Roman yazıcam da bir bakar mısınız?

Roman yazıcam da karakter tanımıni nasil yapacağım?

Mesela uzun boylu kaslı bir delikanliydi. Gömleği kırışıklıklar içindeydi falan filan yazar ya kitapta.

Once bir karakterleri tanimlayip öyle romana geçmek istiyorum ama aklıma gelmiyor bisey :/

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap oku gözlem gücün iyi olsun yaratıcılık da varsa yapabilirsin.

0|0
    0|0
    • Kitap okuyorum biraz da kitaplardan esinlenicem :)

• Otobüste giderken adamları betimledim mesela o biraz iyi oldu sanki :)

• Evet öyle de yapabilirsin gayet faydalı olur senin için bu öyle durumları kafanda betimleyerek resimleştirmeye çalış :)

En İyi Kız Görüşü

• Yani kendinden birşeyler katman lazım düz bir şekilde tanıtma mesela "uzun saçlı bir genç içeri girdi" değil de "delikanlı içeri geldiğinde gözüme ilk çarpan kapının hafif rüzgarında dalgalanan omuzlarına değen saçlarıydı" tarzı yani ben olsam öyle yapardım herhalde ☺

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• aklına geldiği gibi yaz. fantazilerini yaz. wattpadde çok fantazi yazan kız gördüm roman adı altında.

0|0
    0|0
  • Emin ol uzun boylu kaslı bir delikanlıydı yazmaz, sende öyle yazma.
    Bence direk tanımlayıp sokmaktansa mesela o anda söz konusu karakter herhangi bir etkinlik içinde olsun örneğin kitap okuyomuş diyelim; küt ama iri parmaklarıyla kitabın sayfalarını çevirirken şöyle şöyle olan yüzünün en hoş görünen yeri alanıydı ve şöyle şöyle bir hal alıyordu gibi geçsen daha hoş olur.

0|0
    0|0
  • öyle yaparsan betimleme yapmış olursun önce romanda geçen olayların hangi bakış açısıyla anlatılacağını hangi şahsın anlatacağını (ör:2. tekil şahıs) veromanı ilk önce kapa taslar yaz giriş gelişme sonucu yaz sonra arlarda detaylara girerek ilerle çehov ya da maupassant tarzından hangisiyle yazacağına karar ver kolay değil

0|0
    0|0
  • DELİKANLI GENÇ diye sıfatlandırabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Bunu biz söylersek o roman sana mı ait olur.. Bunu soruyorsan hazır değilsin roman için. O yüzden kalemi kirletme..

0|0
    0|0
    • Farkindaysan karakteri nasıl tanimlayacagimi sormuşum romanda ne yazacağımı değil.

• Anlamadın demek istediklerimi.. Buna senin karar vermen gerekiyor. Nasıl tanımlamak istiyorsan öyle yap demek istedim FARKINDAYSAN.

• Tüm karakteristik özellerini bir çırpıda anlatmamalısın.

0|0
    0|0
  • sen en iyisi beni tanı sonra roman yazacaksın garanti veriyorum :)

0|0
    0|0
  • Hikayeye uygun bir karakter yaratsan daha iyi değil mi

0|0
    0|0
  • Basit , ezik bir karakter seç bence kendimize yakin bulalim

0|0
    0|0
  • Uzun saçlı diye başlarrsan Johnny Depp havası verebilirsin yani bence uzun saçlı diye gir (şuan saçları kısa biliyorum :D)

0|0
    0|0
  • Kim yazıyor ben anlamadım?

0|0
    0|0
  • Beni yaz kesin tutar

0|0
    0|0
  • Uzun boylu kaslı bir delikanliydi. Gömleği kırışıklıklar içindeydi. Yaz direk.

0|0
    0|0
  • "Uzun boylu, kasli, gomlegi kirismis bir delikanli" hmmmmm hhmmmmmmmm

0|0
    0|0
  • sen yazma bağyan

0|0
    0|0
  • " Hayvansı bişey" yazabilirsin :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5