Kıyamete Doğru Evren Son uyku'suna Hazırlanıyor muş?

Kıyamete Doğru Evren Son uyku'suna Hazırlanıyor muş?
Gökbilimciler, evrenin enerji üretiminin son iki milyar yılda neredeyse yarı yarıya düştüğünü ortaya koydu. Galaksi ve Kütle Demeti (GAMA) projesi çerçevesinde 200 binden fazla galaksinin 21 farklı dalga boyunda yaydığı ışıkları inceleyen gök bilimciler, evrenin enerji üretiminin son iki milyar yılda neredeyse yarı yarıya düştüğünü ortaya çıkardı. Gökbilimcilere göre evrenin yavaş yavaş sonuna yaklaşıyoruz.

Avustralya 'daki Uluslararası Radyo Astronomi Araştırma Merkezi'nden Prof. Dr. Simon Driver, "Evrendeki enerji miktarını hesaplamak için 200 binden fazla galaksinin farklı dalga boylarında yaydığı ışıkları inceledik. Bunun için hem uzaydaki ve hem de yeryüzündeki teleskopları kullandık" dedi.

Driver, "Evren, tıpkı yorgunluktan kanepesine yığılan ve battaniyesine sarılan yaşlı bir adama benziyor. Ve bu yaşlı adam, yavaş yavaş son uykusuna hazırlanıyor" diye konuştu.

Sussex Üniversitesi'nden Dr. Stephen Wilkins da yıldız doğum oranının giderek azaldığını, bunun da evrendeki enerji miktarının düşmesini hızlandırdığını kaydetti.

Wilkins, "Yıldız oluşumu, birkaç milyar yıl önce en üst seviyeye ulaştı. Daha sonra da düşmeye başladı. Evrende halihazırda var olan yıldızlar, yaşlandığı için ürettikleri enerji miktarı da azalıyor. Son iki milyar yılda evrendeki enerji miktarı, yüzde 40 oranında azaldı. Yıldız doğumu, azalmaya devam edecek. Dolayısıyla evren de giderek zayıflayacak. Gel gör ki evrenle ilgili bilgilerimiz, hâlâ çok az. Tek bildiğimiz bu sürecin milyarlarca yıl alacağı. Şimdilik endişelenmeye gerek yok" ifadelerini kullandı.

Gök bilimciler, kapsamlı bir kozmos tarihçesi hazırlayabilmek için şimdi de evrendeki enerji içeriğinin haritasını çıkarmaya başladı.

Esen Kalın.

#SerKan1923

@Kafkss @TersHatun @pink_hole @Glyfener @buketburcu @mehcab @Mustafa10demir @bynay @Hpolat0121 @gıcıkbella @gul-receli-tukenmiş @TerazininHúznù @KolalıCelibonnn @dorey96 @Anthemiss @ismiyook @BROMforVALDEN @pofudukız @pıtıpıtıcicikız @mertlord10

• Evet Biliyordum.
    25% (7)68% (15)44% (22)Oy Ver
  • Hayır İlk Defa Öğrendim.
    75% (21)32% (7)56% (28)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
@pıtıpıtıcicikız @EniyiYorumcu @Mesen @KaymakliKünefe @AppleCrow @İyimagnumlaar @ismiyook @Dumannnnn_y @SeynSeynn @s5xI4 @aerolite @SAKAT_SİNEK @irmolika @Güzelim25 @Yarımkilokıymaefekti @Whois

0|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

• Evet , kesinlikle doğru.. Duymuştum.

Herşeyin bir sonu olduğu gibi , evrenin varlığı da elbet bir gün son bulacak...
    Ama milyarlarca yıl varsa son bulmasına , bu sitede tanıdığım herkes bu kötü olaya şahit olmayacak.. Hatta torunlarımız bile..
    Endişeye gerek yok şimdilik , nasılsa milyarlarca yıl var :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bir gün evrenin de ışığının aynı yıldızların ki gibi söneceğini biliyordum belki bu çöküş tekrar bir patlamayla yeni bir evren oluşturur hikaye tekrar başlar belli mi olur

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• b şıkkı

0|1
    0|0
  • Biliyordum

0|1
    0|0
  • Sayende ogreniyoruz -.-

0|1
    0|0
  • b dedim

0|1
    0|0
  • Yav heeheh kaç yıldan beri dünyanın sonu geliyor yok ahir zaman. tanrı dünyaya müdahele etmemesinin bahanesi ahir zamaan olmuş.

0|1
    0|0
    • Son yorumunu yapıp intihar etti kız :D

• Giydirecektim buna ama nasip olmadı..

• "|3|" bu matematikte mutlak değer yani "+" ve "-" nin eşit olduğunu gösteren.
      Bu kanunu çiğnemek isteyen tabi çiğner ama "0" puan alır. Anlamsız kalmak isteyene saygı bence.

Erkekler Ne Diyor 13

• İşte gerçek sorun bu.. Evren hızla genişliyor ve mevcut enerjisini yitiriyor.. Arkasından hızlı bir çöküş gelecekmidir mesele bu..

0|2
    0|0
    • Ama bence apple samsungtan daha iyi 😁
      Binbir felaket teoremi üretilsede yukarıdaki cevap kıyamet kopsa bile yanıt bulamayacak.

• Kıyamet Ramazan ayının cuma günü akşam ezanı kopacak diyorlar işte bu yüzden akşam namazında önce farz kılınır

0|1
    0|0
  • Kuran da dünyanın sonunun geleceğinden haberdar olabilirsiniz. Her yaratılmışsın bir sonu var. Evrenin de sonu yaklaşmaktadır. Ateistler inanmayabilir inanmamakta özgürler. Son geldiğinde ve tekrardan bir tohum misali haşrolacağımız gün inanmayanlar için çok pişman olacaklardır.

0|1
    0|0
  • Hadis-i Şerif;“Lâ tezâlü tâifetün min ümmetî zahirîne ale’l-hakkı hattâ ye’tiyallahü bir emrihî.”
    Biz kıyamet hakkında bilim adamlarını değil;
    1-Kur'an dan
    2-Efendimiz (A. S. M) ders alırız...
    Not:Çok fazla sallamışlar...

1|1
    0|0
  • Gideriz bizde ama milyonlarca yıl var daha o zaman kadar uzay gemileri yapar. Yok olmamış ya da zamanı daha dolmamış galaksiler bulup yuvamızı kurarız. Benim merak ettiğim o günlere geldiğimizde Türk diye bir ırk kalacak mı acaba?

0|1
    0|0
  • Bırakında bir rahatça uyusun benide zırt pırt kaldırıyolar dalıcam birine.
    Eline sağlık !!!
    Benim derdim çalar saatlerle

0|1
    0|0
  • Evren de gecici tabi kiyamete yaklasiyoruz. Hicbir sey kalici degil yaratilanlardan

0|1
    0|0
  • Aman ölürüz en fazla.

0|1
    0|0
  • Daha ben çok şey yapacağım ama. ss

0|1
    0|0
  • Yeter bence.

0|1
    0|0
  • Evren, ya ısı kaybından, ya da içine kapanık yok olacak. Evren'in yok olacağı kaçınılmaz.

0|1
    0|0
  • En son ölürüz ya yapçak birşey yok

0|1
    0|0
  • Bunlar basit seyler onemli olan insanin kendi kucuk kiyameti

1|0
    0|0
Yükleniyor...