1. Tekil Kişi Mi? 3. Tekil Kişi Mi?

Merhaba arkadaşlar.
Ben kitap yazmayı düşünüyorum ama 1. Tekil kişi mi olsun 3. Tekil kişi mi y?
Ya da sadece en ön planda olan başrol ile ilgili olanları onun ağzından anlatıp diğerlerini yazar ağzından mı anlatsam.

NOT: Kitapta 3 çift (6 kişi) başrol olacak.

0|0
7|5

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• kitap yazıcan iyi güzel de sen şu ana kadar kaç kitap okudun yaşın kaç? bunlar belli bırıkım isteyen işler. bizim edebiyat hocamız vardı süper bir tane hocam kitap yazın derdık hayır o birikimim yok derdi adam haftada 2 3 kitap bitirirdi düşün

0|0
    1|0
  • Benimde defalarca yazma denemelerim oldu. Sonradan bir sey fark ettim buda okuduğum kitaplarda beni en çok etkileyen kurgu düzeni karakterlerin her birine belli bir bölüm ayırmak ve kendi ağızlarından belli bir kurgu ve düzenle hareket etmek Hem anlaşılır hem arada küçük molalar vererek okuyucuyu kendine cekebilirsin

0|0
    0|0
  • Sen yaz sonra düzenleriz ;)

0|0
    0|0
  • mavi bile siyaha aşık adlı kitaptaki gibi yapmanı tavsiye ederim bence çok etkili olmuş.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ya lütfen şu bir ondan bir bundan anlatma kısmını yapmayın. Artık çok klişeleşti. Hikayeyi takip etmeyi de çok zorlaştırıyor, olayları dağıtıyor.
    Bana kalirsa, üçüncü tekil şahıs derim. Birinci tekil şahıs da artık çok çok fazla kullanıldı. Ama asıl olan, senin hikayenin içeriği. Altı kişilik bir başrol kadrosu varsa üçüncü tekil şahıs daha iyi olur. Hem herkesi rahatlıkla anlatırsın hem de olaylar dagilmamis, okuyucunun beyni yanmamis olur.

0|0
    0|0
  • ben ilk ağızdan kitapları okumayı sevmem.

1|0
    0|0
  • ilahi bakış açısıyla yaz en iyisi o kurguya dahada hakim olursun

0|0
    0|0
  • Tanrısal bakış açısıyla yazarsan daha etkileyici olur

0|0
    0|0
  • 1. Tekil kişi gözlemci bakış açısını sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • Bence kesinlikle 1. tekil kişi olmalı öyle olan kitaplar daha iyi oluyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...