En sevdiğiniz Freddie Mercury şarkısı hangisi?

Gizli Üye
Sahnedeki duruşu, şovu, pek çok kişi tarafından hala dünyanın en güçlü vokali olarak anılan sesi, Queen'i sırtlanarak, aydınlatan, Opera ile Rock müziği harmanlayarak yeni bir müzik anlayışı ile dünyayı kasıp kavurması ile tanınan, Queen grubunun kurucusu ve bugünlere gelmesindeki en büyük etkenlerinden biri olarak adlandırılan insan, Freddie Mercury. "Bohemian Rhapsody", "Somebody to Love", "We Are the Champions", "Don't Stop Me Now", "Killer Queen" ve "Crazy Little Thing Called Love" gibi pek çok uluslararası hit parçanın yazarıdır.

En sevdiğiniz Freddie Mercury şarkısı hangisi?

Freddie Mercury, evinde, yakın arkadaşlarının kollarında, 45 yaşında öldü. Resmi ölüm nedeni, AIDS'ten dolayı yakalandığı bronşiyal pnomöni idi. Yıllardır dinsel törenlere katılmamasına rağmen, cenaze töreni zerdüşt bir rahip tarafından yönetildi. Kensal Green mezarlığında yakıldı. Küllerine ne olduğu bilinmemekle birlikte, Cenevre Gölüne serpildiği, ailesine verildiği gibi çeşitli rivayetler vardır. Queen'in geride kalan üyeleri The Mercury Phoenix Trust'ı kurdular ve The Freddie Mercury Tribute Konseri düzenlediler. Şefine 500.000 £, kişisel yardımcısına 500.000 £, şöförüne 100.000 £, ve eşi Jim Hutton'a 500.000 £, eski yaşam boyu arkadaşı Mary Austin'e ise malikanesini bırakmıştır.

Mercury'nin iki şarkısı; "Bohemian Rhapsody" ve "We Are The Champions", farklı anketlerde dünyanın en sevdiği şarkılar olarak seçildi. En son olarak, 66 ayrı ülkede 600.000 kişiyle yapılan ankette, "We Are The Champions" dünyanın en popüler şarkısı seçildi. Bu sonuç, "Bohemian Rhapsody" şarkısını son 50 yılın en beğenilen şarkısıdır.
Güncellemeler
+1 yıl
Detay yetmedi buradan devam.. Freddie mercurynin 1985 yapımı mr. badguy albümünden bir şarkı. 1991 yılında remixlenip freddie mercury the album de yer almıştır. klibiyle bir mtv dönemine damgasını vurmuştur. Hala zevkle ve sıkılmadan dinlenir , eski gelmez insana. İlkokula giderken dinliyordum bu şarkıyı. Siz hangi şarkısını dinliyorsunuz?

Ben daha çok bohemian rhapsody dinliyorum.
En sevdiğiniz Freddie Mercury şarkısı hangisi?