Düşüncelerine, hayal gücüne, betimlemelerine hayran olduğunuz yazar kim?

Bence her insanın hayal gücüne , yazılarına, hayat hikayesine hayran olduğu bir yazar vardır. Hayatında kalemiyle iz bırakan, hayran olduğunuz yazar kim ve neden paylaşabilirmisiniz?

0|0
34|49

En İyi Erkek Görüşü

• Biraz zordur anlamak ve anlayıp da beğenmek yazarları. Bir bakarsın karşına Yaşar Kemal çıkar ve yeşilin her tonunu betimlediği bir çukurovayı anlatır sana, bir başka tarafa bakarsın Kafka'yı görürsün. Anlamsızlıktan anlam çıkarır sana. Dostoyevski, hepimizin içinden geçenleri bizim bile fark etmediklerimizden bahseder veya Paulo Coelho, çok basit bir şekilde amaca nasıl gidilir ondan bahseder. Irvin Yalom, Niche ağladığında der, Niche, Böyle buyurdu Zerdüşt, der ve bir de bakarsın Olriç karşında gülmsüyor, Sebastian'a selam çakıyor...

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 48

• Ben Yaşar Kemal çok severim. Özellikle "İnce Memed" Yaşar Kemal'in ilk romanıdır. Benim ise en sevdiğim romandır desem yalan olmaz. Belki Yaşar Kemal için o bir romandan öte bir yakarıştı, bir ızdırabın acının kağıda dökülmüş haliydi. Hem anlatılan topraklarda yaşayıp romanıda okuduktan sonra duygulanmamam elde değil.

1|0
    0|0
  • Neil Gaiman, Stephen King, R. A. Salvatore, Bukowski, falan filan gider öyle de
    Benim üzüldüğüm bir nokta var, kitapların sansürlenmesi. Mesela Vatandaş için medeni bilgiler isimli bir kitap vardır Atatürk'ün. Her baskısında bol bol Atatürk'ü sansürlüyorlar...

1|0
    0|0
  • Orkun Uçar (metal fırtına yazarı)

1|0
    0|0
  • betimleme bazında, ana dilde en çok yaşar kemal'i beğeniyorum.

1|0
    0|0
  • Bukowski her zaman idolümdür.

1|0
    0|0
  • Necip Fazıl Kısakürek

1|0
    0|0
  • Emrah Serbes

1|0
    0|0
  • sanırım cenap şehabettin avrupa ya gitmeden yaptığı betimleme göz doldurucuydu

1|0
    0|0
  • agatha kristine idolum hatta sevmektek fazla boyle polisiye kitap yazan ve zekasini konusturan bir yazar gormedim

1|0
    0|0
  • Franz Kafka.

1|0
    0|0
  • Pucca :D

1|0
    0|0
  • Sunay AKIN

1|0
    0|0
  • Tabiki nfk

1|0
    0|0
  • Bayraktar bayraklı

1|0
    0|0
  • Stephen

1|0
    0|0
  • Mümin Sekman. Hayran kalinacak bir insan

1|0
    0|0
  • Hüseyin Nihal ATSIZ kesinlikle. Dili dusunce yapisi romanlarinda ki kurgusu muhteşem. Vaktiyle bir Atsız varmış...

1|0
    0|0
  • Dostoyevski sözleri anlamlı geliryor

1|0
    0|0
  • Dan brown.
    Sabahattin Ali

1|1
    0|0
  • yunus emre eskı turkce hosuma gıdıyor gazele bayılırım kasidelerıde fena degıl ve eskı turkceyle betımletıcı anlatım olunca oyle guzel bısey oluyor kı anlatamam

1|0
    0|0
  • Kafka birinci sirada geliyor.

ikinci sirada ise jules verne var.

Son olarak nietzche

1|0
    0|0
  • Orhan Pamuk betimlemelerine.
    Albert Camus hayal gücüne.
    Dostoyevski düşüncelerine.

1|0
    0|0
  • NeCip Fazıl

2|0
    0|0
  • Kimse

1|0
    0|0
  • Sabahattin Ali
    Necip Fazil Kısakürek
    Conan Doyle

1|0
    0|0
  • özdemir asaf
    peyami safa

1|0
    0|0
  • George orwell

1|0
    0|0
  • Burak Turna-Orkun Uçar böyle kurgu yapan yazar görmedim.

1|0
    0|0
  • Oktay Sinanoğlu. Kendisi Türk aynştaynıdır.

