Leonardo da vinci ünlü tablosu mona lisayı hiç imzalamamış. Sebebi ne?

Leonardo da vinci ünlü tablosu mona lisayı hiç imzalamamış.

Sebebini bilen var mı ?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Bell Laboratuvarları'ndan Dr. Lillian Schwartz, Mona Lisa'nın, Leonardo'nun kendi-portresi olduğu fikrini ortaya atmıştır. Bunu savı, ortaya atarken dayandığı kanıtlar, sayısal analizler yardımı ile elde edilen, Leonardo'nun ve tablodaki modelin yüz özelliklerinin aynı olduğuna dair sonuçlardır.Mona Lisa da kendisinin kadın halini çizdiği söylenir. link ve link

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bittiğine kanaat getirmemiş.

1|0
    0|0
  • Leonardo Da Vinci kadar önemli bir bilim adamından bize ne diyecek kadar habersiz salaklar var gerçekten acınası... soruna gelirsem. bu bilgiyi nerden aldın?. ben imzaladığını biliyorum zaten imzası olmasydı Da Vinci ye ait olduğu bilinmezdi ayrıca Da Vinci eserlerini genelde bitirmeyen biri omasına ramen Mona Lisa yı bitirmiştir...

0|0
    1|0
  • Sorunu beğendim :)

1|0
    0|0
  • tamamlayamamıs sanırım

0|0
    0|0
  • Aslında imzalaması lazım ya. O zamanlar bireysellik önem kazanmıştı sanatçılar imzalamaya başlıyordu eserlerini. Belki o akıma kapılmamıştır da vinci bilemiyorum:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Leonardo güzel kafa bulurdu milletle.. Bkz. Torino kefeni.. Tablolarda kullandığı sima kendisine aittir diyeni vardır.. Altın orana takıktı mezarlıklarda sabahlayıp kemik ölçerdi falan.. Değişik işleri vardır imza konusu buna dahil olabilirde olmayabilirde..

0|0
    0|0
  • Aman çoook ta umrumuzdaydı sanki imzalamamışmış töbe töbeee :))

1|0
    0|0
  • Bu bir ayrıntı değil ki. Yani o zamanlar imzası olmayan binlerce eser var.

0|0
    0|0
  • ünlü olmak istememiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...