Tarihte yaşamış gelmiş geçmiş en iyi hükümdar kim sence?

Tarihte yaşamış gelmiş geçmiş en iyi hükümdar kim sence?

• Cengiz Han
    39% (42)44% (60)42% (102)Oy Ver
  • Büyük İskender
    19% (20)19% (25)19% (45)Oy Ver
  • Napolyon Bonapart
    9% (10)9% (12)9% (22)Oy Ver
  • Şarlman
    2% (2)1% (1)1% (3)Oy Ver
  • Kiros
    1% (1)0% (0)0% (1)Oy Ver
  • Ogüst Sezar
    2% (2)1% (2)2% (4)Oy Ver
  • Bilge Kağan
    28% (30)26% (35)27% (65)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Bencede Bilge kağan
Şarlman ı tanımayanlar lütfen araştırsın bunlar büyük insanlar
Primciler lütfen
Hz peygamber ve atatürk cevapları geçersizdir.
Tarihsel açıdan bakın biraz eminim bunların çoğunu tanımıyorsunuz. sırf kulaktan dolma bilgi

1|0
50|81

En İyi Kız Görüşü

• bilge kağan diyorum, kayıt tutmak nedir bilmeyen bir millet olmamıza karşın bugün orhın kitablerinden bilgi ediniyorsak Bilge Kağan'a borçluyuz, bu onu zamanı aşan bir lider yapar, diyorum 😊 @Kizirogluks

1|1
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Hükümdarlar tarihsel düşmanlarımız.. Ne kadar iyi hükümdar ise bir o kadar pislik olmak zorundan. halkın sırtını taht yapan bir ve kendilerini yeri geldiğinde allahın yer yüzündeki gölgesi diye tanıtan kibirli , acımasız insanlar.. Tıpkı tanrıları gibi..

Ben Köroğlu'nun naralarıyla nice beyleri yere çökertenlerin yanındayım.. Hükümdar seviciliği yapacak halim yok.

0|0
    0|1
    • Hacı tıpkı tanrıları gibi kısmına kadar hak vermeye başlamıştım. Adil hukumdarlar da gördü bu millet Gazneli Mahmut gibi kaldiki onlar da bizim gibi tek bir ilaha inanıyordu. Fatih Sultan Mehmet Han Rum işçiye karşı davayı kaybettiğinde elinin kesilmez gerekiyordu. Rumlu davadan vazgeçince elinin kesilmesinden de vazgeçildi. Gazneli Mahmudun da dava ile ilgili süper bir olayı var araştır derim bir dava çozulene kadar aç kalıyor dava çozulunce oraya sofra kurdurup yemek yer.

Kızlar Ne Diyor 49

• Hz. Muhammed (sav) veya Hz. Süleyman 'dir.
    İsimleri unutulmuş olsa da en büyük İslam hükümdarlarıdır

8|8
    8|8
    • En büyük hükümdar oldukları doğru ama bütün varlıkları bir araya toplasan hiç birisi bir Hz. Muhammed etmez. "Öyle ki O Şerefine Kainat yaratılan bir insandır." Hiç kimseyi O' nunla kıyaslayamazsınız! Ne Atatürk' ü ne de başka bir peygamberi.

• ikisininde yönettiği bir ülke yok ama sadece islamdan yola çıkarak prim yapıyosunz

• @Uğurcan_97

Beynini bana laf sokmaya çalıştıracağına kendi cinsel tercihine çalıştırsaydın ailene de yalan söylemiş olmazdın!
      Yaşın 18, beyin yaşın 5!!!

• Ramses diye düşünerek soruya girdim, cengiz han diyeyim bari.

0|2
    0|0
  • Şu yaşadığımız olayları göz önüne alınca insan Cengiz Han'ın yasalarını özlüyor be anam.

1|2
    0|1
    • Yalnız Cengiz Han' ın kanunlarını kendisinden başka hiç kimse bilmiyordu! Şeriatı aşağılayıp duruyorsunuz ama en ufak en önemsiz bir şeyi dahi yapmamanın cezası ölümdü onların kanununda.

• Şeriatı aşağıladığımı ve
      Cengiz Han'ın Yasalarını kendisinden başka kimsenin bilmediğini nereden çıkarsınız?

• fransız tarihinden okuyup lütfen cengiz hanı kötülemeyelim

• Bilge Kağan diyorum ben. Ayrıca fazlasıyla eminim ki şıkları açan insanlar bunlar kim la? demişlerdir. Sırf iş olsun diye işaretliyorlar birini. Ben en azından kim olduklarını biliyorum ve Bilge Kağan bana daha sempatik geliyor.

