Kitap basımı için ne yapılmalı?

ben kitap yazıyorum ve bastırmak istiyorum ama izmirde hangi yayın evi ile irtibata geçebileceğimi bilmiyorum bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Git konuş ama bu işler maddiyata bağlı...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• ben de güneydoğudaki operasyonlara ait, içinde günlükler anılar falan olacak bir kitap çıkarmayı düşünüyorum. üzerinde hatrı sayılır bir isim olması gerekir. benim de bu konuda bilgiye ihtiyacım var aslında

0|0
    0|0

• 1. Öncelikle yapıtınız incelenir.

Editörlerimiz tarafından basılabilir nitelikte olduğuna kannat getirilen kitaplar için maliyetlendirme yapılarak size geri dönülür.

Bu fiyat, eser basılıp piyasaya verilmeye hazır olana kadar gerekecek tüm maliyetleri içermektedir.

Maliyet Örnekleri (1000 adet baskı için):

80 sayfaya kadar herşey dahil 1950 TL.

80 - 160 sayfa aralığı için herşey dahil 2500 TL.

160 – 240 sayfa aralığı için herşey dahil 3100 TL.

240 – 320 sayfa aralığı için herşey dahil 3650 TL.

320 – 400 sayfa aralığı için herşey dahil 4200 TL.

400''den fazla sayfa sayısına sahip eserleriniz için lütfen fiyat alınız...

(*Yukarıdaki fiyatlar ortalama bir miktar olup muhtelif esere göre maliyet üzerinde değişme olabilmektedir.Kesin fiyat için ücretsiz maliyetlendirme raporunda bulunabilirsiniz.)

Eserin durumuna ve kapak durumuna göre ortalama verilmiştir. 13,5 cm X 21 cm kitap boyutu olarak hesaplanmıştır.

Net maliyetlendirme eserinizin net sayfa sayısı ve genel yapısına göre hesaplanacaktır.

Tüm baskılarımız yüksek kalitede yapılmaktadır, düşük kaliteli baskı önermeyiniz.

( İç Sayfalar 70 gr. , Kapak 300 gr. Mat Kuşe Selefon Kaplı )

2- Hazırlık Çalışmaları

Editöryel çalışmalarına başlanan kitabınızın ISBN ve bandrolleri için Kültür Bakanlığı''na tarafımızdan başvurulmaktadır.

Kapak tasarımları grafikerlerimiz tarafından hazırlanarak sizin onayınıza sunulmaktadır.

Düzenlemeleri editörlerimizce ve sizin de katkılarınızla tamamlanan kitabın sayfa dizgisi yapılarak basıma geçilmektedir.

3- Baskı Çalışmaları

Matbamızda kapak ve sayfa baskıları 1. kalite malzemeyle ciltlenerek hazır hale getirilmektedir.(İç Sayfalar 70 gr. Kağıt, Kapak 300 gr. Mat Kuşe Selefon Kaplı)

Kültür Bakanlığı''ndan Yayınevimiz tarafından alınan bandroller kitaplara eklenerek piyasaya sürülmeye yasal olarak hazır hale gelmektedir.

0|0
    0|0
  • yayın evi ile hiç bir alakanız yok . siz sacece amatör olarak yazdıgınıza göre kendi imkanlarınızla . kitabi basıtracaksınız . herhangi bir basım evine giderseniz . onlar ilgili kurumlardan denetim ve basılabilir okeyini aldıktan sonra . fiatta anlaşıp adedine göre basıp size veriyorlar . her yazılan kitap basım evleri kabul etmiyor onlar satabilecekleri ünlü kişilerin yazılarını kabul edip . sponsor konumunda basıp dagıtımını yapıyorlar . benim 2 adet şiir kitabım yayınlandı oradan malumatım var .

0|0
    0|0
  • Yayınevini kendine güldürme boşver :((8

0|2
    0|0
    • dantel örmeye devam etmeli hafız

• Teknoloji firmalarının yerinde olsam Türkiye'de satışa çıkacak Smart Tv'lere dantel uygulaması koyarım hafız. Özenle işlenmiş kocaman bir dantel ekran koruyu .. Uygulamayı açar açmaz 3d efektler eşliğinde süzülen bir dantel ve stand-bye a geçen Tv

Tüm kezzylerin rüyası <3

• Bu Türkçe ile bırak sen bu işleri devlet su işleri bacım

0|2
    0|0
    • Evdeki tüplü tv'nin buna ihtiyacı var çünkü... Aynen, örmeye devam etmeli hafız

• hahahafghhghghghgfdghhdsfghjk

Mükemmel fikir lan, yok satar Türkiye'de mına going

• İnternetten yayınevlerine bak sonra orda kitap basımı hakkında bilgi veriyorlar. 1000 kitap şukadar gibi

0|0
    0|0
  • Çok zor bir iştir tutulmak.Psikoloji ve para gerektirir.Şayet bunlara hazırsan googledan rahatça bulabilirsin.

0|0
    0|0
  • acele etme, basıma hazır beş kitabın olsun önce...sonra 6. kitabı yazıp bastır...eğer satarsa 5ten geriye doğru diğerlerini bastır...hiçbir isim yapmış azar iyi kitap yazamaz...ilk kitapları iyidir sadece...;)

0|0
    0|0
  • sen bir yayın evine yolla bakalım yazdıklarını da bir

0|0
    0|0
  • çalıkuşu yayınevi var.alsancakaydı sanırım.onlarla iletişime geç

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hepsi ile irtibata geçeceksin.Örneklerini bırakacaksın.Sonra biri beğenirlerse seni arayacak.

0|0
    0|0
  • ben de bu konuda çok araştırdım. Profesyonel yayın evleri çok satan yazarları olduğu için bir de yayın programlarrıı bir yıllık yaptıkları için yeni yazarrlara fazla şans vermiyorlar. kişisel yayıncılık adı altında bir sürü reklam yapan yerler var. facebook üzerinden yazarlarına ulaştım. onlar da para vererek bastırmışlarr ve memnun olana pek rastlamadım. aşağıda vereceğim linkte birkaç tanae makaleler var bana çok yardımcı oldu.okuyun. selamlar. link atamadum. kanesyayinları diye googlede arat ve sol tarafta duyurular bölümündeki makaleleri okuyablirsiniz.

0|0
    0|0
  • Bana soyleyecek laf kalmamis ahahskskk

0|0
    0|0
  • önce Türkçe'ni düzelt

0|0
    0|0
  • Hacı sende imla denen şey yok, nasıl basıcaklar bu kitabı1?!

0|0
    0|0
Yükleniyor...