Gemi yolculuğu ile yapacağım bir haftalık Yunanistan tatilim için önerilerinize ihtiyacım var?

Daha önce böyle bir gemi ile yolculuk yapan olduğunu umud ederek burada sormak istedim..
Celestyel Olympia 11 katlı gemimiz ile bir haftalık Yunanistan seyahatim için önerilerinize ihtiyacım var :)

Hiç böyle bir yolculuğa çıktınız mı artı ve eksileri neler olabilir?

Gideceğim olası yerler..
Patmos
Girit (heraklion)
Santorini
Atina (pire )
Sakız
Mikanos

Güncellemeler:
Günün sorusu yetişmeyecek diye çok üzülmüştüm :p
2 gün sonra 29.08 cumartesi günü biniyorum meşhur gemiye :D

0|0
26|95

En İyi Erkek Görüşü

• santorinide limana yaklasinca ( kücük bir liman) yukariya esek veya katirla cikabiliyorsun. ben yürüdüm. harika manzaraya hakim. teleferikte var ama her 20 dk bir calisiyor galiba. yukarda güzel bir italyan restaurant'i var. balkonlu bir yer. geminin demirledigi yöne bakiyor. cok güzel cheesecake var. ayrica akdeniz pizzasi. cok nefis. zamanin olursa yani acele hareket edebilirsen adanin arka tarafinda asagida plajlar var. cok ucuz cafe'ler var. ama tepede daracik sokaklar var hepsi birbirine benziyor. dikkat et kaybolabilirsin. ben kayboldum cünkü:) her yerde karadut agaclari var. ahali cok dost canlisi. pire'de limandan cikip biraz sol tarafa dogru gidersen tramvay falan var. sor gösterirler yanilmiyorsam 4 numara ile dogrudan sehire gidiyorsun. yesil hat idi galiba. indiginde önünde büyük meydan var. taksim gibi. gevrek simitleri var:) ama genelde siesta zamani oldugu icin ahali uykuda veya evinde ki gölgelikte. düz gidersen carsiya gidiorsun (denize) asagidan saga dogru gidince cafeler restaurantlar gece kulüpleri var. atina'da mutlaka gitmen gereken bir yer ise. tepedeki akropolis. yine meydanda indigin yerden tramvaya binip 3-4 durak gidiyorsun. oradan tepeye tirmanabilrisin. istersen turlara katil ama tavsiye etmem. cok sicak oldugu icin SIKICI gelebilir. motor kiralayabilrisin. yokus boyunca muazzam bir tarih yatiyor. yol üzerinde güzel yunan restaurantlari var. ayni bizim akdeniz ege köyleri misali. mykonosa gelince mutlak dinc git. cünkü gece hayati dünyada sayili olan yerlerden bir yer. limandan sag dogru sahil seridinde yürürken cok güzel meshur bir yunan restauranti var. aile isletiyor. tam ortada. cok güzel karides tava ve balik yapiyorlar. mykonos sehir ici ayni bizim bodrum barlar sokagi. kulüpler feci harika. sokaklarda cok enteresan kedileri var:) birsey alirsan mutlaka pazarlik yap. cok cesitli turistler var. cok rahat giyin! Sakiz'a gelince yüzmek, dinlenmek icin cok iyi. damlasakizi ve receli al. Girit basli basina bir ülke gibi. heryer osmanli. türkce konusan cok. daha yazicam ama yer kalmadi :)

4|2
    0|0
    • sizi okuyunca gitmis kadar oldum☺☺

• Ay çok teşekkür ederim:)

• rica ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• Jamaica - Barbados - Venezuela - Guatemala yaptım daha önce. Erkek arkadaşımla birlikteydim, aynı gemide çalışan birinci ve ikinci kaptanların misafirleriydik, prosedür halledildikten sonra yanımıza alacağımız özel eşyalarımız ve kıyafetlerimizden fazlasıyla ilgilenmemiz gerekmedi. Gemilerde genelde stok halinde malzemeler bulunuyor ancak ilaç bulundurmakta fayda var, özellikle de yanık kremi, losyonlar vesaire temin edilmesi sıkıntı çıkarabilir gemide..

