"Bir kitap okudum ve hayatım değişti!" diyebileceğiniz kitap hangisi?

"Bir kitap okudum ve hayatım değişti!" diyebileceğiniz bir kitap oldu mu? Olduysa kitabın yazarı ve adı nedir? Sizde oluşan etkisini kısaca belirtir misiniz?

*Araştirma konusudur. Lütfen konuya özen gösterelim.

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• "Ferrarisini satan bilge".. o zamanlar yeni yeni kitapla tanışıyor, fakat roman okumayı hiç seçenekler arasına yerleştirmiyordum. Roman yeni bir okuyucu için hele ki o yaşlarda ne kadar tasvip edilse de, romanları hep ikinci plana atiyordum okunacaklar arasında.. sonra bir gün bu kitabı aldım elime, hayatımı değiştirdi mi dersen emin değilim.. hatta sanmıyorum. Fakat cevirdigim sayfaları, kitabı okurken aldigim o lezzet dün gibi hatrimda. Çoğu kişi tarafından sıkıcı bir kitap gibi bulunsa da.

Geçmişimde yer edinmiş bir kitap velhasıl.

0|0
    0|0
    • Kitap aşk gibidir. Yanlış ve uygunsuz olanla yaşanan bir ilişki, insanı aşktan soğutabilir fakat doğru bir başlangıç tamamen ileriye dönük temelleri kurabilir. Sonuç;
      O aşkı devam ettirmek için başka limanlara yelken açın...

• Nasıl ve neyin okunması gerektiğini bilmeyen bir neslin tehlikeli azmi var ki sormiyin.

• Vampirler kanımızı emer gibi beyinlerini emiyor popüler kültürde

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• George Orwell - 1984
    Richard Dawkins - Tanrı Yanıglısı
    Jostein Gaarder - Sofie'nin Dünyasi

1|0
    0|0
    • O kitapların sizdeki etkilerini de belirtirseniz sevinirim.
      Sofie özellikle ne kattı onu merak ettim.

• Düşündürmeyen kitapları sevmem pek. Okuduğum kitap beni düşündürmeli , bir mesaj vermeli ve bazen de fikrimi değişirebilmeli. Bunların hepsi okuduktan sonra "Vay be" diyebildiğim kitaplar.

Sofie'nin dünyasını küçükken okumuştum. O yaşlarda genelde oyunlara bilgisayara kafa yorarken kitap sayesinde daha önceden hiç aklıma gelmeyen konularda düşünme fırsatı buldum. Çoğu zaman insanı kemdi zihninde çıkmaza sürüklese de insanı sürekli bir düşünme etkinliğine çekmesi harika bir şey.

• Benimde 13 yaşımda tanıştığım bir kitaptı. Katılıyorum. Paulo coelho dan da okumanızı tavsye ederim. Charles Bukowksi de tartışılmaz. Özellikle ateşte yan su da boğul kitabındaki şiirler çok değer katacaktır.

• Yeni hayat olmadığı kesin.

0|0
    0|0
  • var evet ama yazar ve kitapları bende kalsın

0|0
    0|0
  • işte bunu paylaşmam

0|0
    0|0
  • Nutuk

0|0
    1|0
    • Nasıl bir etki oldu hayatınızda? Biraz daha detay verebilir misiniz?

• sizede tavsiye ederm

• Tavsiyenizi göz önünde bulundurucam

• Hayatımı değiştiren bir kitap olmadı.

0|0
    0|0
    • Kitap okumaya daha fazla özen gösteriniz o zaman. Birde önerilerimi dikkate alırsanız belki faydam olur.

Paulo Coelho / Simyacı size uygun gelecektir.

• Henuz oyle bir kitapla karsilasmadim:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• EROİNLE DANS öneririm şefim
    CANAN TAN'IN yazdığı kitapların hepsi güzel okudukca okuyası geliyor insanın ANLAMLI kitaplar hepsi

0|0
    0|0
  • Oldu George orwell 1984

0|0
    0|0
  • Cengiz erşahin- zorluklara karşı kendini ateşle

0|0
    0|0
  • Kur'an-ı Azim'uş-Şan

0|0
    0|0
  • Hepsi, çünkü hepsi biraz biraz değiştirdi...

0|0
    0|0
  • Bin kitap okudum hala tik yok herhalde gerizekaliyim

0|0
    0|0
  • Hayır yok

0|0
    0|0
  • Risale i Nur Külliyatı
    müellifi ; Bediüzzaman Said Nursi hz. leri.. bütün hayatımı güzelleştirdi Allah ım sanki dünyadayken cenneti yaşıyorum , her şeyiyle bana yazılmış sanki ,, ruhumun en ince noktalarına kadar değinen ısıtan saran bir eser , Risale i Nur olmazsa havasız kalmış gbi yaşayamam..

0|0
    1|0
Yükleniyor...