YAN FLÜTLE İLGİLENEN VAR MI?

Yan flüte yeni başladım. kursa gitmiyorum kendi kendime öğrenmek istiyorum. Nasıl nefes egzersizleri yapmalı? hangi parçalarla çalışmaya başlamalı acaba?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kurs olmadan biraz zor... diyafram çalışmalı başlangıç için ;)

1|0
    0|0
    • Denemekten zarar gelmez bir yere kadar kendi kendime de gelebilirim belki ;)

• İlk Kemana başlarken sinirden ağladım... doğru teknikle ogrenirsen rahat edersin... youtube de iyi videolar var

• Aynen bazen çok sinir bozucu olabiliyor :D Ama yılmamak lazım ;) videolar bayağı yararlı oluyor bulmaya çalışıyorum ben de.

En İyi Kız Görüşü

• hımmmm benım keman hocam cok guzel yan flut çalıyorduuu :) <3

1|0
    0|0
    • Ben de bayılıyorum sesine insanı alıp götürüyor <3

• Önce yan flütü halledeyim de inşallah başka enstrümanlara da sıra gelir :)

• inşAllah :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Ben neyzenim. Diyaframını açman gerekiyor. Ağzından derin derin nefesler alarak diyaframını genişleteceksin.

1|0
    0|0
    • Evet zaten asıl problemim nefes :/ egzersizlerle bu yaştan sonrada açılabilir mi diyafram yeteri kadar?

• Evet açılabilir. Diyafram açmak 2 günlük iş değildir ama Kısa sürede açılır. Çeşitli yöntemleri var. İnternetten bir araştır.

• Araştırıcam teşekkürler:)

Kızlar Ne Diyor 2

• kendi kendine öğrenemezsin blok flütten çok farklı egzersiz yapman çok iyi ama çalmayı öğrenmen kendi başına mümkn değil

1|0
    0|0
    • Hadi ya aslında çalışarak olabilirmiş gibi geldi. mesela geçen gün halil sezainin isyan parçasını gayet güzel çalabildim sadece nefes problemim var işte yetmiyor bazı yerlere :/

• Zaten benimde öyle profesyonel olmak gibi bir hedefim yok yan flütün sesine bayılıyorum o yüzden seçtim hobi olarak uğraşıyorum boş zamanlarımda. önce kendi kendime çabalayayım kurs sonraki seçenek. kursa gitmek istemiyorum o zaman zorunluluk ders gibi oluyor biraz sıkılmaktan korkuyorum, keyif almak amacım :)

• o zmn başka tabi kendi kendine hobi olarak aktivite oluşturabilirsin ama çeneni ve boynunu zorlama sağlığndan olma :)

• internetten notaların denk geldiği yerleri öğren oldukça basit zaten ve yine bol bol parça bulabilirsin ben öğreneli baya olduğu için ilk çaldığım parçayı hatırlamıyorum zaten 2-3 hafta sadece notalardan düzgün ses çıkarmaya çalışarak geçirdim kurs yerlerinden flüt için kitaplar da bulunuyor onları alabilirsin yardımcı olur

0|0
    1|0
    • Aynen nota yerlerini gösteren resimli parmak pozisyonlarını buldum. Çalarak oturuyor zaten parmaklar bir süre sonra bir iki parça çalmaya çalıştım. Asıl sorun şu nefes olayı onu çözebileceğim pek bir şey de bulamadım internette :/ mesela yan flütün açısını biraz değiştirince ses inceliyor filan tutturamıyorum tonu. bir de şu nota basma pozisyonlarında örneğin si bemolü 3 farklı şekilde gösteriyor. Parçada çalarken kolaylık açısından bir tanesi mi seçiliyor acaba?(bu arada yeni üye oldum sayfaya tam kavrayamadım şu alt taraftaki oka tıkladım yanlışlıkla dislike filan mı oluyor? nasıl geri alınır :D :D :D) yardımcı olduğun için çok teşekkürler:)

• http://www.flutcu.net/forum/default.asp bu site olması gerek :)

• Evet bayağı kapsamlı bir siteye benziyor incelicem. teşekürler :)

Yükleniyor...