Kime denir bu kelime?

Dallama kime denir? :) Yıllardır duyarız sağda, solda; peki düşündünüz mü hiç mânasi nedir, kime denir?

Güncellemeler:
Osmanlı zamanında, müslüman olmayan çocukların ve bazı gelişmeye müsait müslüman çocuklarının mermerlere tokat atmak suretiyle büyütüldüğü ve sonraları bu çocukların savaştaki atlılara karşı yaya olarak önde koşulan askerler olan cegaverlere dönüştükleri zamanda onlara verilen isimdir. Yani bu çocuklar büyüyüp Osmanlı tokadı atmaya başlarlar, öyle ki; savaşta atlıların karşısına çıplak elleriyle çıkarlar ve atın üstündeki düşmana zıplar tokadı koyarlar ve düşmanlarının boynunu tek tokat
... boynunu tek tokat ile kırabilirler.. işte bu çocuklara dallama denilmekteymiş... :)

1|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Dallama kelimesini ziyan etmisiz yillarca.
    Haketmeyen insanciklara kullanmisiz ya 😕
    Ne güzelmiş meğerse DALLAMA 😁😁😇

0|1
    0|0
    • Hahahaha aynen aynen;bin pişmanım nadir olarak kullansam da :D meğersem profesyonel savaşçılarmış :))))

• Utandırıyorsun beni iltifatlarinla hahah 😂
      Tatlı rüyalar ^_^

• Estağfurullah😊😊
      Sanada 😊😇

Kızlar Ne Diyor 5

• Hoslanilmayan herhangi bir erkege denir ama tam sebebi veya manasini bilmiyorum, galiba yok

0|1
    0|0
    • Açıkçası sinir, işe yaramayan zevzek tiplere kullaniyorduk :D değilmiş güncellemeye ekleyecegim birazdan

• Vay be daha neler varmis :O

• :)))) dimi

• Bilmiyordum yeni bir şey öğrettin sağol. Oysa ki biz onu hakaret anlamında bilirdik.

0|1
    0|0
    • Aynen öyle; apayrı bir anlamı varmış meğer :))) Bana dallama denilince gururlanıcam artık :D haha... Ben teşekkür ederim ^_^

• Peki bu bilgiyi sen nasıl öğrendin?

• Internette denk geldi :)))) severim öğrenmeyi

• Ks'de Lonelywarrior40 adıyla üyelik açan birine.

0|1
    0|0
    • Hiç yakıştıramadım :))))

• Biliyorum ^_^ ismimin manası da derin :)))) ortaokul sondayken ben ilk kez hotmail hesabi acmam gerekli, ingilizceye merak varmış demekki o zamandan hadi yanlız savaşçı olsun dedim yanimdaki kuzenime internet kafede yaptik oylece kaldi :))

• Cengavermişim yani :D güncellemeye bak :)))))))

• hadi yeni başlık aç ve * kelimesini açıkla. hiç kimse bilmez onun anlamını... direk kendi şeylerine yorar erkekler.. neyse güzel bir kelimedir ama..

0|0
    0|0
  • dallamaya denir işte :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 0|1
    0|0
  • Cümle içerisindeki kullanımına göre değişen bir kelime. Bizim oralarda genellikle tatlı-sert durumlar sonrasında o olayları oluşturan kişilere 'dallama' dediğimi veya denildiğini duydum.

0|1
    0|0
    • Aslında ben de öyle kullaniyordum :)))) değilmiş asıl kullanım alanı

• Biz öyle kullanıyoruz başkan, onu ima ediyoruz bunu da beden diliyle destekliyoruz bizim için yeterli :D

• Sorma; o beden dili varya :D stattayız geçen sene... Kayseri maçı, arkadan amcam bir bagirdi golü kacirinca kayseri forveti, dallama bilmem ne yaptığım diye... Ön 10 sira amcanın salyasını hissetmiştir abartmıyorum :D hışmı görmen lazim

• Bir işe yaramayan adama derim ben

0|1
    0|0
Yükleniyor...