim süreçlerde kafam kalkmıyor ve sürekli uykulu oluyorum ... ama nazar duasından sonra kendimi toparlıyorum .. bu bi kaç kez olan bişi değil ... bunun kaanatini gördüm. Kezaaa şöyle bişi ekliyim bu sadece benim kararım .. herkezın kararınada saygılıyım ..

2|0
    0|0
  • nazar vardır,bunun delilleri çoktur. ben bir tanesini hatırlatmak isterim: 'göz değmesi gerçektir' (buhari,tıp,36).

2|0
    0|0
  • nazar gerçekten vardır

hadis-i şeriflerdede belirtilir

alah nazarlardan saklasın deriz hep

duaları vardır

batıl bir inanış değildir

2|0
    0|0
  • Nazar vardır ve batıl değildir. Ancak insanların nazardan korunmak amacıyla kullandıkları o nazar boncukları batıldır, puta bile girebilir. Her türlü tehlikelerden ve hasetten Allahü tealaya sığınılır boncuklara değil.

3|0
    0|0
  • nazarın sadece nazar boncugu batıl inançtır

yoksa nazar gerçekten vardır nazar duası kuran da geçer

2|0
    0|0
  • Ay ben öyle şeylere çok inanırım.

0|0
    1|0
  • nazar diye birşey var. bilimsel olarak da kanıtlandı

0|0
    0|0
  • inanırım kesinlikle.

2|0
    0|0
  • nazar vardır Kuranda bile geçer nazar ayeti var hatta inanırım evet

2|0
    0|0
  • neye nazar boncugu taksam nazar degıyo buna ne dıcen

0|0
    1|0
  • inanmam. Allah dünyayı birkaç kıskanç insanın eline falan bırakmamıştır herhalde. çok saçma.

0|0
    0|0
  • inanıyorum tabikide ayrıca nickin drop eczacılık felan mı okudun :)

1|0
    0|0
  • inanırım bana nazar değdini düşünürüm

1|0
    0|0
  • ben inanıyorum hacı .. kim ne derse desin ..

1|0
    0|0
  • Nazar var var.

1|0
    0|0
  • inanmam ben baskalrının ınanmıyacagı tek birseye ınanırım oda bazen kulagıma fısıldanan sesler

0|0
    1|0
  • benim nazarımda batıl bir inanç.

0|0
    0|0
  • Nazar varsa da nazardan insanları koruyan şey horusun gözü değildir. Her evde de var nedense.

0|0
    0|0
  • hiçbirşeye inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Hee cünkü basimizdan gecti

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum.

0|0
    1|0
  • nazar etme ne olur calış seninde olur

0|0
    0|0
  • inanırım kesinlikle

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ey Reslul'üm Muhammed.O kafirler, az kaldı ki,(çıkası) gözleriyle seni devireceklerdi.Sana çatlatacak gibi çok hain bir bakışla baktılar.(Kalem 51,52)

Müslüman'san,buyur güzel kardeşim...

1|0
    0|0
  • nazar vardır ve inanmak gerekir nazar insanı çatylatır

0|1
    0|0
  • nazar vardır elbette . Kuran-ı kerimde ayette de geçiyor zaten .

2|0
    0|0
  • nazar batıl inanç değildir. dinimizde de bir yeri vardır. benim başıma geldi felç geçiriyordum az daha.

0|0
    0|0
  • kötü enerji diye bişey var o ınsanın uzerınde kalabılıyor oda nazar yani inanıyorum

0|0
    0|0
  • inanırım evet.Bikeresinde bir misafirimiz ay ne güzel ev,bayıldım falan dedi.O gitdikden sora kocaman nazar boncuğumuz vardı durduk yere kırıldı o zaman inanım nazar varmış

0|0
    0|0
  • Ben inaniyorum :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...