Yaşantım ve çelişkilerim. Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Alkol almıyorum. Sigara kullanmıyorum ama metallica müzik dinliyorum. Rock konserlerine gidiyorum. Ara sıra namaz kılıyorum. Hatta ikindi namazını kıldıktan sonra rock konserine gidip eğlenen kaç kişi vardır bu dünyada..:dd hatta namaz kıldıktan sonra bütün gününün kız arkadaşıyla geçirdikten sonra :DD O kadar çok çevremde inancı olmayan insan var ki ama onlarla çok uyum içindeyim :D ya ama bazen iş güç yüzünden ya da o anki meşguliyetim sebebiyle namaz kılamıyorum. Bu sizce bir çelişki midir? Her iki hayattan biraz yaşamak :D olabildiğince özgürlükçüyüm bana sorarsanız şu üniversiteye türban meselesinde isteyen istediği gibi gelsin isteyen çarşafla isteyen çıplak gelsin .DDD Ya kısıtlama karşıtıyım İsteyen istediğini her yerde yapabilsin.:DDD mantığı var yani :DDDBeni nasıl değerlendiriyorsunuz :DD

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• Renkli bir kişiliğin var bu iyi. Ama inancı namaz ile ölçmek yanlış bence. İnanç insanın içinde olmalı. Dışarıya nasıl göründüğünün hiç önemi yoktur. Ben Hacı görünümlü adamlardan korkarım esas. Çünkü o kisvenin içerisinde ne adamlar var. Hatta 11 yaşındaki öz kızına sürekli tecavüz edip, yakalandığında savcılığa koltuk altına aldığı Kur'an-ı Kerim ile gelen şerefsizi bilirim ben.

Senin namaz kıldıklarını bilmediğin için inançsız diye nitelendirdiğin çevrendeki tüm insanlar örneğini verdiğim ve çevresinde ... Hoca diye bilinen adamdan daha inançlıdır.

Ayrıca müslüman olmayanlar bile inançlıdır (eğer ateistim diye ortada dolaşmıyorsa). Sorunun sonunda söylediğin özgürlükçü olma konusu sana kalmıştır. İslamiyette zaten zorlama yoktur. Sen o kadar özgürlükçü olabilirsin ama ben o kadar serbestliğe karşıyım...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• yaşamak istediğin hayatın içine dini sorumluluklarını da yerleştirebilmişsin aslında..bunlar çelişki değil. illaki namaz kılan insanın ince bıyık sürekli ilahi dinleyen kumaş pantolon giyen bir tip olacağını kim söylüyor allah aşkına:)) ben seni alkışlıyorum. 5 vakit namaz kılmak 1 saat alıyor sadece..geri kalan zamanında ister rock konserine git ister dini sohbetlere..hepsini bir arada yapabiliyorsan asıl örnek alınabilecek bir insan olursun. tabi herşeyi yap derken kastım git içki iç arkasından namaz kıl gibi şeyler değil.bunlar çelişkidir tabiki:)

1|0
    0|0
  • imanı olan ve inançlarını sonuna kadar yaşayıp gereklerini yerine getiren insanlar eve kapanıp sürekli ibadet eden insanlar değillerki. senin durumunda anormal bir durum yok ,zaten inanç allah ile kul arasındadır ,o ayrıdır ,bunları yaparken ahiret hayatına katkıda bulunursun.bu hayatı yaşayarak da olması gerekeni yaparsın ,iki cihan saadeti yaşamak -daha doğrusu yaşayabiliriz umarım -en güzeli bu olsa gerek

1|0
    0|0
  • Yok canım ben ortada bir çelişki göremedim.Ne güzel herkese her inanışa saygın var.Olabilir namazını her zaman kılamayabilirsin rock da ahlaksızca ya da dinsizlerin dinlediği bir müzik türü değil.Sen de hiç bir sorun yok devam et böyle şirin şey:))

1|0
    0|0
  • gayet normal rock dinleyen dinsiz mi olmalı ne alaka onlar olabilir bence gayet normalsin

1|0
    0|0
  • Yeni nesil dindar insansın. Korkma, senin gibileden çok var bu memlekette.

0|0
    0|0
  • Süpersin bebeğim aynen devam et ;)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Heavy metal güzel bir müzik türüdür benim için yaşamın anlamıdır gerçi Metallica daha yumuşak bir tarz sayılabilir. Şarkı sözleri olarak pek de dinden çıkaran içerikleri yok zaten bu tarz şarkı sözlerinin çoğu da ticari. Slayer'ın grup üyelerinden bazıları çok dindar hepsi de imam hatip eşleniği okullarda okumuşlar Amerikada. Araştırırsan bu tarz bir röportajlarına ulaşırsın. Yine Türk heavy metal camiasında Black Metal (Satanist içerikli sözlere sahip bir heavy metal alt türü) yapan bir grubun solistinin de 5 vakit namaz kıldığını dipnot olarak düşeyim.

Rahat ol kısacası :)

Pentagram'dan Şeytan bunun neresinde adlı güzide türkümüzü önereyim sözlerime burada son verirken:)

0|0
    0|0
  • Parayla imanin kimde oldugu belli olmaz diye bir söz var, biliyorsundur. Eger inancin varsa, icinden geliyorsa istedigin gibi yasa, kimse seni yargilayamaz yargilamamali. Kız arkadasiyla gezmek, flört veya rock konserine gidip kafa sallamak senin dinsiz oldugunu göstermedigi gibi namaz kilman da asiri dinci oldugunu göstermez. Hayat senin hayatin, cok düsünme nasil istiyorsan öyle yasa. Ama inaniyorsan inanarak kildigin namazin ardindan kendini alkole ve bilumum yasak seylere verirsen bunlar celiskidir, o konuda düsünmen gerekir...

0|0
    0|0
  • Metallica müzik diye bir tür yok Metallica Thrash Metal, Hard Rock tarzında müzik yapan Amerikalı gruptur bu grubu dinelyenlerin içki sigara içme zorunluluğu yoktur. Namaz kılan insan Rock konserlerine gidemez diye bir Kuran ayeti bulunmamaktadır. Kız arkadaşında namza engel teşkil edeceğinii sanmıyorum namaz başka birşeydir. inancı olmayan insanla uyum içinde olmak müslümanlığa ters birşey değildir, müslümanlıga göre kimseyi dışlamamak gerekir çünkü ilerde o insanın inanc sahibi olup olamayacagını bilemezsin. bazen iş guc nedeniyle namaz kılamaman dogal kim 5 vakit kılabiliyor ki? özgürlükçü olmakta inanca engel değildir, Hz muhammed özgürlüğü ve inancı için savaşmıştır. bu görüşünde gayet normal genelde dindar insanlar kimsenin görünüüşüyle uğraşmazlar insanların görünüşüyle genelde laikçi kesim uğraşır. seni nasıl değerlendiriyorum? ya bizle kafa buluyorsun yada durum gerçekten kritik! bi psikoloğa görünmende fayda var diyorum ve eklemek istiyorum Allah'ım sen neler yaratıyorsun!

0|0
    0|0
    • sarhoşken yada çok uykuluyken yazmısım bunu ))))

• Kamplaşmak yerine içinden geldiği gibi yaşıyorsun. Bu duruşunu koruman ve sahip çıkmaya devam etmen güzel.

0|0
    0|0
  • Seni gözüm pek tutmadı.

1|1
    0|0
Yükleniyor...