Thomas More'nin Ütopya'sı hakkında yorumlar neler?

Okudunuz mu Thomas More'nin Ütopya kitabını? eğer okuduysanız neler düşünüyorsunuz yorum yaparsanız sevinirim

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• Okudum ve beğendim de. Hatırladığımı göre artı değerin yani sömürge şeklinde çalıştırılmanın olmadığı ve herkesin ihtiyacı kadar mal aldığıi özel mülkiyetin bulunmadığı ve tolmunu ülkenin tamamı için üretim yaptığı bir dünya söz konusuydu kitapta. Para geçerli değildi. Günde 6 saat mesai yapılıp, kalan zamanlarda sanat vb uğraşlar ileuğraşıyordu insanlar ki bu da her bireyin belli bir kültür düzwyinde ve entellektüelitede olduğuna işaret ediyordu. Politik ve siyasi kadro ise çok iyi eğitimli insanlardan meydana geliyordu. Olmasını arzuladığı ama olması gerçekten de çok zor olan ya da imkansız olan bir dünya yazarın sözğnğ ettiği dünya.Tabii ki adı üzerinde Ütopya ve herkesin Ütopya'sı farklıdırç Bu yazarın gözünde ideal bir ortam.

1|0
    0|0
    • Peki bu ütopyayı sen nasıl yorumluyorsun ?

• Teşekkür ederim. :))

• Sen ne düşünüyorsun kitapla ilgli?

Erkekler Ne Diyor 8

• genel anlamda sevdiğim bir kitap ama çözümsüz bıraktığı noktalar var (yazıldığı dönemi de göz önünde bulundurursak bu durum normal). ama yine de Platon'un Devlet'inden daha yakınım Ütopyaya

0|0
    0|0
  • Okurken insanda ıssız bir yere gidip sessiz bir uygarlık kurup , huzurla yaşama isteği oluştuyor

0|0
    0|0
  • bu çeşit ütopyalardan hoşlananlar için zeitgeist bellgesellerini izlemelerini önerebilirim.

0|0
    0|0
  • Öyle ütopya hayalleri dünyayı zevksiz kılar bence.

0|0
    0|0
  • o ne la derim ben anca:D

0|0
    0|0
  • kitapta olanlar imkansız ya o düzen olsa herkes çok mutlu olurdu ama insan doğasına aykırı :)

0|0
    0|0
  • bir campanella değil

0|0
    0|0
  • bugün denemede çıktı yanlış yaptım o soruıyu bilmekte istemiyorum :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• okudum ve cok begendım.. ıdeal olanı anlatmıs ne kadar adı uzerınde ütopık seyler anlatsada guzel seyler ve gerceklestırılse halkın mutlu olabılecegı bı sıstem kurmus..:):)

0|0
    0|1
  • ing edb.ı mı okuyorsun

0|1
    0|0
  • Şuan okuyorum henüz 30lardayım

0|1
    0|0
  • Okudum,yazarın gözünde ütopik bir devlet tasarımını ortaya koyuşu etkilemişti.

0|0
    0|0
  • overrated oldugunu düşünüyorum

0|0
    1|0
  • hayranım ona kitabını okumadım ama onu çok iyi araştırdım

0|1
    0|0
Yükleniyor...