Norveç gibi ülkelerde neden intihar olayları çok yoğun yaşanıyor ?

norveç gibi ülkelerde neden intihar olayları çok yoğun yaşanıyor ? geçim derdi yok birşey yok adamlar kafayı yemiş ya bulmuş da bunuyorlar. dünyanın en güzel hatunları orada. isterse sürekli gece olsun arkadaş ben öyle ortamlara bayılırım. hakikaten anlamak mümkün değil . bence olay bu kadar basit değil derin birşeyler olmalı .

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• japonya'da da yüksek. refah seviyesi çok yukarılarda olunca can sıkıntısı başa bela oluyor

gerçi Japonların ayrıca kendi kültürleriyle de alakalı gibi

aslında gelişmiş ülkelerdeki intiharlarla ilgili olarak Durkheim amca bunu kendi çapında incelemiş vakti zamanında

der ki özetle, intiharların özellikle modern toplumlarda en önemli nedeni kolektif bilincin bireyselleşme, heterojenleşme ve farklılaşma gibi sebeplerden zayıflamasıdır buna yol açan.

ilgini çekerse kitabı da var ben tamamını okumadım ama ilgilenirsen yani birader

link

0|0
    0|3

Kızlar Ne Diyor 8

• Tamamen iklimsel...Sürekli kasvetli hava,sürekli soğuk...Bir de 6 ay boyunca,20 saat karanlıkta kal senelerce(Malum kutuplara yakın),kafayı yersin...Güneş,yaşam kaynağı güneş olmadan hayat ne kadar güzel olabilir ki?

Mesela ben de bunalımdayım şu aralar.Baharı bekliyorum :)

1|1
    0|0
  • Gunesle alakasi yok, dunyanin en zengin ulkelerindendir iskandinav ulkeleri, zaten yazlari cogu ispanya'ya falan gidiyor norvec gercekten harika biryer intihar sebepleri ise yapacak birseylerinin kalmamalari.

2|0
    0|0
  • derin ne olcak ya allah aşkına yaaaaaa akıl vr mantık vr imanı yok zaten inancı sıfır onuda geçtim o kdr cok doyuma ulaşmıslar ki napcanı sapıtıolar uyusturucu türlü kötü alıskanlıklar sen öyle ortamdan hoşlanırım diosun karı kız onu herkes ister ama onlar işin bokunu cıkarmıslar normal burda biz gibi rahat değillerki ülkelerinde bisürü sıkıntı vr bi bok yok özentilik vr ohoo daha sayımmı

0|0
    2|2
  • güneş görmemelerinden dolayı olabılır

1|0
    1|1
  • 4 ay boyunca hiç güneş görmediğini düşünsene. insanlar psikolojik olarak yıpranıyorlar.ışık terapisi alıyorlar.ışık ihtiyacını karşılamak için .

1|0
    1|2
  • Soğuktan herhalde.

0|1
    1|1
  • Burzumcular da ondan.

0|0
    0|1
  • cünku orda 6 ay gece 6 ay gündüz yasaniyor

0|0
    1|3

Erkekler Ne Diyor 8

• depresyonun en iyi ilacı güneştir.bi yerde okumuştum.güneşli gün sayısı az olan ülkelerde, güneşli gün sayısı fazla olan ülkelere göre intihar sayısı daha fazla yaşanıyormuş.norveç kuzey kutbuna yakın yerde.bu yüzden norveçte güneşli gün sayısı az.bu sebepten dolayı intihar sayısı çok olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|1
  • rahatlık batıyor kesinlikle

0|0
    0|1
  • norveçte güneşi göremezsin hava hep kapalı yada bulutlu varsa yagmur bulut vs vs

adamlar bembeyaz tenle geliyorlar türkiyeye

bu hava koşullarıda onların psikolojisini etkileyip intihar sebebi oluyor

1|0
    0|1
  • inanac yok ne olacak başkaa

1|0
    1|1
  • sıkıcı geliyor olmalı

0|0
    0|1
  • ''Sorun yaratan adam''ların kaçınılmaz sonudur intihar.

0|0
    0|2
  • Türkiye'ye bakarsan son 10 yılda intihar ve kadına şiddetin ne kadar arttığını görürsen, ucuz entel numaralarını bırakabilirsin

0|0
    0|0
  • amerikan oyunu olabilir.

0|0
    0|1
Yükleniyor...