Bestesi ve güftesi bana ait olan bir şarkıyı seslendirdim , nasıl olmuş?

Bestesi ve güftesi bana ait olan bir şarkıyı seslendirdim , nasıl olmuş?

Söz / Müzik : Bir_Acayip_Adam

http://vocaroo.com/i/s0aRph7GnjNy

3|1
90|52

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 89

• Şarkı benim tarzım değil. O yüzden çok beğendim diyemeyeceğim fakat bestesi güzel bir türkü. Güzel yapmışsın notalarını, ritmini. Fakat sesinde iş yok. Sıradan, basit ve tınısı bile yok. Bestende vibratolara yer vermelisin. Sıkıcı oluyor yoksa.
    Bana çok ters bir müzik belki o yüzden çok beğenmedim. Sesinin kötü olduğu kesin ama beste güzel.

1|2
    2|1
  • Oo sonunda besteye gectik. Keyiflendim cok.
    Agzina, emegine, eline saglik.

6|1
    1|1
  • :) iyi fazla bekletmedin, eline, kalemine sağlık. .

3|1
    0|1
  • Sazı konusturuyosun cidden çok güzel calisyosun. . Besten sesin saz çalışsın kadar güzel. .

Sesine emeğine sazına sağlık. .

1|1
    0|1
  • Sesine, emegine saglik.
    Basarili olmus, devamini bekleriz.

4|1
    0|1
  • Uzun sap bağlama mı çalıyorsun kısa sap mı? Öncelikle emeğin için teşekkür ederim yüreğine gönlüne sağlık. Bir parçanın en önemli yerlerinden birisi giriş kısmıdır. Keşke girişin daha sağlam olsaydı diyorum. Cümle sonlarını hafif biraz daha uzatsan daha iyi olacaktır bir de cümle sonunu bitirirken ses böyle kayarak kaybolmasın derim. Ama iyi olmuş tekrardan tebrikler :)

0|1
    1|1
  • Çok çok hoş...

1|1
    1|1
  • Çok hoş bir ses tonun var, çokta güzel çalıyorsun 👍

1|1
    0|0
  • güzel..

0|1
    1|1
  • Çoook güzel

0|1
    1|1
  • Güzel olmuş.

0|1
    3|0
  • Başlarda müzik sesini bastırmış ama söz ve Müziğin sana ait olmasına şaşırdım gercekten. Çünkü o kadar iyi vede çok güzel saz çalıyorsun, bu arada ses tonunda kendine has ve hoş bir ses tonu. Gerçekten beğendim. Sesine haksızlık etmeyip bu alanda bir yerlere gelmelisin

0|1
    0|0
    • Gecenin. bir vakti o kadar çıktı sesim hatta sabahın bir vakti... Teşekkür ederim amatör olarak ilgileniyorum.. Keyif alıyorum sadece..

• Aynen çok boş şarkıcılar var piyasada. Bazı Türk kardeşlerimize haksızlık olmasın ama Kürtlerin sesi nedense daha içten geliyor kulağa. Belkide dertten 😁

• Şarkı söylemek sadece ses ile alakalı değildir ki.. Ondandır..

• Müzikten teknik olarak anlamayan ortalama bir dinleyiciyim. Gorusume ne derece önem verirsin bilemem ama üst üste 3-4 kere dinleyebilecek kadar beğendim, güzel
    Ayrica "Umut, kardeşlik, paylaşmak, eşitlik, bölüşmek.." naralarinin samimiyetsizliginden gözlerim yaşardı.

0|1
    1|0
    • Teşekkürler..
      Neden samimiyetsizmiş? O seninle alakalıdır benim ile alakalı değil..

• İçini boşalttığınız için samimiyetini yitirerek kaşarlanmış duruma geldi çünkü.
      Zaman makinesi icat edip alayınızı hep şu özlemini çektiğiniz yarınlara göndermek istiyorum, güneşli günlere

• Problemin nedir bilmiyorum.. Ancak kardeşlik ve bölüşmek hssiyatının kaşarlığını yapanlar ortada.. Öyle herkesin ağzına domalırsa kulakların elbette yalandan kalma gebeliğin sancılarınıda çekecektir..

Dünle hesaplaşmadan yarın beklentimiz yok.. Bizim geçmişimize hissettiklerimiz bir sünger hissiyatı değildir.. Ben kardeşlik ve bölüşmenin her halini yaşıyorum , okuyorum, öğreniyorum.. Tanımıyorsun beni detay yazma..