0|1
    0|0
  • Balzac

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 33

• DOSTOYEVSKİ. Ölmedi biliyorum. Romanlarını okuyorum ve Rusyada yaşamaya başlıyorum. Biliyorum buralarda bir yerlerde. Bana bakıyor ve gülerek şöyle söylüyor:
    -Sende acıdın, değil mi?
    Ben hiçbir yazarı bu kadar içime sindirmedim, hissetmedim, sevmedim.
    Soğuk sonbahar gecelerinde sıcak çayımı içip rüzgarın sesini dinleyerek huzur bulmayı DOSTOYEVSKİ'den öğrendim. 😊❤

1|0
    1|0
  • hayal gücü ile beni pek etkileyen olmadı maalesef
    ama düşüncelerinden etkilendiğim yazarlar var. Oscar Wİlde bunlardan biri.
    kendisinin düşüncelerindeki cüretine hayranım.
    Dorian Grayin Portresi
    okuduğum kitabı buydu. ben de bir daha bire daha okuma isteği bıraktı. gerçekleri farklı ir yaklaşımla sunuyor
    ay çok sofistike oldu :P

1|0
    0|0
  • Hayranlık değil de, cindi madsen çok ince ve iyi düşünen bir yazar, E L james'i de severim betimlemeleri güzel

1|0
    0|0
  • orhan pamuk

1|0
    0|0
  • Bu soru zormus ama sanırım son zamanlar da beni en cok etkileyen yazar khaled hosseini. Hic bir yazarin yeni kitabini bu kadar buyuk bir hevesle beklememistim

1|0
    0|0
  • CENK ENES ÖZER

1|0
    0|0
  • ahmet altan, yazdıklarını okurken yasatıyor resmen.

1|0
    0|1
  • ipek ongun okumuştum serranın günlüğü güzel betimleme yapıyo :) ama baya oluyo okuyalı 7. sınıfa falan gidiyodum

1|0
    0|0
  • Reşat Nuri Güntekin. O kadar güzel akıcı bir dili var ki yazarın, eserlerinin yazıldığı döneme aitlik hissi veriyor.

1|0
    0|0
  • sabahattin ali

1|0
    0|0
  • JK Rowling. Kadındaki hayal gücü kimsede yok.

1|0
    0|0
  • Virginia Woolf 😄
    Hayat hikayesi beni cok etkilemisti. Yaşadığı şeyler kolay degildi. Ve bunu kitaplarında da belli ediyordu. Mükemmel bir yazar.

1|0
    0|0
  • Kafka etkiler beni ..

1|0
    0|0
  • Stephen king

1|0
    0|0
  • Erdem Bayazıt.. Gerçi şair kendisi, ama olsun.
    Cahit Zarifoğlu var bir de.. Bütün sözlerine, düşüncelerine ve hislerine katıldığım nadir kişilerden biri.

1|0
    0|0
  • Yahya kemalin gemiyle tabuta ithafta bulunmasi beni etkilemisti daha sonra necip fazil kisakurek siirleri harika ve nazim hikmet mukemmel bir sair

1|0
    0|0
  • Dava'yı okuduktan sonra benim için kafka'dır.

1|0
    0|0
  • Grange'nin hayal gücüne hayranım..

1|0
    0|0
  • Biraz felesefik olucak ama en iyi yazar Tanrı bence.

2|0
    0|0
  • Kesinlikle iskender pala

1|0
    0|0
  • Şimdilik Jillian Michaels.

1|0
    0|0
  • Sabahattin Ali
    Yakup Kadri Karaosmanoğlu
    Tolstoy
    Ted Dekker
    Ahmet Ümit
    Saİt Faik Abasıyanık
    Bunlar geldi aklıma şu anda
    Gothe de var

1|0
    0|0
  • John Green.

1|0
    0|0
  • Ezilenler der susarım eee yazarı da sen düşün :)

1|0
    0|0
  • ilkokulda jules verne benim adamım derdim 😊 bahsettiğin şeylerin tümünü barındıran biri yok benim için ama en çok Umberto Eco ve Christophe Grange okurum

1|0
    0|0
  • dostoyevski

1|0
    0|0
  • Zülfü Livaneli

1|0
    0|0
  • Dan brown :D Her kitabini hayranlikla okuyorum ve hepsinin sonunda okuduğum en güzel kitap diyorum.

2|0
    0|0
  • Cengiz Aytmatov

1|1
    0|0
  • Sir Arthur Evans

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    3
Yükleniyor...