Fotoğraf makinası hakkında bilgisi olan var mı?

Yarı profesyonel ya da profesyonel fotoğraf makinası almak istiyorum. Beğendiğim bi tane var ama özelliklerine baktığımda anlamıyorum terimleri.. ne önerirsiniz, nikon d3100 nasıl sizce?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• profesyonel makinalarda herşey manueldir, bütün ayarları manuel yapman gerekir, buda yeni başlayan biri için çok zordur, mutlaka yardım alman gerekir, en iyisi giriş seviyesi veya yarı pro makinalar

giriş olarak cannon 1000D iyidir

yarı pro ben 550 D kullanıyorum 450-500D lerde iyidir ama video özellikleri yok.

biraz daha pro düşünürsen cannon 40-50 D nikon d90

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Makinayı ne için kullanacağını ve ne kadarlık bir para harcayabileceğini yazsaydın keşke.Canon iidir başlangıç için paranda varsa tabi 500D yada 550D alabilirsin kit olarak satılıyor;)

0|0
    0|0
  • Kalite istiyorsan ancak yardım edebilirim Nikon cok iyidir bencee

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Nikon'un yedek parçaları Canon'a nazaran daha pahalıdır... Bir de siz profesyonel bir fotoğrafçı değilseniz ve optik zoom'u olan (yani çektiğiniz görüntüyü dağıtmadan yakınlaştırma özelliği olan) bir alet arıyorsanız en basit temel olan bir alet seçin... Canon 1000D gibi..Yani o minik dijital makineler yerine önünde lensi olanları... Ve martı gün batımı filan çekip fotoğrafçıyım derseniz hiç kalkışmayın daha iyi...

0|0
    0|0
    • profesyonel bir fotoğrafçı değilim ama bu konuda ilerlemek istiyorum o yüzden iyi bir makine istiyorum..

• Cafe bile açtı, hap kadar tiramusuyu kol gibi fiyata satıyor üstelik. :))

• Bizim gibilerin de çenesi yoruluyor...

Yükleniyor...