Kimsenin Uykusunun Fesleğen Koktuğu Yok?

Bu sözde ne anlatmak isteği hakkında en ufak bir fikri olan varsa. Lütfen bir açıklama yapsın.. Size neyi çağrıştırdı. Konuşmak istemeyen olabilir tabbi.
Şair burada ne anlatmaya çalışmıştır sizce?

Merak edenler için o şiir.

Güncellemeler:
Evet hiç görüş olmaması beklediğim bir durumdu. Kimse mi anlamadı yahu? Olsun :)

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Fesleğen kokusu insana huzur verir. Sevgilinin kokusundan sonra en hoş kokudur. Kimse uykusunda bile huzurlu değil diyor..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• fesleğen kokusuz bir bitkidir zaten oradaki zamansızlık, hedefe odaklanma fakat hedefin zamana, mekana yayılış biçimine irrasyonel bir biçimde değinmiş şair olayı o kadar büyütüyor ki yani zaman, mekan kavramını yitiriyor güttüğü o gayede bilmem anlatabildim mi?

0|0
    0|0
    • Yani bu da demektir ki şiirde sembolizme bağlı imgeler kullanılmış. Teşekkür ederim görüşünüz için.

• ne saçma şeyle uğraşıyorsunuz siz ya bu fesleğen kelimesini bir eğreti gelin filminde duydum bide burada mk

1|0
    0|0
    • Fesleğen kokulu bir tür bitki. Saçma olduğu konusunda kısmen hem fikirim. Ama şiirde geçmişti bir anlam verememiştim bende sordum. Keyif tamamıyle size aittir keşke istemiyorsanız yazmasaydınız canım büyütmenin ne lüzumu vardı ki :)

• Yok canım. Ben soruma gelen herkese ne derse desin artı veriyorum zaten. Misafirim olarak geldiler elleri boş gitmesin diye :D Hem iyi tarafından bakın. Siz yazmasaydınız sorum bir görüşle kalacaktı, sizden sonra görüşler arttı. Bereket getirdiniz bir nevi. Herkesin böyle anları oluyor. Benim dahil. Hiç sorun yok keyfinize bakın. :)

• hay canına kurban senin sen meleksin allahıma :)

Kızlar Ne Diyor 1

• şiir çok güzel ve doğal bir anlatımı var ;) uykumuzun tadı yok demek istemiş o sözde yani uyuduğumuzun da anlamı yok diyor ardından da sabah 6 45 de vapur var derken onu demeye çalışmış sokaklarda yürüyemiyoruz içimizde dert çok şartlar zorluyor tarzında çok renkli anlatım var üstelik mecazi bayıldım ben..

1|0
    0|0
    • İlk duyduğumda bende bayılmıştım da ufaktan sembolizmi fazla mı kaçırmış diye düşünmüştüm. Sonra bu vümleye kendimce bir çok anlam yükledim ama buraya sormak istedim. Çok teşekkür ederim :)

• rica ederim canım edebiyat hayattır <3 devam et ;)

Yükleniyor...