Bizim seferlerimiz demirde kalma süresini de hesaba kattığımızda en fazla üç gün sürüyordu, hakkında uyarabileceğim en iyi şey deniz tutması olacak sanırım. Deniz tutması sadece mide bulamtısı şeklinde olmuyormuş, ben bunu öğrendim ilk uzun gemi yolculuğumda. Baş dönmesi, uyku, uyuşukluk şeklinde de olabiliyor ve güverteye geçip denizi izlerken suya çok fazla bakmamak lazım, kendine çekiyor vallahi.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 94

• Santorini adasına olurda yolunuz düşerse orada "Fira" köyü var orada bir yöresel yemekleri yemenizi şiddetle tavsiye ederim. Hatta oralara bolca vakit ayırırsanız belkide yolunuz "Oia" köyünede düşer ama tavsiyem eşşekleri sakın kullanmayın. Son olarak unutmadan "Mykonos" Ruslar bile tam anlamı ile sarhoş olmak için mykonosa gelirler hele ki rıhtımda şarap içmenin tadını başka bir yerde bulamazsın birde çiprasçı eski çiftçi şarapçıları vardır ki içersin bedava gelir yine verir seni sarhoş edene kadar o kadar cana yakınlardır aman kendinizi mykonosa ve gecelerine kaptırmayın. İyi yolculuklar

1|1
    0|0
  • Buna bebzer yolculukları gemide personel olarak sıkça yapmıştım geçmişte.. Gemide doktor, ilaç.. v. s. her türlü ihtiyacınız karşılanır.. Sadece düzenli kullandığınız ve aciliyette kullanacağınız özel ilaçlarınız varsa onları alın. Akşamları gemi güvertesi serin olabilir.. Uygun kıyafetleri unutmayın.. Haa bir de yanınızdakiyle anlaşın gezi boyunca o sizi çeksin siz de onu.. kameraları değişin yani.. İyi eğlenceler dilerim.

1|0
    0|0
  • Gökçeada da askerlik yaptım... Feribot yolculuğu gidiş 2 saat dönüş 2 saat... İzne gelmiştim 2 saatlik yolculuk yaklaşık olarak 4 saate çıkmıştı kış ayında dalgalardan dolayı :S Ben çok korkmuştum :( (Yazar burada çekemediği için @Soran ı korkutmaya çabalamıştır) ahahah :D Neyse içini karartmayayım :D
    Sana iyi tatiller arkadaşım... İzlenimini bizimle / benimle paylaşırsan seviniriz / sevinirim :)

1|0
    0|0
  • Ooo Orkide gidiyor musun bizi bırakıyor musun? :)
    (pire) yazmışsın duydum geldim

Tüm elbiselerini, eşyalarını falan eksiksiz koy valize
    Dikkat et geminin kenarlarından uzak dur denize sarkma :)

1|0
    0|0
  • kıskandım:( ama bır yolculuk yaparsam kımden bılgı alacagımı artık bılıyorum.. keyıflı yolculuklar..

1|0
    0|1
  • Tek kişi fiyatı ne kadar?
    Gemi yolculuğu yaptım ama senin kullanacağın lüks cruises gemide değil. Bu büyüklükte bir gemi egede fazla sallanmaz, gemi tutmuyorsa rahatsın. Geminin imkanlarını bilmiyorum ama pakete dahil ve ekstraları ve hangi hizmetten nerede ve ne zaman yararlanacağın konusunda önceden bilgi alsan iyi olur. İyi yolculuklar.

0|1
    0|0
  • bol bol ftoğraf çek

1|0
    0|0
  • Bende istiyorum, iyi tatiller, geldiğinizde iyi ve kötü yanlarını yazar mısınız güncellemeden, bilgi sahibi olalım. :)

1|0
    0|0
  • bol bol iç kafayı yaşa :D

1|0
    0|0
  • Baska yer mi kalmadida Yunanistana gidiyosunuz adamlar sevmiyor iste buzi gotunuzi yirtsanizda bu boyle

0|0
    1|0
  • mikanos şey değil miydi :)

1|0
    0|0
  • kendini kasmadan git

0|0
    0|0
  • 11. kattan suriyelilerin botunu görmez ezer geçersiniz aman dikkat edin koca deniz paylaşımcı olun azıcık :P
    hayırlı yolculuklar iyi tatiller :)