0|1
    0|1
  • Atatürk...

3|4
    2|4
  • Tomris Hatun

0|0
    0|0
  • Yavuz Sultan Selim

2|2
    6|3
  • Türklere en büyü ilk zarar cengiz denen o şeytandan

1|1
    0|0
  • Cengin Han

0|0
    0|0
  • ATATÜRK.

2|4
    2|4
  • Ataman bey tabiki. osmanlıyı kuran. ama sanırım müslüman olduktan sonra ismi osman oldu yoksa ataman imparatorluğu= ottoman empire. ingilizcedeki ottoman aslında atamandan geliyor yani. bunu çoğu türk bilmiyor

ama kendi ırkım için konuşursak britanya adasını keşfeden büyük knud.

0|0
    0|0
  • Cengiz Han.

0|1
    0|2
  • METE HAN

1|3
    0|0
  • cengiz han

0|1
    0|0
  • Tabiki Iskender

0|0
    0|0
  • Cengiz Han

0|1
    0|0
  • A şıkkı.

0|0
    0|0
  • Kanuni Sultan Süleyman bana göre de

0|2
    0|2
  • Hıc biri tabi ki gelmiş geçmiş en iyi lider yönetici devlet adamı MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

2|3
    3|5
    • hükümdar kelimesini araştır. 2. bu insanlar atatürkten çok daha zeki emin olabilirsin

• atatürkü bende çok seviyorum ve saygı duyuyorum ama ondan daha iyileri de var

• Kesinlikle Kiros. Perrs imparatoru ve ilk kral.

Guneybatı Asyanin cogunu ele geçirmis ve ilk insan hakları bildirgesi olarak kabul edilen Kiros Silinderi yazan kisi. inanilmaz degerli insan :)

0|1
    0|2
  • Sırf milliyetçilikten ne diyeceğinize şaştınız.. Iskenderdir tabi ki

0|3
    0|2
  • Kanuni sultan süleyman geldi aklıma soruyu görünce..

1|1
    0|2
  • Tabiki ben

0|0
    4|1
  • Cengiz Han

0|1
    0|0
  • şıkları beğenmedim. d

0|3
    0|1
  • Cengiz han tabi ki

0|1
    0|2
  • Cengiz Han

0|1
    0|0
  • Ülkesi için en başarılı en iyi şeyleri caesar yapmıştır napolyon ölümü sonrası ülkeye zarar verir. Cengiz hanıb hayatını okumadım

0|0
    0|2
  • Hz. Süleyman bence

0|0
    0|1
  • Yavuz Sultan Selim.

0|1
    0|1
  • Kızlar Devam
    19

Erkekler Ne Diyor 80

• Hz. Süleyman.

Bulunduğu zamanda yeryüzünün tek hakimiydi. Hayvanlara ve cinnlere de hükmedebilmesi nedeniyle mükemmel olan tek hükümdar kendisidir. Mescid-i Aksa'yı cinlere yaptırmıştır. Insan eliyle yapılmış bir mabed değildir orası.

4|5
    2|1
  • Hz. Muhammed (S. A. V) efendimiz

5|12
    2|6
    • Herkesin unuttuğu ama hükümdarlık zamanlarında parmak ısırılan hükümdardır benim peygamberim. 👏👏👏

• Fatih sultan mehmet.
    Oda peygamber övgüsü almış olmasından òtürü.
    Onun dışında ikinci abdülhamid han. çünkü başında 2. murad gibi bir baba , akşemseddin gibi bir akıl hocası varken imkansızı dahi başarabilirsin. fakat asıl önemli olan, etrafı çakallarla sarılı bir zamanda abdülhamid han olmaktır. dedikleri de halen bir bir çıkıyor.
    Filistin yahudilerin eline geçerse orada kıyamete kadar kan durmayacaktır diyor. ve halende kan dökülmekte kutsal topraklarda

1|0
    0|1
  • Metehanın üzerine hükümdar tanımam.

1|1
    1|1
  • 0|1
    0|0
  • Büyük İskender

0|0
    0|1
  • Oğuz Kağan.

1|0
    0|1
  • Hangi açıdan baktığımıza bağlı..
    Boyunduruğundaki, emrindeki halka en iyi olacak hükümleri veren, doğru kararları alanmı, yoksa en iyi savaşan ve fethedenmi..
    Savaş bakımından Büyük İskender derim.
    En iyi hüküm veren Hz. Süleyman ve İmam Ali derim.
    Hüküm vermenin anlamını, doğru manasını kavramanız gerekir.

