Hatırladığınız film klişeleri neler?

Hatırladığınız klişe film sahneleri var mı? Mesela neden hep kötü adam silah almak için dükkana girdiğinde satıcı "oov dostum süper bir seçim, waow sen işini biliyorsun bununla herkesi haklarsın adamım" diye gaza getirir herifi? Ve neden her seferinde katil o satıcıyı verdiği silahla öldürür? Efendi gibi parasını verse çıksa olmaz mı?

Bir de şu var aklıma gelen, iki kişi gece sokakta konuşurken arkadan bir evsiz elinde şarap şişesiyle "hey dostum bi çeyrekliğin var mı ha?"

0|0
9|16

En İyi Erkek Görüşü

• Amarikan filmlerinin bir çoğunun "öpüşme sahnesi" ile sona ermesi. Dünyanın olayı yaşanır. O sırada birbrilerinden etkilenir ve illa filmin sonunda öpüşürler.

bir de bu amereikan filmlerinde başına her türlü nane gelen adamın sırtına verilen

"koyu renk battaniye" ve "kahve" olayına biterim.

---

ayrıca adam dünyayı gebertmiştir. polisler falan gelir. Kimse de bunun ifadesini falan almaz. Balistik inceleme sonucu geldi hacı 20 kişi senin tabanca ile gebermiş ne iş gel bakayım bi açıkla demez kimse. sanki polislerde olayı bizim gibi seyretti.

ortalık polis kaynar, bu sırtında battaniye elinde kahve hatunla durum değerlendirmesi yaparak filmin sonunda öpüşmeye hazırlanmaktadır.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• akıllı gibi bir yere düştüklerinde kahraman gibi üstüne yürürler olayın, salak önce kaç sonra oraya polisleri yollarsın. nasıl haklıyacaksa artık katili eline bir bıçak alır onuda kullanamaz.

nedense polisler bütün olaylar bittiğinde geliverir yaw ölen ölmüş gelsen nolucak.

bir grup amerikan beyinsizleri giderler ya dağın başında kamp yapmaya ve bir ev bulurlar evde kimler yaşamış düşünürler. her halta karışırsan başına geleceklere katlanırsın.

artık bu filmler değişse iyi olur filmin başında seçtiğin esas karakter hep kurtulur.filmi baştan bilmek gibi bir şey bu, artık değişmeli.

0|1
    0|0
  • Birini takip etmek isterken hemen yan taraftan taksi fırlar nedense.

Normalde %99 1 saat taksi beklersin.

1|3
    0|0
  • klişe diyince "güzel olduğunuz kadar küstahsınız da" sözü geliyor ilk önce aklıma.Türk filmlerinde çoğu kadın hem çok güzel hem de çok küstah nedense =)

0|1
    0|0
  • Filmin sonuna kadar beşer onar gelen adamları deviren kahramanımız, filmin sonuna doğru yaralanır...:)

E yoruldu tabi :P

0|1
    0|0
  • beni anla yavrum bekle beni döneceğim elbet gün gelecek yeşil panjurlu evimiz olacak ..çocuklarımız olacak boy boy :d:d Off qoptum yafwww

0|1
    0|0
  • Aklima ilk gelen,saatli bombalarin her zaman son saniyelerde durdurulmasi..

0|1
    0|0
  • öndeki arabayı takip et

0|1
    0|0
  • adam: "gozlerimin parlakligi sizi yanitmasin hanimefendi.. ben korum"

kadin: " bende korum"

0|1
    0|0
  • mor panjurlu evimiz olacak alacaklılar kapıya dayanacak :d:d

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Arkadaş camdan atlayan her adamın altına o arabayı kim park ediyor merak ediyorum, yok yani iyi adam kötü adam farketmez, birisi sinek gibi yapışsın görmek istiyorum. bir de yangın merdiveni gerçeği, yangın merdivenlerinde daha kimse kimseyi vurabilmiş değil, sekiyor işte harcamayın şu cephaneyi.

1|2
    0|0
    • ahaha yangın merdivenlerinde burulmama.. Mükemmel :))

• "güzel olduğunuz kadar küstahsınız da" genellikle türk filmlerinde :)

daha sonra tek bir adamın koca ülkeyi darmadağan etmesi..

