Dünya edebiyatı klasiklerinden en beğendiğiniz yazar ve kitabı?

yeni bir kitaba başlamak istiyorum dünya edebiyatı klasiklerinden en beğendiğiniz yazar ve kitaplarinin adlarini yazarmisiniz hangi kitaplari tavsiye edersiniz

Güncellemeler:
arkdaslar lutfen Turk klasiklerini okuyun diye yorum yapmayin onu istesem onu yazardim zaten Turk edebiyati klasikleri bitti dunya klasiklerine basladim ona gore yorum yapin lutfen

1|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Dostoyevski ile başla derim, Suç ve Ceza'nın içinde gezin, Öteki'de insanı tanı ve sonrasında Kafka'dan Dönüşüm'ü oku, Turganyev'in Babalar ve Oğulların'da Nihilizm'i tat, sonra da Gorki'den Bozguncu'ya dal. Biraz dinlen ve Balzak'tan Vadideki Zambak'ı oku, Hügo'dan Sefiller'i, sonra da Donkişot'a dal.

Açıkçası o kadar çoklar ki hangisini yazacağımı bilemedim...

1|0
    0|1
    • dostoyevski kafka gorki balzac victor hugo cervantes bitti bunlr =)

• Rica ederim.

• Teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• Ötükenden çıkan 3 ciltlik Sefilleri...
    Almak hep aklımda ama ne zaman alırım bilmiyorum.
    Ateş pahasına satıyor soytarilar :(
    Geçen gün Çalıkuşu nu sordum. 36 lira imiş
    Yuh dedim. L@n onun maliyeti ne?
    Yazarı öleli 50-60 sene olmuş belki.
    Telif maliyeti de yok.
    Aç gözlüler...

0|0
    0|0
    • sadec Tr de degil klasikler hemn hmen her yerde oyle malesef =(

• okdum dostum onu =)

• Bak Jack London In Martin Eden Adlı eserini İyi bir yayıncılıktan bulabilirsen al oku bu zamana kadar en iyillerin arasına girecek bir kitap olur Senin için

0|0
    0|0
  • jack london/martin eden
    alt siniftan bir adamin kendini entelektuel cevrelere kabul ettirme ve hayata tutunma mucadelesini anlatir. kanimca mukemmel bir kitaptir.

0|0
    0|0
  • Monte Cristo Kontu
    Don Kişot

Ama dunya klasiklerinden cok Turk Edebiyati klasiklerini tavsiye ederim. Daha cok hosuna gider.

0|0
    0|0
    • Turk klasikleri bitti dunya klasikleri cok oldugu icin buraya sordum en cok begenilen kitaptan baslicam

• George Orwell -1984
    Voltaire-Sadik ve Safdil

0|0
    0|0
  • Pushkin Goethe jj raussau ve Dickinson oku derim öncelikle

0|0
    0|0
  • dostoyevski budala

0|0
    0|0
  • Dünyayı boşver , peyami safa oku :D

0|0
    0|0
  • Türk edebiyatı bitirdiniz dünya edebiyatı kaldı :)

0|0
    0|0
    • arkadaslar yapmayin boyle okudum demekki ne biliyorsun blki turk klasikleri btrdm dunya klasiklerine gctim yorum yapmak icin yapmayın oneriniz vrsa onu soleyin yetr

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...