Sevdiğiniz Sabahattin Ali şarkıları var mı?

Şüphesiz Sabahattin Ali bu ülkenin kıymeti sonradan anlaşılan çok değerli mücevherlerindendir, ancak bir cinayete kurban gitmiştir. Kendisi sadece güzel duyguların romantik şairi değil aynı zamanda kimseye acıması olmayan kalemi keskin bir militandı.
Şiirleri adeta ayna tutar insana. Sizin de Sabahattin Ali bestelerinden beğendiğiniz şarkılar var mı?

0|0
9|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hangi birini söylesem bilemedim. Birini söylesen diğeri eksik kalır. Dinlemeyi de sevdiğim Edip Akbayram ve Zülfü Livaneli'nin seslendirdiklerinin ayrı bir yeri vardır. "Gel ey hilal kaşlım dizim üstüne, ay bir yandan sen bir yandan sar beni"

1|0
    0|0
    • Her bir sözü ayri güzel. Umarim layiki ile dinleyenlerin sayisi cogalir...

Erkekler Ne Diyor 5

• En iyi besteleri edip Akbayram yapmıştır onun şiirlerine.. Ancak Ahmet Kayan'ın Geçmiyor günler bestesi ayrıdır bende..

1|0
    0|0
  • Aldırma gönül ve Göklerde Kartal gibiydim. Tüylerim diken diken olur bazen dinlerken.

1|0
    0|0
    • Dertlerin kalkinca saha
      Bir sitem yolla Allah'a
      Görecek günler var daha
      Aldirma gönül aldirma

Ne de güzel söylemis...

• Benim de favori dizem orasıdır.

• yok canım

0|0
    1|0
  • Hayır, yok

0|0
    0|0
    • Ben leylim ley, aldirma gonul ve benim meskenim daglardir'i cok seviyorum.
      Eminim cogu insan da kim oldugunu bilmiyor, biliyorsa da twitter facebook'tan..
      Surgun yolcusu ölmedi, onun gibi insanlar ölmez. Utanctir faili mechul denmesi ona.

• Yanlis oldu ya uzgunum asdjfk.

• Hiç ni şiirini bilmiyorum ki Kitabı'nı okumuştum Kürk mantoluyu kısaydı ama çok harikaydı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ben leylim ley, aldirma gonul ve benim meskenim daglardir'i cok seviyorum.
    Eminim cogu insan da kim oldugunu bilmiyor, biliyorsa da twitter facebook'tan..
    Surgun yolcusu ölmedi, onun gibi insanlar ölmez. Utanctir faili mechul denmesi ona..

0|0
    0|0
  • çoğu şiiri harikadır

1|0
    0|0
  • çocuklar gibi-sezen aksu :) çok severimm <3

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • sabahattin ali şarkıcı mıydı :O

0|0
    0|0
  • yorumları okudum , bu güzel şarkı sözlerinin Sebahattin Ali ye ait olduğnu yeni öğrendim

0|0
    0|0
  • Kurk mantoludaki sebahattin mi o?

0|0
    0|0
  • Aldırma Gönül...

0|0
    0|0
Yükleniyor...