• Sözler bestenin uyumu yani saz ve sözün akışı o kadar iyi ki bayıldım sadece daha iyi bir mikrofon almalısınız bence çünkü sesiniz bir kaç vol üste alırsanız daha iyi olabilir başarılar :)

0|1
    0|0
    • Evet kayıtlar biraz kötü olabiliyor.. Daha rahat olmak isterdim bu konuda.. Çok teşekkür ederim :))

• Sesini ön planda tut. Ciddi derece de iyisin.

0|1
    1|1
  • Adı da sanirm "iklimler" 😄😄😄 güzelmiş sesine sağlık yalnız müziği dinlediğim kürtçe şarkılarının müziğine benziyor.

0|1
    0|1
    • Adını sen koy o halde :)) kürdüm zaten ama zazaca müziğe daha yakındır heralde..

• Ben pek ayırt edemem Zazaca nasıl kürtçe nasıl falan ama o tarz şarkılara benzemiş güzel beğendim muziini7ben😄

• Zazaca daha özgün müzik gibi oluyor yapısal olarak işte.. Çok teşekkür ettim :))

• Sesine, emeğine sağlık..
    Yarama tuz oldu ama olsun :)

0|1
    0|1
  • Saz sesinden senin sesini ayırt edebilmek için kulaklarımı parçaladım ama başarılı birdahaki performansında sesini daha gür duymak umuduylaa 😃 ..

0|1
    0|0
    • Site alakalı bende öyle değil mesela.. İndirip dinlerseniz sorun kalmaz sanırım.. Teşekkürler:))

• Gerçekten iyiymiş tebrik ederim =))

0|1
    0|1
  • Bu şarkıyı mp3 ume eklemenin bir yolu var mi :D
    Bu soruyu sürekli es geciyordum siradan saçma bir şeydir diye ama iyi ki dinlemisim (:

0|1
    0|1
  • İyiymiş😪

0|1
    0|1
  • Güzel olmuş ama sözler ortalardan sonra biraz sıkmaya başladı beni. Daha kısa ve öz tutarsan çok daha güzel olur :)

0|1
    1|0
  • Soruyu az önce gördüm. Dinleyip gecmistim çok önce sorulduğu için. Ama evde kendi kendime mirildandigimi fark ettim demek ki begenmisim 👍 kalbine saglik 😊 dönüp yazayım dedim

0|1
    0|1
  • Bu tarz müzikleri pek sevmem. Ama bu bayağı güzel olmuş söz- ses mükemmel yani. Youtube falan attıysan link atabilir misin?

1|1
    0|0
  • gayet güzel dahasını bekliyorum şahsen:D başarılar:D

0|1
    1|1
  • benim tarzım değil ama iyi kanks güzel olmuş

0|1
    1|1
  • Güzel sözler ama sesin biraz sönük kalmış sanki:/

0|1
    0|0
  • Bunuda indirdim harika sesiniz var

1|1
    0|0
  • Sesiniz çok hoş ancak daha temposu düşük olabilirdi gibi geldi bana..

0|1
    0|0
  • ağzına sağlık :)

0|1
    0|1
  • Kızlar Devam
    59

Erkekler Ne Diyor 51

• beste güzel de güfte pek olmamış bence

0|2
    1|0
  • Sozleri zaten soylerken melodik vokal yapiyorsun. Bir nevi sesin de sarkida bir enstruman vazifesi goruyor.
    Ayni melodiyi alttan sazla niye caliyorsun arkadasim?
    Arabesk muzik olsa yaylilar vokali mono olarak cok kisik bir sekilde senkronize takip ederler bu bir kayit teknigi.
    Sadece soru cevap seklinde sazla melodik donus yapmayi ogren.
    Mesela.

Sivasiinn yollarina (Saz:Diri rinn) cikayim daglarina vs

0|2
    1|0
  • yüreğine sağlık

0|1
    0|1
  • agzına yuregıne saglık, beste guzel ama daha guzelleştırılebılır söz ve arada vuracagın 1-2 tel ıle, tebrık ederım tekrardan

1|1
    0|1
  • Güzel bir şarkı olmuş
    sazına sözüne bilegine sağlık...