0|0
    0|0
  • Bence şıklardan hiçbiri gemileri karadan yürütüp çağ kapatan Roma'yı fethedecek korkusu ile Avrupa'yı yerinden oynatan, Napolyon'un: Ben ancak onun çırağı olabilirim dediği Fatih Sultan Mehmet Han...

1|0
    1|3
    • Pardon çırağı bile olamam demişti

• @Mavi_Bulut fazla abartılmış mı? Okumak değil anlamak gerekir bazen yabancı belgesellerde Avrupa'nın kaderini değiştiren fatih olarak geçer.

• çok genç bir yaşta gerçekleştiriyor o fethi ayrıca.

• Cengiz han ne alaka arkadaş zulmeden bir hükümdar atalarımıza yapmadıklarını bırakmadılar o kadar Türkü katlettiler

0|1
    0|1
  • Cengiz han

0|0
    0|1
  • Cengizhanın tecavüz etmediği kadın kalmamış 1000 küsür cocugu oldugu söylenmekte ayrıca kendi öz kardesini öldürp hiç pişmanlık duymayan sadist allahı inkar eden piskopat bir insan bide iyi diye koymussun buraya

0|1
    1|0
  • Basta Latin Amerika halklari olmak uzere, liderligi dunyadaki pek cok kisi tarafindan kabul edilen tip, tarim, iktisat, askeri stratejiler ve felsefe alanlarinda gercek bir entelektuel olan buyuk devrimci Che Guevara`yi da unutmamak gerekir.

0|0
    0|1
  • GARDOLAP mustafadır bizim tornacı

0|0
    0|1
  • bilge kağan

0|1
    0|1
  • Neye göre büyük olmasına göre değişir. En çok yer feth eden olarak sorarsan İskender derim fakat en hızlı gelişen ve yayılanı sorarsan Cengiz Han derim.

0|0
    0|0
  • Ati neden yok ati olmadan olmaz.

0|0
    0|0
  • Peygamber efendimiz ve diğer peygamber lerimizi saymazsa fatih sultan Mehmet tir tarihte ve dünya tarihinde cogu tarihci kabul etmiştir birde kaynak site vereyim
    www.shazinem.net/.../...basarili-on-hukumdari.html

0|0
    0|0
  • Adolf Hitler

0|3
    3|5
  • Atilla Timur Fatih Sultan Mehmet Han Cengiz Han Halid bin Velid Tarık Bin Ziyad Abdülhamit Han Mete Han

Sadece Napolyon için eleştiride bulunmak istiyorum Cezzar Ahmet Paşa önünde Fransız ordusu tir tir titrerken 3. Selim'in mi yoksa Napolyon'un mu büyük olduğunu bir düşünün isterseniz :)

1|0
    0|1
  • "İyi" kavramıyla cengiz han ı yanyana koymak garip😜😜😜 tabiki Fatih Sultan Mehmet... "Bağzıları" için; zulüm 1453 te başlamış olsa bile...

0|0
    0|1
    • Cengiz han biraz sertmiş ama sonuçta hükümdardı. Fatih sultan mehmet han elbet büyük bir başarı ama ben burada uzun yıllar yönetmekten bahsediyorum

• Uzun dönem ve cengizhan!!! Emin misin?

• Izun dönem ve cengizhan!!! Emin misin?

• dünyanın gelmiş geçmiş en büyük imparatoru Timur dur
    en korkulanı Cengizhan dır
    en ileri görüşlüsü sezar dır
    ufak bir araştırma yapınca anlaşılabilir bunlar

0|0
    0|1
  • Bilge Kağan dedim. Ancak asıl hükümdar Fatih Sultan Mehmed Han Hazretleri'dir.

0|0
    0|2
  • Cengiz Han ve Bilge Kağan bence.

0|1
    0|0
  • attila

0|2
    0|0
  • Fatih sultan mehmet han

0|1
    0|0
  • fatih niye yok orda yeni çağ açıp kapttı

1|1
    0|0
  • Büyük İskender dedim.

0|0
    0|1
  • Şıklar yetersiz gibi ama oyumu kendi ırkımdan yana kullanıyorum ve Bilge Kağan diyorum..

1|0
    0|0
  • seçemiyorum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    50
Yükleniyor...