0|0
    0|0
  • Iyi eglencler

0|0
    0|0
  • İstanbul kalkış sonrası 8 ila 10 saat arasında çanakkale boğazındakı gemı trafıgıne gore egeye cıkmıs olursunuz hava durumunu bılemem ama fırtına durumu olmadıgı surece gemı nerdeyse hıc sallanmayacak sekılde rahat hıssedersın ama sen yınede yanına denız tutması ıcın ismi su an aklımda degıl beyaz kahve rengı serıtlı bı ılac var onu al ne olur ne olmaz gıdecegın yerlere gelınce hemen hepsınde turkce konusman kafı gelıcek cunku adalarda yasayanların cogu turkce bılıyo sureklı biz turkleri cok seviyoruz biz kardeşiz diye konuya girip sonrasında ama siz turklerde boyle boyle siniz diye bir eleştiriye bşlayacaklar mikanos harici diğer adalar ortalama eglece duzeyınde ama mikanos gençliğin kalbinin attığı yer umarım işini görür şimdiden allah selamet versin

0|0
    0|0
  • Yemek görürsen ye, dayak görürsen kaç

0|0
    0|0
  • Ben izmire gittim geldim, ortam falan iyi ama biraz karisik millet birbirine yazmaya calisiyo alkol ismarlamalar falan bunlara hazirlikli ol, hirsizliga dikkat et kimin ne oldugu belli degil, yunanlar zaten rahat insanlar, guzel insanlarla da tanisman olasi tabi biraz da sans meselesi

0|0
    0|0
  • Kosada git😊

0|1
    0|0
  • biri ile bende böle bir plan yapmıştım olmadı sağlık olsun benim için de gez hem ekonomik krizdeler ucuz olur heralde

0|0
    0|0
  • Dünya turu yap geri gelme beybi

0|0
    0|0
  • Ben çıktım, karakterine göre değişir. Hangi oda da kalıyorsun iç mi dış mı? Zaten gününün çoğunu dışarıda geçireceksin. Alışveriş yapacağın yerler sürekli açık değil bu yüzden açık dükkan buldun mu alışverişini hediyelik eşyalarını al. Gemi turuyla gittiğin için zaten nerelerin gezilebileceğini broşür ile veriyorlar. Çoğu insan Türkçe biliyor, bilmeselerde ingilizce o da yoksa el kol hareketleri ile de anlaşabilirsin. İyi tatiller.

0|0
    0|0
  • Acentadan sana verilen voucher- belgeyi iyice okudun mu? Genelde gemi yolculuklarında içecekler ekstra olur. Ayrıca ücret ödersin.

0|0
    0|0
  • Girite gittim. Giritin en güzel yerleri hanya ve resmo sen oralara gidemiycen sanırım. Neyse heraklion da kötü sayılmaz. Atinayı gördüm fazla gezmedim taksim istiklal gibi şehir merkezi diğer yerleri görmedim ama çok güzel olcağına eminim üstelik de deniz yolculuğu olması daha da güzel

0|0
    0|0
  • denız tutmasın

0|0
    0|0
  • sürüden ayrılma.

0|0
    0|0
  • Full varya full hava... Çıkıyorum da hani... Gerisi yok... Yunan falan. Biz Enez'de her gün yunan radyosu dinliyoruz Ian İpsala'ya gidip etrafa bakıyoruz ya...

0|0
    0|0
  • bende çok istiyorum gemiyle yunan adaları yolculuğunu, yanıma kimse bulamadım kandıramıyorum kimseyi.

0|0
    0|0
  • böyle bir yolculuktaki tek eksiğin dil olacaktır umarım iyi bir ingilizcen vardır mikanos ve santorini güzel yerler.

0|0
    0|0
  • Ege bölgesinde, Kuşadası'nda yaşıyorum :) sahilde tam karşıda görünüyor yunan adaları. Daha önce feribot ile Samos adasına geçmiştim fakat listedeki hiçbir adaya gitmedim

0|0
    0|0
  • tanımadığın kişiler sana gazoz ısmarlarsa içme

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    64

Kızlar Ne Diyor 25

• Gemiyle Londraya gitmiştim :) Cok guzeldi sana onerim araba tutuyorsa kesinlikle yaninda ilac bulunsun arac tutmamasi için. Cunku gemide lavoba sirasinda 10-20 metre bir sira vardı kusan kusana... Gemi tutabilir onu söyleyeyim. Cok sukur bana birsey olmamisti ozamanlar. Yunanistanada gittim bundan bir kac sene önce tam ulkede ilk protestolarin basladigi yillardi.. Ucagim kalkmadi athenada cogu gezilecek tarihsel binalara giremedim.. Buna cok uzulmuştum. Denize bayilacaksin onu soyliyebilirim.. Turkuaz mavisi :) athenada patheona kesinlikle cikmalisin super bir manzara yalniz cok köpek geziyor. Dukkanlarin cogu kapali olabilir şu an zaten kriz donemindeler.. Benim gittigim adalari şu an hattirlamiyorum maalesef :(

1|1
    0|0
  • Ay bende o yolculuğu yapmak istiyorum ya. Böyle yanıma çerez, abur cabur alıp filkm izlerdim.

