Kim bu sultan süleyman?

Dünyanın kimseye kalmayacağının ispatı olarak gösterilen sultan süleyman kimdir.

• Süleyman peygamber.
    14% (5)43% (20)30% (25)Oy Ver
  • Kanuni sultan süleyman.
    78% (29)48% (22)61% (51)Oy Ver
  • Başka biri.
    8% (3)9% (4)9% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|17

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• Herkesin ne kadar cahil oldugunu bir kez daha gormus olduk.
    Sarkida soz edilen de atasozumuzde de gecen kisi Suleyman Peygamberdir.

0|0
    0|0
    • Herkes bildiğinden söylemiyor. Tahmini. Bence süleyman peygamber gibi. Sultan denmesi kafa karıştırıcı.

• Şolomo. Peygamger olan yani.

0|0
    0|0
  • Uçkuruna düşkün bir ayarsızmış kendileri.

1|0
    0|0
  • A dedim

0|0
    0|0
  • Süleyman peygamberdir kendisi 600 küsur sene yaşamıştır :) bir rivayete göre böyledir

0|0
    0|0
    • Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Kanuni diyor bunu :) Hz Süleyman çok aşırı varlıklıydı zaten cinler bile emrindeydi ama ben hatırlamıyorum ölümünde buna benzer bişey dediğini. Ya da ders verdiğini.

• Valla onu bilemem ama bildiğim kadarıyla bahsi geçen süleyman Hz. Süleyman :)

• Peygamberdir diyen hangi beyin ortaya cksn

0|0
    0|0
  • Suleyman peygamber. Ama kanuni sultan denmesinde de sakinca yok bence

0|0
    0|0
  • Suleyman peygamber tabiki onunla ilgili filmler ve yazılar var yüz yıllarca yaşadığı ve dünyanın en çok servetine sahip olan kişi olduğu rivayet edilir ama dendiği gibi ona da kalmadı bubdunya bize de kalmaz

0|0
    0|0
    • Anket te kanuni ağır basmış. Tam olarak tatmin olamadım. İkisi de olabilir.

• Bilmiyorum olabilir çünkü kanuni sultan suleymanda zamanında dünyaya hakim olan bir osmanlı padisahiydi ve dünyanın kaderi iki dudağının arasındaydı o dönemi anlatmak içinde yapılan bir şarkı olmuş olabilir

• hürreme çakan bey

0|0
    2|0
  • Mabel matizin şarkısındaki ''biri''

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 16

• bu dünya ne sana ne de bana kalmaz sultan süleymana kalmadı kalmaz hiç bir kitap yazmaz
    adam oğlunu bile boğdurmuş torunlarını kılıçtan geçirmiş bir sürü insanın canını almış kibirinden bencilliğinden ama işte o da her fani gibi bir çöp bile alamadan terki diyar eyledi.

0|0
    0|0
  • Bence bu şarkıyı söyleyen Süleyman peygamberin hayvanlarla konuşabildiğini ya da bütün dünyanın kendisine ait olduğunu bilmeyen birisi. Sultan Süleymanşahla kasıt Padişah olmalı çünkü Osmanlı Devleti sınırları onun döneminde en geniş alana yayılmıştı. O da yakın tarih olarak bunu biliyor olmalı.

1|0
    0|0
  • Süleyman A. S. Yaşamış Olduğu Bir Dünyada Diğerlerinin Sultan Ünvanına Sahip Olmaya Hakkı Yoktur.

0|0
    0|0
  • Üşenmeden yazıyorum. Dostum hz. Süleymandır çok uzun yıllar yaşamıştır. Aşırı bir zenginliği vardır. Cinleri emrinde çalıştırır ve onları tahtından ( simgevi) izlermiş bastonuna dayanarak. Ölünce cinler farkına bile varmamış ta ki baston kırılıp yere düşünceye kadar. Cinler de serbest kalmıştır bu sayede. Söz kendisi için söylenmiştir. Bu kadar uzun yaşadığı ve bu kadar varlığa sahip olduğu halde o'nun da birgün öldüğü için.

0|0
    0|0
    • Sultan suleymanin muhrunu bir grup insan bir magarada bulmuslar. Tapinak sovalyeleri denilen kisiler bu muheru bulan kisilermis. O muhur sayesinde cinlere emirler verip ulkede kaos cikartiyorlarmis

• Görüşünüze katılıyorum. Mühür kimdeyse süleyman odur sözü var yani buna sahip olan süleymanın güvüne de sahip olur manasına ulaştım ben

• Hz. süleyman diye biliyorum ben

0|0
    0|0
  • Süleyman Peygamberdir kendisi doğal varlıklarla konusur ve aynı zamanda bir hükümadardır ve çok zengindir israillilere göre tek hakim odur. Aşırı zengindir ve ölmeden önce tabutumdan bir elimi dışarı cıkarın ki insanlar bu dünyadan bana bile bişey kalmadığını görsünler demiştir. Kanuni gibi bencil bir insan asla böle bir zö söylemez.

0|0
    0|0
    • Ankette kanuni diyen daha çok. Tam olarak çözemedim. Kimseye kalmıyor bu dünya sonuçta.

• Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir. / Kanuni Sultan Süleyman

0|0
    0|0
  • Gereksiz birisi

0|0
    2|0
  • Sarıların Süleyman.

0|0
    1|0
  • Sözü geçen kişi Kanuni dir kendisi 3 kıtanın hükümdarı ve osmanlıya en parlak dönemi yaşatan padişahtır

0|0
    0|0
  • Hz. Süleyman Kesin bilgi. Kanuni diye sallamayın

buda şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=WKnDOfDw6uc

0|0
    0|0
  • Hz. Süleyman

0|0
    0|0
  • padişah değilmiydi

0|0