Sevdiğiniz sözlerden ban ada yazar mısınız..?

can yücel veya başka yazarlardan şairlerden güzel sözler biliyormusunuz...benle biraz paylaşırmisniz..ama sevdikleriniz olsun..anlamlı olanlar yani..sizde hatırası olanlarda olabilir...

0|0
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• "Umutsuzluk; insanoğlunun kendine karşı hazırlayabileceği suikastlerin en korkuncudur, umutsuzluk manevi bir intihardır." J.P Sartre

ve kısa bi yazım.

Hiç bir hayal gerçek olmaz. "Hayallerimi gerçekleştirdim." sözü külliyen yalandır. Gerçek hayale yakın olabilir, ama asla hayaller ile birebir örtüşmez.

Hayaller masrafsızdır yormaz, paranızı almaz veya biriyle paylaşılma gereği duyulmaz. Hayaller en masum ihtiyaçlardandır. En masumudur. En tatlısıdır. Hayaller, insanın sadece kendisini konu almaz. Hayaller hep birşey üzerine veya biri üzerine kuruludur. Değer taşıyan bir insan üzerine kuruludur. Evet, değer taşıyan bir insan. Çoğu zaman bir sevgili, ulaşılamayan bir melek üzerine.

İşin caba olan kısmı. Hayal kurmayı bitirdikten sonradır. Kısa bi sırıtma anı, gerçekle yüzleşme seansı geçirir insan. Bunu böyle anlatıyorum, çünkü bi hayal kurulmaya geceleri uyumadan önce başlar. En azından benim için bu böyle. Bu kısa süre gerçekle yüzleşme anında, düşünceler saçılır, saplanır insanı dünyasına. Saplantılar çıkar meydana; "Onu dinlemeyi özledim.

İçten gülmesini. Kimsesi olmamasını. Arkadaşı olmayı özledim." İçten içe bi özlem duyar içinde. Hayalin olduğu yerde özlem de vardır. Kalp çarpıntıları, mide bulantıları vardır.

İnsan yalnızlığla yüzleşir. Hayallerinin gerçek dışı görüntüsüyle. Karamsarlıkla. Karanlığın dostluğuyla yüzleşir. Aydınlığın neler sakladığını, karanlığın neler aydınlattığı sadece uyumadan farkına varır insan. Zamanın gerekliliğini ön plana çıkarır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Hani derler ya ben sensiz yaşayamam diye

İşte ben onlardan değilim

Ben sensiz de yaşarım;

Ama seninle bir başka yaşarım...

...NAZIM HİKMET RAN

"Her güne hayatının en güzel günü olması için şans ver…"

- Mark Twain

Dünyada hepimiz sallantılı, korkuluksuz bir köprüde yürür gibiyiz. Tutunacak bir şey olmadı mı insan yuvarlanır. Tramvaylardaki tutamaklar gibi, uzanır tutunurlar...

Kimi zenginliğine tutunur; kimi müdürlüğüne; kimi işine sanatına. çocuklarına tutunanlar vardır. Herkes kendi tutamağının en iyi, en yüksek olduğuna inanır.gülünçlüğünü farketmez...

Yusuf Atılgan

1|0
    0|0
  • Kendi yazdığım Bir Sözü paylaşmak istedim;

Sabah Günün ilk ışıklarıyla aralanan gözlerine değen gözlerim,

Gecenin bir Yarısında, Bir an Önce Gözlerine Kavuşmayı düşleyen Adamın eseridir.

Fakat Biliyormusun Sevgilim Şimdi O Güneşin Doğmasını Sabırsızlıkla Bekleyen gözlerim,

Kayıp Bir Yalnızlıkta, Karanlık ve Ücra bir Odada ölümü Beklemektedir Bilirim.

Değişilmez değil ama Değiştirilemezlerimden Değilmişsin Çünkü sen buna bile Değmezsin.

BySeCo

2|0
    0|1
  • Pişman değilim, çünkü ben sevdikçe sen hep canımı yaktın. Kalmaya ise sebebin çoktu ama sen hep gitmeye bahane aradın...

1|0
    0|0
  • Savaşan, kaybedebilir. Savaşmayan, çoktan kaybetmiştir.

