Hangi rock- metal grubu daha iyi?

? Rock ve Metal dinleyenler sizce hangi grubun şarkıları daha iyi

• Metallica
    47% (14)36% (10)41% (24)Oy Ver
  • Black Sabbath
    7% (2)7% (2)7% (4)Oy Ver
  • Iron Maiden
    13% (4)7% (2)10% (6)Oy Ver
  • The Beatles
    10% (3)11% (3)10% (6)Oy Ver
  • ACDC
    0% (0)14% (4)7% (4)Oy Ver
  • Queen
    17% (5)14% (4)16% (9)Oy Ver
  • Led Zeppelin
    6% (2)11% (3)9% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|13

En İyi Erkek Görüşü

• Burada bir kıyasa girmek kendi adıma çok güç.

Şimdi gruplar özelinde birazcık inceleyeylim,

Black Sabbath, öncelikle iki önemli metal vokaline ev sahipliği yapmış, ve bir çok otoriteye göre ''ilk metal grubu'' Tony Iommi gerçeğini de atlamıyorum, hatta altını çiziyorum. Bence en sert ve dozunda (böyle bir tabir mi var?) rifflere sahip olan gitarist.

Iron Maiden, ilk albümlerine bayılıyorum. Evet Bruce yok, ama Bruce'u sevmeyen nadir insanlardanım sanıyorum :) Grubun yaptığı müzik daha... ımm, grotesk. Ve kesinlikle Paul Di'anno. Bana metali sevdiren müzik grubudur. Elbette kıyaslamaz, genel anlamda müziğini incelersek, Bruce mükemmel bir vokal, müthiş bir pilot, şahane bir sahne adamı.

The Beatles... Yorum yapmama gerek var mı? Psychedelic dönemine ayrıca hayranım. Revolver albümleri başkadır. Klasik pop yaptıkları dönem başkadır. Elenor Rigby, Tomorrow Never Knows, Glass onion, I * the Walrus, She loves you, Across the universe, while my guitar gently weeps vs. vs. Her şarkısı farklı bir dünyanın kapısını aralıyor. Ve elbette konu olduğu müzikaller ile de apayrı bir değere sahip :)

Led Zeppelin, bence yıldızlar karması gibin mübarek. Yalnızca söz yazımı konusunda teresüf ediyorum, pek beceriksizler :) Keşke söz yazarlığı yapma konusunda ian anderson'un teklifini geri çevirmeselermiş. Bir de garibim adamları stüdyodan attırdılar :( Bence özellikle ve özellikle 1-2 ile rock müziğin altın çağını yaşatmıştır bu adamlar :)

Aralarında yalnızca metallica (ilk albüm hariç) listede olmayı hak etmiyor. Ancak onların da anahtar bir rolü var, metal müziği epey dünyaya sevdirdiler. Gene de bir köşede dinlemeye razıydım. Kedi kanıyla duvara Metallica yazan bir zihniyet türedi püüü.

Ekleyeceğim binlerce grup olurdu.
    Ankete oy kullanamayacağım :) Hele ki beatles varken never :D

1|0
    0|1
    • ya herkesin bir favori grubu vardır düşüncesiyle bu anketi yapmıştım ama yoksa demekki napalım :d

• ayrıca benim oyum ledzeppelinde

• @hexomega , opeth'e lafım yok.

Bu sırada ben de oyumu Beatles'dan yana kullandım.

En İyi Kız Görüşü

• Hepsi favorimdir ayrı ayrı ayırt edemem

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu gruplarda kıyaz söz konusu olamaz. Çunku hepsi roçk&metal içerisindeki farklı tarzlarda kültleşmiş gruplar. Her tarzın farklı bir amacı ve tekniği var.

0|0
    0|0
    • Kıyaslama yapmanızı istemedim sadece herkesin bir favori grubu vardır düşüncesiyle anketi yaptım.

• Şahsen metallica fanı olarak büyüdüm. Gutgide sertlesti. Deathcore grupları var oda seni sararmı bilemem.

• Led Zeppelın favorım

0|0
    0|0
  • iron maidenin yeri ayrı olsada benim için machine headdir..

0|0
    0|0
  • metallica

0|0
    0|0
  • Seçim yapmak çok zor. Hepsi birbirinden iyi gruplar, soundlar, şarkılar, efsaneler. Ayrım yapanın çükü düşer.

0|0
    0|0
  • Rammstein, Manowar, Amon Amarth, Judas Priest, Rolling Stones, Anthrax, Machine Head ve çok çok daha fazlası nerede? Mecbur Iron Maiden demek zorunda kaldım..

0|0
    0|0
  • metallica

0|0
    0|0
  • Beatles <3

0|0
    0|0
  • arabeskçiyim ben

0|0
    0|0
  • AC/DC

0|0
    0|0
  • ozaman favori şarkını önerde içimiz şenlensin

0|0
    0|0
    • her grup için farklı favori şarkım var black sabbath iron man mesela, metallica die die my darling ya da sad but true hala karar veremedim, ACDC back in black

• Rammstein

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• scorpions , bon jovi , the doors , pink floyd , eagles , depeche mode , seks pistols , white lion , skidrow , pearl jam , mötley crüe , alice in chains en iyileri bana göre

0|0
    0|0
  • metallica daha çok seviyorum :)

0|0
    0|0
  • Metallica

0|0
    0|0
  • dio / rainbow.

0|1
    0|0
  • Metallica.