1|1
    0|0
    • 20 saat alakart açık büfe yeme içme var film niyetine güvertede yıldızları seyrederiz artık :p

• Ciktim cikmaz olaydim ayni seninkiyle, kus kus kus icim disima cikmisti dusubmek bile istemiyorum

1|0
    0|0
    • Yok ya gemi tutmaz beni.. hem okadar büyük gemiyle insan hissetmez bile denizde olduğunu?

• geçen sene gittiysen akdeniz baya kötüydü :( tutunru hapı metpamit alabilirdin ben ilk havaya girdiğimde bisküvit yiyerek fazla su içmeden atlatmıştım sonra alışıyor insan bende artık nadir baş ağrısı yapar

• Başka memleket ne güzel ☺☺

0|1
    0|0
  • Hava atma. Trip.. :D

1|0
    0|0
  • Can bu çekiyor, yazmayın şöyle şeyler :(

0|1
    0|0
  • Ahh Girit ! Memleketim.. Selam söyle :)

1|1
    0|0
  • Gemiler pek lüks değilmiş hayal kırıklığı yaşayabilirsin. Ayrıca çoğunluk yaşlı olur gemilerin müşteri portföyü 60 üstü

0|0
    0|1
  • Her yere git

0|0
    0|0
  • yunanistana selam götür benden ya :)

0|0
    0|0
  • Mykonos eğlenceleri çok ünlü diye duymuştum. Her giden aynı şeyi söylüyor. Konaklama imkanı var ise gece hayatını görebilirsiniz. Ayrıca yanına kesinlikle olası mide bulantısı için ilaç al..

0|0
    0|0
  • Önerim beni de götür

1|0
    0|0
  • Aynı seyehati bnde yaptım cok guzeldi ye iç tadını cıkar ;))

0|0
    0|0
  • böle bir yolculuk yaptım hiç beğenmedim tavsiye etmem

0|0
    0|0
  • Üç kez çıktım yolculuğa, inan bayılacak tekrar çıkmak isteyeceksin. Sadece yanında eğlenceli biri olmasına dikkat et. Vasat kişilerle çekilmiyor.

0|0
    0|0
  • Dikkat et cuzdana felan carpmasinlar ;)

0|0
    0|0
  • Sürekli gemide olmak belki sıkıcı gelebilir ama tecrübe tecrübedir bizimle de paylaşırsın artık :)

0|0
    0|0
  • gez toozz :D

0|0
    0|0
  • Yunanistanlıyım. Harika biryer ama bu sıralar pek tavsiye etmem. Devlet durumu kötü :)

0|0
    0|0
    • kötü derken? kriz var biliyoruz da zaten oraya tatile giderek komşumuza yardımcı olmuş oluruz en azından, keşke ben de gidebilseydim yunanistana diyorum hem görmeye hem desteğe :)

• fiyat soran cok kisi olmus yazmamissiniz. bende merak ediyorum kaca mâl oldu bu tatil?
    iyi eglenceler simdiden

0|1
    0|0
    • Yazmaz cunku oda bilmiyo annesi veya babasi karsiliyor cunku 😃

• Hayır evliyim eşimle beraber gidiyoruz tatil sonrası harcamalar ile birlikte belirtirim.
      İtalya seyahatim bir hafta onbeş bini bulmuştu buda 7-8 bin sadece yeme içme gemide olacak

• tesekkur ederim @Soran. iyi tatiller.

• geber

0|1
    2|0
  • Erkekleri çekte buraya at gözümüz erkek görsün biraz :(

1|0
    0|0
  • Benide gotu :))

0|0
    0|0
  • Ya gemi batarsa😒

0|0
    0|0
  • Kocanla mı çıkacaksın yoksa sevgilinle mi?

0|0
    1|0
Yükleniyor...