0|1
    0|1
  • Kardeş yılmaz güney filmini anımsadım duvar filminde ozan garip şahin vardır bazı sahnelerde söyler birden onu hatırladım. tınıları onun gibi sazının fakat sesinin tonunda biraz düşüklük var daha gür söylemelisin bence protest müzik gibi bir tat var söylediklerinde. Ama beste güzel yüreğine sağlık...

0|1
    0|1
    • Biliyorum tabi.. Duvar filminde siyasi mahkumların isyan sahnesinde sinema tarihinin ilk zazaca marşını söylemiştir.. Haydere idi sanırım.. Evet protest müzik kapsımında sayılır.. Fikren ve tarz olarak..

• Ozan emekçi bilinmezmi ya sana seceresini dizeyim o derece ;)

• E daha ne o zaman?:))

• bana böyle paylaşimlarla gelin..
    yüregine saglık yoldaş !

2|1
    0|1
  • güzel olmuş

0|1
    0|0
  • Beğendim kulağa hoş geliyor

1|1
    0|1
  • Beğendim

0|1
    0|0
  • dersim'in havasından mıdır suyundan mıdır ozanların hep ordan çıkması :)

2|1
    0|1
  • Beste ve güftenin ilk aşkı.

1|1
    0|1
  • ellerine sağlık kardeşim :)

1|1
    0|1
  • Daha sade çalabilirdin. dın dın dın 8/8 lik bir şarkı ama sürekli notalara dokunman biraz itici geldi bana gitarın eşliği ile daha güzel olurdu

1|1
    1|1
    • Benim şarkım ve ben dun dın dın çaldım..
      Daha sadece çalmayı sevmiyorum..
      Gitar çalmayı bilmiyorum..
      Enstrümanı çalmasam zaten bestede yapmam.. Şarkıda söylemem. Paylaşalım da yapmam..

Teşekkür ederim görü için.

• güzel olmuş kardeşim

1|1
    0|1
  • Menajerin var mı yoksa birlikte çalışalım :)
    Bu çocuk patlar türkiye tanır benden söylemesi...

1|1
    0|1
  • klasik taklit bir kominist şarkısı işte melodiler hep aynı ses tonları hep aynı sözler değişik bunun gibi yüzlercesi var heryerde

1|1
    1|1
    • Komünistim, anarşistim, sosyalistim , Aleviyim , Kürdüm...

Sıkıntı mı var? :)) o zaman seni her yere yollayalım.. Güle güle..

• küfüre girdiğine göre bu konuda ne kadar zavallı olduğun belli isim yapmış adamların taklidi olacağına kendi özgün tarzını bulmaya çalış milyonlarca sinek yanılmış olamaz hadi b*k yiyelim demenin alemi yok yaptığınız bu al sen de bunu dinle o zaman bu bile sizin şarkılardan daha güzel mk
      https://www.youtube.com/watch?v=O33epRHQcBw

• Supersin kardesim.

0|1
    0|1
  • Güzel olmus

0|1
    0|0
  • feana değil

0|1
    0|1
  • Kelimeleri bazen yutuyorsun gibi Geldi mikrafondan olabilir tam bilemiyorum. Müzik hoşuma gitti indirdim zaten dinlerim arada yolun açık olsun gardaş...

0|1
    0|0
  • Saz aranağmesi ritmi sesinle uygun olabilir hızlı olmuş, sesin çetin akdeniz ile ahmet kaya tarzı sentezinde. Sesini hissederek yansıtırsan çok etkileyici olabilir. Bende ney ile deneyeceğim besteni bakalım. Gönderirim.

0|1
    0|0
  • Beğenilesi

0|1
    0|1
  • Aferim

0|0
    0|1
  • Ses yetkinliğin iyi. Tek eksiklik elinde olmayan sebepler.

0|1
    0|1
  • Gökhan: Abi çok iyi ya :)

0|1
    0|1
  • Çok begendım. Çok guzel çalıyorsun. Sesinde güzel bestende. İyi geldi gece gece :)

0|1
    0|1
  • Kardeş, dinlemedim ama güzelmiş, öyle diyorlar.

0|1
    0|0
  • güzelmiş

0|1
    0|1
  • kürtçe biliyorsan solist arıyorum :D ayda sadece 8-10 gün falan söyleyeceksin 2 milyar maaş :D

1|1
    0|1
  • Erkekler Devam
    21
Yükleniyor...