Trt Kurdî nedir arkadaşlar?

Trt kamusal kanal olarak nasıl kürtler için yayın yapar? Yurtdışında yaşadığım için haberim bile yoktu yeni gördüm TV'de, şok oldum. Yanlış isimlendirilmemiş mi bu kanal! Trt değil de KRT Kurdî olması gerekmez miydi?

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• yakında kalkacak bu kanal.
    yeter bu kürtlere taviz verdiğimiz.

1|2
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Rte kurtlerden oylari boyle topladi. Ben cerkezim bir cerkez trt si acmadi!!! Anliycagin zamaninda ahmrt kaya kurtce sarki soylemek istiyorum dediginde linc edilirken simdi serbest oldu. Hic kurtce bilmiyen ajda pekkan sevtap erener bile kurtce sarki okudu. Devlet anne baba gibi yillardir anne disiplinli bir sekilde cocuguna cikolata yasallar cocuk cikolatamin tadini bilmez baba gelip izin verir hata sabah aksam cikolsta yiyceksin der. Cocuk ilk basta sevinir. Sonra cikolata yetmez dahasini ister yasak olan yasaklanmis herseyi. Malesef oyle bugun burdan taviz veren yarin bayragindan topraklarindan taviz verir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• + Türklerin içinde nasıl soysuzlar var ise Kürtlerin içinde de soysuzlar var.
    + Senin bunu demen bile Irkçı olduğunun kanıtı. Kürtleri sevmeyebilirsin ama PKK yüzünden masum olan kürtlere nefret kusmak akıllıca değil.
    + He bu arada adama sorarlar. Madem ülkeni bu kadar çok düşünüyorsun neden Yurtdışındasın?

2|2
    3|0
  • Teroristlere bizim vergilerimizle padisahimiz kanal acti iste.

2|1
    1|2
  • geç atılan bir adımdı ama doğru adım atıldı gerceği türkiye de etki etmiyor zaten kürtlerin onlarca kanalı var bir kürt olarak hiç izlemedim bile ama yöre halkı için iyi oldu

4|1
    1|1
  • Olsa ne fark eder? demokrasiyi savunuyorsan önce bunun ne anlama geldiğini öğrenmen gerekir.

2|1
    2|1
  • Ülkenin *mına koydular valla o kanal pek etkilemiyo bile bizi artık

1|1
    0|0
  • Devlet onlara yalakalik yaptığı için acti..

0|1
    0|0
  • Kalkacakk merak etme sen.

1|0
    0|0
  • Kürdistan RAdyo Televizyon kurumu olsa krt olurdu, ama krt de kıbrıs radyo tvsinin adı galiba.

arapça yapıyo da neden kürtçe yapmasın ki?

1|1
    0|0
  • TRT Kürtçe

0|0
    0|0
  • Keske daha önce yapılsaydı

1|1
    1|2
    • Hiç yapılmasaymış keşke! Türkiye de yaşıyorsak sadece türk kanalları yayınlanmalı!

• Niye türkiye türklerin tekelinde mi?

• osmanlı gibi klasik yıkılma dönemindeki azınlık ayrıcalıkları

0|1
    0|0
  • Devlet diyalog kanali aciyor ama bu kekolar da katsiligi yok. Boşa kurek cekio yani devlet

0|0
    0|0
  • Propagandanın dili olmaz.

0|0
    1|0
  • Zavalli akpnin bir cahilligi

1|0
    0|0
  • trt k*rt olması lazımdı bence k*rde ü yok

0|0
    2|2
  • trt nin kürtçe yayın yapana kanalı. trt avaz falan da var.

0|0
    0|0
  • Yıllar önce oldu bu tavız tavızı getırdı

&

0|0
    0|0
  • al sana bir ırkçı daha

1|1
    1|3

Kızlar Ne Diyor 6

• Öyle bir kanal yok bizde görürsem silerim mk

1|0
    0|0
  • bir geri kafalı irkci daha

2|2
    3|2
  • 2008 yılında açıldı günaydın

0|0
    0|0
  • o kaç sene önce açıldı trt ses de (6) deniyo

0|0
    0|0
  • Türk ülkesinde kürtlere kürtçe kanal açmışlar da bu baya bir senedir var

0|0
    0|0
  • O senin görüşün. Zamanında TRT şeş olarak başlamıştı yayına sonra ismi değişti

0|2
    1|3
Yükleniyor...