Moby Dick kitabını okuyan var mı ?

Merhaba arkadaşlar .Bu kitabı okumamı bana arkadaşım önerdi.Bende kıramadım okumaya karar verdim.Normal de ingilzce kitaplar okumam ama sırf yakın arkadaşımın isteği olduğu için kıramadım .Kitabı bana verdi biraz kurcaladım ama hiç bir şey anlamadım.Okuyanlar varsa bana anlatabilir mi ?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Ishmael paraya ihtiyacı olduğu bir zamanda bir balina seferine çıkmaya karar verir...Pequed isimli bir gemiye tayfa ve zıpkıncı olarak yazılırlar. Kaptanlar Peleg, Bildad ve Ahap ama gemide kimse Ahap' ı görmüyor taki çıktıkları ava kadar ava çıktıktan bir kaç gün sonra Ahap'ı görürler. En belirgin özelliği bir bacağını kaybetmiştir ve bacağının yerinde balinanın çene kemiğinden yapılmış bir parça vardır. Ahab'ın beyaz balinaya yani Moby Dick'e özel bir ilgisi vardır onu avlamak ister kitabın geri kalanıda bunu anlatır... Romanın sonunda gemiden sağ olarak kurtulan tek kişi İshmael olur!

Romandaki olay neydi beyaz balina(Moby Dick) dünyadaki şiddeti, kötü duyguları, acımasızlığı simgeledi...

Bana kalırsa masum, sevimli canını kurtarmaya çalışan bir balinaydı işte boşu boşuna piç ettiler!

1|0
    0|0
    • Olmadı filmini izle! Ama 1956 yapımı nasıl bulursun bilemem...

• İngilizce gönderdiğim özet bir kaynaktan alıntıdır onuda belirtmeden geçmeyeyim.

• bunu biliyorum ama olsun +1 :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Kaptan Ahab adamım. Okuma anlamadıysan neden anlatalım ki, okumadığım kitapları anlat anlat diye milletin eteğinde dolaşsam saçma değil mi?

0|0
    0|0
    • okumak zorundayım anlamasam bile !

• Kaptan ahabın nefreti büyüyor ve sonunda moby dick ahabı patates ediyor.. Sonunu anlattım artık okumana gerek kalmadı :D

1|0
    0|0
    • :D :D kaptan ahab kim ismail kim ? Balinanın boyutu ne kadar :D ?

• İsmail ahabın kayınçosu.. Moby dick kaçak dövüştürülen horoz.. Balina değil yanlış yazmışım.. :D

• mobidik beyaz balina, kaptanın kanlısı. zamanında bacağını yemiş oda balina kemiğinden bacak yapmış kendine.

0|0
    0|0
  • ilkokulda okudumdu o kitabı

0|0
    0|0
    • ilk okul seviyesi bir kitap değil bu .

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...