Kaç kişi kitap kurdu?

KS ahalisinin genel paylasimlarina ve yorumlarına bakıyorum da, çoğunluğunun daha önce iki satır okuyacak kadar kitap sevmediğini düşünüyorum. Nasilim ile başlayıp nefret ve ırkçı paylasimlarina varana kadar bir sürü içi boş yazılarla dolu!

Güncellemeler:
ALINTIDIR

"Eski sevgilinizi hiç kitap okurken gördünüz mü? Hiç kitaplar hakkında fikir alışverişi yaptınız mı? Cevabınız hayırsa, belki de kriterlerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz.

Kitap okuyan insanların, diğerlerine nazaran daha iyi olduğu hiç şaşırtıcı değil. Çünkü yüzlerce ruha ve bilgeliğine bürünebilirler. Belki hiçbir zaman akıl sır erdiremeyeceğiniz olaylara soyut gözlerle tanıklık ettiler, belki de asla tanımayacağınız insanların ölümlerini gördüler.
Kadın olmayı, erkek olmayı öğrendiler. Acı çeken birine tanıklık etmenin nasıl bir şey olduğunu tattılar. Aklın yaşta olmadığını kanıtladılar.

Eğer sizi tamamlayacak, kalbinizdeki boşluğu dolduracak birisini arıyorsanız, türünün sayılı örneklerinden olan kitap okuyan insanları arıyorsunuzdur. Hiç beklenmedik bir şekilde, bir kahvecide, parkta ya da kütüphanede karşınıza çıkabilirler.

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• Ben kitap kurduyum. Kitapları koyacak yerim kalmadı artık.

Entellektüel olmak ya da görünmek için okumuyorum. Zihnimi rahatlatıyor, dertlerimden uzaklaştırıyor. Kelimeleri seviyorum.

0|0
    0|0
    • Ne güzel. Bir zaman sonra tutkuya dönüşür o. Istesen de öyle görünmek için okumazsin. Ama zevkli olduğu kadar pahalı bir alışkanlık da.

• Lüzumsuz harcamalar yapmıyor muyuz zaten?
      +Sigara
      +Alkol
      +Eğlence
      +Gezmek

Bunlara para vermektense Kütüphanemi zenginleştiririm daha iyi. :) Bir gün Kütüphane açmayı düşünüyorum ama şu anda kitaplarımı ödünç dahi vermiyorum, veremiyorum. Mirasım onlar benim kıymetlilerim :)

• Ya o ödünç vermeme olayı bende de aşırı derecede var ama rahatsız ediyor bir taraftan da. Kitap elden ele dolasmali ama alınca da getirmiyorlar:)))

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kitabı nerede bitirdimse (ve kitabı gerçekten beğendiysem) orada bir başkasına veriyorum.

Bir şekilde belki okuma arzusunu başka insanlarda da uyandırabilirdim, ya da bir şekilde o insanla konuşmadan da olsa fikirlerimi paylaşabilirdim. Üniversitem küçüktü, epey ünlü olmuştum, bazen kitapların, verdiğim kişilerden sonra başkalarına geçtiklerini de duydum. Kimisi bu tavrımı, cool görünmek olarak da yargıladı :) Canları sağolsun :)

Elbette hayır, okuyan bir insanın, insan olmaktan öte kaygıları olamaz, olmamalıdır.

Yalnızca söz konusu kitap bir şiirse günlerce yanımdan ayırmıyorum, bir prensip olarak bir başkasına verirken canım acıyor, içim parçalanıyor.

Aynı kitabı sırf bu yüzden bir daha satın aldığım çok oldu :)

Kitap seven insanlar tanıdım. Sohbet ettim. Bir kış gününde ateşin başında şiir okuduk, güldük, sarıldık, öpüştük; ama geçirdiğimiz en kıymetli zamanlar hep paylaştıklarımız oldu.

Gecenin koynunda, yarı sarhoş, gökyüzündeki yıldızları yalnızların çizdikleri bir tablolara benzetirken kimi zaman güldük, kimi zaman ağladık.

Bir yerden sonra edebiyat daha da bütünselleşti, sanatın ta kendisi oluverdi, diğer sanat dallarını kucakladı. Müziğe ya da bir heykeltıraşın ince dokunuşlarına dönüşüverdi. Bazen biz sanatçının tuvale çizdiği resme hayran kaldık, bazen hayatımız bir tuvale dönüşüverdi.

Okumak paylaşmaktır.
    Binlerce insan ile bir duygunun ucundan tutabilmektir. Fikirlerimiz başkaydı, başka başkaydık. Bir tanemiz üstad dediği şairin sözlerinin yolunda, tanrının ışığını kendine klavuz bilirdi; bir başkamız, yarı açık bilinçle festival ateşinin etrafında dans eden bir şamanın ilmini ışık bilirdi.

Ancak bugünün insanı olmaktan nefret ediyorum :)

Belki yarınlar daha aydınlık olacaktır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 8

• severim okumayı

0|1
    0|0
  • Sükür seviyorum ve okuyorum...

0|0
    0|0
  • Beni yaz 1. sıraya

0|1
    0|0
  • Nedense bu detay yaziş tarzin bende antipati olusturdu. Kıl oldum. Soruya gelince kitap kurdu degilim kitap okuyorum.

0|0
    0|0
  • kitap okumazdım ama taki askere kadar askere gittim ilk okudugm kitao leyla adında bir kitaptı cidden okumak bize sıkıcı gibi geliyor zannediyoruz ama aslında hiç öyle değil tam bir hayl dünyası sadece kendin belirliyon kafandaki karakterleri ve kendin şekillendiriyosunn eeeee tabi askerlik bitti yine eskiye döndük ama baslıcm yine

0|0
    0|0
  • Okumayi severim.

0|0
    0|0
  • su an ne okuyosun dostum

0|0
    0|0
  • kendimi hayvanın yerine koymam hiç bir zaman kusura bakma ben kurt değilim

0|0
    1|0
Yükleniyor...