1|1
    0|0
  • sezercik pmuk şekerimi ne satar ama sattığı için yiyemiyordur çocuğun bir gelip satın alır;

sezercik: Çok mu güzel ?

çocuk : hmmmm baldan tatlı ...

1|1
    0|0
  • bide esas oğlanla esas kız maceranın tam ortasında napar eder sevişcek vakit bulur.

1|1
    0|0
  • Filmin esas oğlanı kırmızı ile mavi tel arasında seçim yapmaya çalışır. yanında ki yalakaları,maviyi kes! lanet olsun derler. Ama esas oğlan kırmızıyı keser ve mutlaka 1 saniye kala bomba etkisiz hale getirilir. Bomba asla doğru düzgün saklanmaz. Elinle koymuş gibi bulunur.

0|1
    0|0
    • di mi sanki kırmızı&mavi renk olmayınca teröristler yok abi bu işin adabına aykırı yapamayız mı diyorlar artık?

• Bomba yapmanında bir adabı varmış.Teröristlerde bu adaba uymuş.Bir renk kandırmacası yapmamışlar.

• çocuklar:eeee amca alamanyada başka neler yaptın?

ziya:aslan avına gittik arkadaşlarla.

abisi:ziyaaa!ulan almanyada aslan ne gezer?

ziya:var abi ya! sende hiç bi dediğime inanmıyosun! neyse arkadaşlarla aslan avına gittik!cipten indik,araziye yayıldık! tüfek elimde ağır ağır ilerliyorum.birden karşıma o çıktı!

çocular:ne çıktı... amca?

ziya:ne çıkacak aslan! Allah Allah.. boyu 10 metre!

abisi:ziyaaaaaa!

ziya:10 metre değilse de 5 metre var.

abisi:ziyaaaaaa!

ziya: pff abi ya! neyse aslan kadar aslan karşımda duruyordu! tüfeği doğrulttum tam ateş edicem...tık! tüfekte mermi yok!

çocuklar:eeee naptın amca?

ziya:napcam hemen çektim çakıyı! atladım aslanın üstüne! altan aslanın karnına tak tak tak...

abisi:ziyaaa! ulan çakıyla aslan mı öldürdün?kes

0|0
    0|0
  • + 1970'ten beri oraya giden hiç bir kimse geri dönmedi.

- Sana ne lan, çetelesini mi tutuyosun a pezemenk.

0|2
    0|0
  • Taksiden para üstü alınmadan basıp gidilmesi klasiktir.

Benim en gıcık olduğum ise ciddi tehlike altındayken **zaman dar, ölüm kalım durumu, bir yerde tıkılı kalmak bomba patlayacak mesela** abuk sabuk espriler yapan insanlar.

5-10 sn sonra ölme ihtimali olan adamın bu kadar rahat olması irrasyonel.

0|0
    0|0
  • en güzel başka replikte şudur amerikan filmlerinde geçer general ve başkan arasında geçer;

başkan:general

general:bay başkan

general.bay başkan

0|1
    0|0
    • :D evett

• sıra yanlış olmuş :)

olacak yanlış olmasın :))

• pompalıyı eline alır. sanki pompalının icadından haberi yokmuş gibi pompalı tüfeği inceler. "bakalım bu bebek neler yapabiliyor.. şakşak" sonra 3er 5er adamları alır.

0|1
    0|0
  • Hacker kişi, muhtemel FBI bilgisayarının başına oturur ve "bakalım bu bebek neler yapabiliyormuş" der. Tek denemede sisteme girmesi ve aranan dosyanın da şak diye bulunması cabasıdır.

0|1
    0|0
  • Hemen hemen bütün korku filmlerinde mutlaka ateşli bir sevişme sahnesi vardır sevişme esnasında biri mutlaka hakkın rahmetine kavuşur

0|0
    0|0
  • korku filmi senaryolarındaki ısrar takdir edilesidir:

1-bir grup mal amerikan gencinin zaten tekin olmayan bir ormanda kamp yapması.

2-sonunda mantara bağlamaları

1|1
    0|0
  • link Bu sahneyi çocukluğumda beri hatırlarım, aklıma şimdilik bu geldi.

0|0
    0|0
  • Korku filmlerindeki süper cesaretli arkadaşlardan gına geldi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...