Che :)

1|0
    0|2
  • Bir Garip ölmüş diyeler, tam 3 gün sonra duyalar,Soğuk suyla yuyalar,şöyle garip bencileyin...

1|0
    0|0
  • Aslında hiçbirşey iyi veya kötü değildir. Herşey bizim onlar hakkında ne düşündüğümüze bağlıdır.

1|0
    0|0
  • özme tatlı canını

okşa patlıcanını

1|0
    0|0
  • Sen günlere bölersin yalnızlığını / O dünlere. [İsmail A.] :D

1|0
    0|1
  • Çok konuşma kendi beyanını beğendirme ve başkalarına söz hakkı tanımama hastalığından kurtulmadığı nispette ne hak katında nede halk katında umduğunu bulamaz...

0|0
    0|0
  • sana her bakışımda bir az daha aşık oluyorum..

0|0
    0|0
    • güzelmiş sağol ama çok doğaçlama oldu bu:))

• ama sen hiç nazik olmuyorsun bana biliyorsun dimi :)

• bilmem farketmedim..seni tanımıyorumki..açsana kendini.

• hayat benim hayatım kurallarını ben koyarım

0|0
    0|0
  • Cennet ve cehennemi ayıran duvar gibiydin. Bir yanın sonsuz güzelliklerle, bir yanın sonsuz işkencelerle doluydu.

Ben.

1|0
    0|0
  • bir kız sevdim gül gibi yaktı beni kül gibi

ufff çok iğrencim bugün ehehe

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• “Hayır sus!

Gitmeni anlarım ama sus!

Bahanelerini cüzdanına kaldır!

‘Gitmek zorundayım’la başlayan cümlelerini ağzının içine topla..

Küçükken öğrenememişsin!

Ağzında yalan varken konuşma!”

Özdemir Asaf

“Oysa bütün hayatımız yaşadıklarımız ile düşündüklerimiz arasındaki masum çelişkiden ibarettir.”

Oğuz Atay

“Bilirsin, yazılmadıkça bitmeyen şeyler biriktirir kadınlar.”

Tezer Özlü

ki daha çok var ssevdiğim:)

1|0
    0|0
  • Olmuyorsa zorlamayacaksın diye bir şey yok; gönül seviyor, gönül istiyor, gönül laf anlamıyor işte...

Her şeyden vazgeçiyor da insan, uğruna her şeyden vazgeçtiği tek bir şeyden geçilmiyor sevince...

Sende kalp yok, bende baht.

Ne sen seviyorsun ne de ben vazgeçebiliyorum..

1|0
    0|0
  • memleket gözlüm,memleketim gibi hasretimsin,

1|0
    0|0
  • belki de insan sevmeyi bilmediğinden değil, sevgisine layık biri olmadığından yalnızdır

1|0
    0|0

• Acı, kendisiyle savaşıldığı için acıtıyormuş. Ona teslim olunduğunda ise alışıyormuşsun varlığına. Anladım ki acıyı dibine kadar yaşayıp bitirmek gerekiyormuş. Yoksa bir kanser gibi yayılıyor tüm hayatına .

- Kahraman Tazeoğlu

1|0
    0|0
  • "Herkes az buçuk sarhoş, herkes bir şeyler söylüyor.

Ama yalnız ikimizin sözcükleri sarmaş dolaş."

Cemal Süreya

0|0
    0|0
  • "Aklın serhaddinde hiçbir aydınlığın gölgelemediği yerde kendi içinden aydınlık, pırıl pırıl tutuşan büyük su nergisiyim..."

Huzur

0|0
    0|0

• İçimde hala sen yaşarken, senden sonra gelen herkes kırık kalbime yarabandı…

0|0
    0|0
  • Bir şey eksikmiş gibi, yoldan beklediğim biri gelmemiş gibi, bir türlü gün o sabaha doğamamış gibi, hep yanlış adrese çıkıyormuş gibi öyle bir his benimkisi... Belki de seninkisi.

0|0
    0|0
  • Bir gün mutlu olacaksın , hiç korkma . Ama unutmayacaksın .

0|0
    0|0
Yükleniyor...