KİTAP OKUMAK KİTAP? ? ?

Ben 18 yaşındayım çok kitap okumayı ve internetten yararlı bilgi edinmeyi çok seven biriyim ilerde sınavlarda yararı olurmu ygs-lys olsun? ?

0|0
16|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kelime dagarcigin gelisir. Konuskan akici hale gelir. Devam et kardesim

0|1
    0|0
    • Devam ediyorum kardeşim teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 15

• Hayatını sınavlara göre şekillendirme. sınava yönelik yaşama.
    kitap okumaktan fayda görmeyen biri gördün mü sen hiç? senden başka bir sen çıkarır kitaplar..

he illa sınavda işime yarasın yeter diyorsan, okuma hızını ve anlama düzeyini geliştirir. kelime dağarcığın artar. bilgi kapasiten de.

0|1
    0|0
    • Hayır sınava göre şekilledirmem zaten sınav olmasada okuyan biriyim.

• Kitap okumak farklı insanların gözlerinden hayata, olaylara bakmamızı saglar. ygs - lys icin belki soruyu ikinci kez okuma ihtiyacı duymanı azaltır kavrayişın hizlanır yani. herhalukarda bugun olmasa yarın cebinden cıkarıp kullanırsın okuduklarinı :-)

0|1
    0|0
  • Ygs-lysde faydasını göremezsin ama kültür seviyeni çok artırır.

0|1
    0|0
    • çok şey öğrendim kitaplardan ama ygs -lys de yararı olsa çok iyi olurdu.

• Ygs hıza da bağlı bir sınav olduğu için ne kadar çabuk anlarsan o kadar iyi bu yüzden tabiki faydasını göreceksindir

0|1
    0|0
  • Okuduğun kitaplar basit anlatımlı değil de edebi ya da felsefi tarzdaysa okuduğunu anlama oranını arttırır. Sınavlarda süreden kazanırsın ve yanlış yapma riskini azaltır.

0|1
    0|0
    • Yok basit kitaplar değil . bu sene girecem bakalım.

• Hızlı okuma teknikleri öğrenmeni de tavsiye ederim. Benim girdiğim sene türkçeden 1 boşum vardı sadece. Gerçi yapsam onu da doğru yapıp fulleyecekmişim ama risk alamadım. Çok işine yarayacak.

• tamam öğrenmeye çalışacam teşekkür ederim yorum için.

• Olur tabii ki gectim sınavları en basta hayat üzerinden sana cok faydaları olur.

0|1
    0|0
    • Aynen önerdiğin kiitap var mı

• Olur.

0|1
    0|0
  • Olmaz olur mu? Artik sinavlarda sorulardan cok sureyle oynuyorlar. Ozellikle 2015 ygs paragraf sorularinin uzunlugundan herkes sikayet etti. Haberlere sayfa sayfa cikti 90 dakikada bitirdim diyenler dolu. Ben 100 dakikada falan bitirdim. Dusun artik. Upuzun soruyu bir kere okuyacak vakit bulmak var bir de 3-4 kez okuyacak vakit bulmak var.

0|0
    0|0
    • Bende bu sene girecem harbiden zormuş paragraf barajı geçemeyen çok oldu hayırlısı bakalım.

• türkçe kısmında kitap işine yarar yani okdugunu anlama vs

0|0
    0|0
  • kpss gibi genel kültür içeren sınavlarda yararlı olur, gördüğün bir bilgi karşına çıkar yaparsın. Ama ha çok kendini geliştirirsin bu daha iyi değil mi?

0|0
    0|0
  • tabi olur okuma kabiliyetini geliştirir herkesin tek seferde okuyup anlayamadığı paragraf sorularını tek seferde anlarsın

0|0
    0|0
  • Olur anam olur niye olmasın?

0|0
    0|0
  • Genel kültür açısından olur bence oku sen kendini geliştir

0|0
    0|0
  • Bence yararı oluyo. Özellikle soruları anlayıp yorumlamanda hayata bakışında çok faydasını gördüm

0|0
    0|0
  • Olur tabi ki derslerine de çalışırsan birde tamamdır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben ygs ve lys adına sadece 2 tane test çözüp hergün dersaneyi eken bir insandım. Buna rağmen 2-3 günde 1 kitap bitirirdim. Sonuç mu? Bülent Ecevit Üniversitesi/Gemi İnşaat Mühendisliği

0|1
    0|0
  • 18 yasindasin yas araligin neden (25-29) fake bey

0|1
    0|0
    • ilk kayıtta bişi bilmiyodum kafama göre seçtim değişebiliyommu? yaşı

• Nasil bilmiyordun ya :) yasini ya da dogum tarihini sormadimi kayit olurken

• kafama göre yazdim :)

• Türkçe ve genel kültür tarafından belli bir yarar sağlar diye düşünüyorum ama arkadaşım ben mesela üniversite 4 yıllık bitirdim dışarıdan okudum ve kpss'ye girdim ve sözde çalışma kitaplarıyla hazırlandım ama maalesef çok fazla puanı mı arttıramadım gelen sorular inan ki özellikle kendi okuduğum bölümden sorular hiç okumadığım bilgilerdi özenle hazırlamışlardı sanki onun yüzünden kaymakamlık sınavına 85 90 la girip kazanma ihtimalim varken 75 te kaldım geçen sene soular daha normaldi yani bu kpss lys vs mantığına bakarsan sana bir abin olarak tavsiyem sürekli kitap oku ayrıca kafanda yalnızca oraya odaklan ve özellikle de dershane anlamında dereceler yaptıran köklü dershanelere git orada daha soru mantıklarını çözesin öğretirler benim gibi yapma. üniversite okuyacaksanda sana tavsiyem sakın dışarıdan okuma git normal okulda oku ha eğer ki çok fazla sıkı sarılıp odaklanmıyorsan bu işe kendi zamanını o zaman hiç harcama karar senin

0|0
    0|0
    • üni okuayacam kitap okuyorum baya okumya devam edecem. Yorum icin tsk ederm

• olmamasi icin bir neden varmi?

0|1
    0|0
  • Boşver sınavı kendine faydası olur

0|1
    0|0
  • bende okumayı çok severim aynı senin gibiyim. yararlı bilgileri durmadan araştırırım. kitap okumak ve araştırmak kültürlendirir seni ve okuduğunu %35 daha iyi anlamanı sağlar. hem zamandan hemde kullanıcağın enerjiden tasarruf edersin.

0|0
    0|0
    • Yorum için teşekkür ederim. Aynen yararı var belli bir süre sonra zaten kitap okumayı bırakamıyorsun.

• şuanlık ara verdim. ünide dersler başlasın az ders çalışıp çok kitap okuyacağım.

• Atilla Ilhan, Sabahattin Ali, Cemal Süreya, Nazim Hikmet Bunlarin kitaplarini oku :)

0|0
    0|0
    • Sabahhattin ali okuyodum bugun zaten birde yaşar kemal okuyorum. dediklerinide okurum.

• Turkce edebiyatta birazda sosyalde olur

0|0
    0|0
  • Kitap körelmiş zihnini açar sınavlarda şöyle faydası olur okuduğunu anlarsın mesela..

0|0
    0|0
  • Tarak kitabını seviyorum

0|0
    0|0
  • Oluyor. Çoğu kez sınavlarda yorum gerektiren soruları cevaplarken çok faydası olmuştur

0|0
    0|0
Yükleniyor...