Evet baylar bayanlar Sivas'ı neyiyle meşhur bilirsiniz?

Soru açık Türkiyemizin güzide şehri Sivasın neyi meşhurdur sizce?

'*********

0|0
10|32

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hingel (Hambal), Kesme Aşı, Baviko, Kaymaklı Katmer, Düğün Pilavı, Kelle Tatlısı, Sulu Köfte, Un Helvası, Ayran Aşı, Gömme ( SİROK), Mumbar Dolması, Madımak, Göceli Kapaması, Sivas Kebabı , Sivas Köftesi , Etli Ekmek

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Kangal😆😇

1|0
    0|0
  • Eig secilmis aday yerli lezzetlerden bahsetmis ama bunlarin en bilineni sivas koftesi sivas yaprak doneri cifte minareli cami mugdat cami ve divrrigi ulu cami digerleri lokal biraz

1|0
    0|0
    • Sivas köftesi gerçekten çok lezzetli :) mugdat camiyi de duymadım daha önce?

• Yanlış birsey soyledigimi düşünmüyorum... sivasli oyle derse bunu size mişli gecmis zamanla soylememin bir sıkıntı olusturmamasi lazim... sonucta kendi gorusum olsa bunu direkt soylerim, gecmis zaman eki kullanmam..

• KANGAL :)

1|0
    0|0
  • DELİKANLISINI bilirim adam gibi adamdır.

1|0
    0|0
  • Canlı Canlı İnsan yakma meziyetiyle tanırım. Gerizekalı, beyinsiz, vahşi zihniyete sahip bir güzide ilimiz. Şimdi çıkıp bana " nirkaçının yaptığı hatayı herkese mal etmeyin" deme Kalanı izleyip ve halende bu utancı temizlemek için hiç bir şey yapmıyor. İnsanlar canlı canlı yanarken de " Sllah ü ekber" sloganlarııı Müdlüman kardeşlerimiz yahuu.. Her gittiğimde kendimi " Ausscheitz" deymiş gibi his ediyorum.

0|1
    0|1
    • Dönemi araştırırsan olay olmadan Nisan ayından itibaren Sivas nüfusu 24.000 kişi artmış, aynı şekilde Temmuzdan itibaren Eylül ayının sonunda Siva nüfus dinamikleri eski seviyesine inmiştir. Bu gayet iyi biçimde açıklıyor her şeyi. Nesnel bilgileri öğrenmek istersen nüfus müdürlüğünden bilgi edinme hakkı kapsamında bu verileri isteyebilirsin. Seyredenler kısmına gelince o gün o bölgede bulunan 3 camiiden çıkan kalabalık işte bu güruhtur. Sivaslılar cuma namazından sonra her zamanki gibi işine gücüne dönmüştür. Sivas'a gidip yapacağın bir ankette herhangi bir Sivaslının olay anında o bölgede bulunmadıklarını görmüş olursun.

• Kesinlikle. Çok haklısın @Aşkın_Sonu

• Tesadüfe bakarmısın, daha 3 gün evvel oradaydım, şehri gayet iyi biliyorum. Çok sık Uni. ye uğruyorum. Birilerinin oarmağı olduğuna da kesin eminim. Benimkisi " Lut" kavimi misali biraz da.

• İstanbuldaki Sivas mi
    Sivastaki Sivas mi

0|2
    0|0
  • Kangal.

1|0
    0|0
  • kangal ve madımak

1|1
    0|0
  • Kangal mı

1|0
    0|0
  • gıcık kızları var onlarda meşhur oldu bugün itibariyle

1|0
    1|0
  • @howtoplay +1 Yobazları Harbiden Cahil Ötesi 1000 Sene Sonra Tıpta Tedavileri Yok..

0|1
    0|0
  • Bir kardeşimden dolayı yiğidolar şehri, kangalı, demir-çeliği :D

1|0
    0|0
  • patronumla meşhur çok kral adamdı 😎

1|0
    0|0
  • kangal köpeği

1|0
    0|0
  • Kangalı

1|0
    0|0
  • Kangalıyla bir de Yolları var

1|0
    0|0
  • sivas kongresi ile

1|0
    0|0
  • Soğuğu

1|0
    0|0
  • Kangal tabii ki

1|0
    0|0
  • Ilden İstanbul'a ve yurt dışına göçleri ile, boçasını kapan gidiyor

1|0
    0|0
  • sivas ta bir ay kaldım. cumhuriyet caddesi

1|0
    0|0
    • İstasyon caddesidir o :)

• biliyorum ya. heryerde cumhuriyet caddesi vardır. bir de cumhuriyetin temeli sivasta atıldığından dedim

• Bakır'ı
    Sivastan aldım bakır. Yosmam gözleri çakır. O güzel gözlerine, Kurban olsun bu fakir :)

1|0
    0|0
  • İstanbulun büyük bir semti oluşuyla meşhur

1|0
    0|0
  • 35 insanı diri diri yakmasıyla meşhur alçak bir şehrimizdir. Aynı yerde de yıllarca lokanta işletip içinde yemek zıkkımlandılar.

0|0
    0|0
  • iti köpeği ile :D

0|0
    0|1
  • yobazıyla

0|1
    1|1
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Sivas yigitlikmidir emanet cana kiymak (ne zaman sivas dense madimak gelir aklima)

0|0
    0|0
  • Tupcu fikret.

1|0
    0|0
    • İkinciside geliyor düğün derneğin :)

• Aynen :D

• Ayyy bana aynen dedi ksn bana aşık. s. s

• Elimizde dort adet mevcut bulunan kangal çoban köpeği ile :))

1|0
    0|0
    • Bende isterim bir yavru kangal :)

• Waww :)

• :))

• Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 9

• köpeği

1|0
    0|0
  • Sivaslıyım atandıktan sonra soğudum bence kaba insanlarıyla meşhur 😄

1|0
    0|0
    • Bencede :D

• Tüm öğrenciler ilk bundan şikayet eder. Yıllar sonra böyle olmak gerek galiba demmeye başladım

• Kabalıkta üstlerine yok bu bir gerçek ;)

• Abdurrahman halayi Madımak ayran çorbası su böreği ekşili köfte içli köfte Mumbar dolması çifte minare gök medrese buruciye Divriği ulu Camii tabiki sivas köftesi sivas kebabı Abdulvahabi gazı türbesi yukarı tekke istasyon caddesi Atatürk Caddesi Valilik binası hükümet konağı ziyabey kütüphanesi sivas bıçağı sivas tarağı sivas halayi Cumhuriyet Meydanı sivas el sanatları kangal kopegi sicak cermik soguk cermik balikli kaplica bir Sivaslı olarak şimdilik aklıma gelenler bunlar 😊

1|0
    0|0
  • Kangal

1|0
    0|0
  • Tabiki benim gibi güzel kızları 😎

1|0
    0|0
  • Kangal kopegi diye biliyorum ben

1|0
    0|0
  • Sivas ı duyunca kangalı gelir aklıma. Başka da bilmem.

1|0
    0|0
  • sivasın şekerlemecileri çok iyi

1|0
    0|0
  • İtinden, gavatı meshurmuş

0|2
    0|1
    • hiç yakıştıramadım sana

• @aşkın_sonu ben sivaslı arkadasimin yalancisiyim yoksa ne bilirim sivası.. sahi sen beni nerden bilecen ki?

• ilk düğmeyi yanlış ilikledin eee buda normal geldi şimdi yanlış üstüne yanlış yorum. Ben tribünden izliyorum urdaki yorumların bir kısmınıda.

Yükleniyor...