Kaç tane Müslüman Nobel Ödülü aldı?

Müslümanlar her alanda olduğu gibi Nobel Ödülleri alanlar arasında da neden hep en geride en alt sırada en başarısız ben söyleyim 11 kişi var Nobel Ödüllü Müslüman
size göre neden başarısızsınız açıklar mısınız

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• terörden fırsat kalmıyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Nobel ödülünden önce 21. yy Rönesans'ına ihtiyaçları var.

1|1
    0|1
    • Bilimi sanati dünyaya biz öğrettik biz olmasak bilim sanat olmazdı diyorlar ama bakıyorsun 1901 yılından 2015 yılına kadar toplam nobel ödülü alan müslüman sayısı 11
      bu 11 kişinin sadece 2 tanesi fizik ve kimya dalında ödül almış digerleri dünya barışına destekten dolayı doalyısıyla diğer 9 kişiyi de bilim insanı saymak pek olmaz

• Nobel ödülü alanlar birde kendi içinde sıralamarın ne gibi bir önemi var onu çözemedim. Sonuçta ödülü almış mı almış. Sıralamalarda yukarda olmasın artıları eksileri nelerdir bende bunu merak ettim

0|0
    1|1
    • Hani siz müslümanlar zırvalayıp durursunzu ya dünyaya bilimi sanatı biz ögrettik biz herşeyde bir numarayız dünya ilimi bilimi irfanı bize borçlu diye ama hiçte öyle değil sonuçlar tam tersi hiçbirşeyde adınız yok

• Sizin kim olduğunuzu merak ettim. Ayrıca mahlukatta bir varlık. Küfür değil. Sen kim olduğunuzu söyle iş çözülsün. Hadi biz müslümanız. Siz hangi dinden veya değil.

• yahu ne yapacaksın benim dinimi mezhebimi seni ne ilgilendirir.
      Soru zor geldi sanırım zor gelince altında kalınca konuyu değiştirmey çalışmayın çok gülünç duruma düşüyorsunuz gerçekten o kadar komedisiniz ki.

• listeyide verir misin

0|0
    0|1
    • Anwar al-Sadat
      Yasser Arafat
      Shirin Ebadi
      Mohamed El Baradei
      Muhammad Yunus
      Tawakel Karman
      Malala Yousafzai
      Ahmed Zewail
      Mohammad Abdus Salam
      Orhan Pamuk

• Nobel Odulunu cok seviyosan uzerine oturabilirsin?

0|0
    1|0
    • neden küfür ediyorsunuz başarısızlıklarınızı savunma gereği yapsanıza?
      siz müslümanlar sözde dünyaya bilimi sanatı ögretmişssiniz ama nasıl iş hiçbir şeyde adınız yok ancak küfür edersiniz böyle

Erkekler Ne Diyor 7

• Müslüman ülkelerin bilimle, teknolojiyle arası olmadığı için. Kaç tane üst düzey müslüman bilim adamı var da Nobel alacak?

0|1
    1|0
  • İbni sina, el-cezeri, eflatun, lokman hekim... Aklıma gelenler bunlar. O zamanlar nobel diye bir şey olsa ilk alanlar bu Müslümanlar alırdı emin ol. Şu an ki Müslümanlara baktığımızda tembellik görüyorum. Üretken Müslümanların öldürüldüğü de var. Ama sorunda biraz anti-islamcılık görüyorum gibi.

0|0
    0|1
    • İbn-i Sina bir çok işini Eski Yunan eserlerine dayandırarak yapmıştır, geri kalanlar zaten o kadar büyük bilim adamları değil ki bugünün softa müslümanları İbn-i Sina'nın günaha girdiğini, olmadık işlere ilgilendiğini (Tasavvuf, eski yunan akımlarına falan da ilgi duymuş) söyler.

Ayrıca bu saydığın adamların üzerinden binlerce yıl geçti. İslam zaten bilimin ve teknolojinin o dönemki merkezinde ortaya çıktı, bundan 5000 yıl önce sümerler astroloji konusunda müthiştiler. Yanisi, islamın kendi kendine getirdiği bir bilim kültürü hiç olmadı.

• Dinle kafayı yedikleri için olabilir

0|1
    0|0
  • Bunun bir çok nedeni var, müslümanlığin çıkış yeri en yoğun noktası ortadoğu yani coğrafya farkı hayat şartları en bariz nedenler.

0|0
    1|0
  • Çünkü İslam 13. yüzyıldan sonra sadece geriye gitmiştir.

0|0
    1|0
  • Müslümanlar daha çok sporda iyi emin olabilirsin. Keşke nobel ödülü alan ilk Müslüman ben olsam ya da alanlardan biri

0|0
    1|0
  • masonluk heryerde

0|0
    1|0
Yükleniyor...