Elektro gitar çalanlar ya da müzikle ilgilenenler baksın?

Lead gitar ve ritim gitar nedir? Aralarındaki fark nedir?

0|1
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Lead solocudur parca sirasinda ritmciyle ayni caldigi eslik ettigi gorulur fakat parcanin solo kisimlarini calar daha hareketlidir dikkat cekicidir ritmciye gore. Solo gitar calanlar bu konuda kendini daha gelistrmis kisilerdr ritm daha basit bir olaydir ancak ritmi de yabana atmamak gerekir. Ritm parcann temellerini olusturr ve aksak ritm dedigimiz zor ritmler vardr ben ritmi tercih eden calmaktan zevk alan birisiyim 7 telli gitarda ozellikle ustteki kalin telden cikan sert tonlar cok zevk verr korn parcalarini calarken ama en cok begendgm pentagramdaki yasli kurtun ritmleridir. Slipknot ritmleri de gayet saglamdr. Iyi bir gitarist olmak icin ikisini de yapiyor olmak gerekir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Akustik çalıyorum pek metal hard filan takılmıyorum ama lead gitar daha çok solo üzerine, ritim gitarda adı üzerinde zaten

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim :)

• Rica ederim, heves ve yetenek varsa lead daha iyidir karizmatik ve görsel açıdan keyiflidir, ritm gitarı biraz memura benzetenler oluyor banel diye herkesin kendi tercihi tabi:)

• Lead gitar? Grubun as adamına derim. Solo çalar, grubu coşturur ;) Diğeriyse soloya ritim uydurmakla görevlendirilmiş yetkili kişidir :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...