Rüşveti biz mi veririz , memurlar mı ister?

Rüşvetçi diye polisleri suçlarız hep. Acaba rüşveti biz mi veriyoruz, polisler mi istiyor? Ben cezama razıyım kes makbuzumu desek isteyebilirler mi yine?

Rüşvetçi bizmiyiz, polisler mi?

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• herşey karşılıklı

0|0
    0|0
  • İstemem yan cebime yaparlar genelde.

0|0
    0|0
  • Verende,alanda ayni kefede.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Amerikan polisi kahve içer, Türk polisi çorba. Sen vermesen de onlar kotayı dolduruyorlar. Bu durumda onların rüşvetçi olduğu aşikar, biz bazen sadece paçayıkurtarmanın peşimdeyiz. Mesela para değil de topik olsalar yanaklarından makas ta alırdık

0|0
    0|0
  • git bi tapu dairesine cevabını kendin al :) vermek istemesen de nasıl vermeye zorlanacağına inanamayacaksın :)

0|0
    0|0
    • Polislerle kısıtlamamın nedeni buydu:) Diğer yerlerde biraz mecburiyetten oluyor galiba.

• galiba değil tamamen mecbursun. gözümle görmesem, başıma gelmese inanmazdım... defterin arasına para koyuyorsun açıp parayı çekmeceye atıyorlar arsız yüzsüz herifler sonra işlem yapıyorlar... eğer para koymadıysan kütüklük denilen defterin arasına senin defterini kenara ayırıp haftalarca bekletiyorlar...

• Memur görevlerini yapmakla yükümlüdür. Birşeyi yapması, yapmaması, görmemezlikten gelmesi görevinde kusurlu davrandıgını gösterir. Ünvanını kullanarak yaparak yapması irtikap'a girer.

Rüşvet veren de isteyen de suçlu. Aç gözlü memurların oldugu ayrı bir gerçek. Ne yaparsa yapsn yetmeyecek onlara.

0|0
    0|0
  • Polisleri bilmem ama gümrük memurları bizzat istiyor. Hatta "manifesto"yu alamazsa işlemi yapmıyor ya da sorun çıkartıyor.

İddia ediyorum, bu ülkedeki yolsuzlukların yüzde ellisi gümrüklerde gerçekleşiyor.

0|0
    0|0
  • Onlar naz yapar verenlerde verir... Bu yaşıma kadar hiç vermedim.. Bir kutu kesme şeker isteyen trafik şubesinden ehliyetimi 6 ay sonra aldım :) yinede şeker almadım :D:D

0|0
    0|0
Yükleniyor...