Gelmiş gemiş en iyi Rock/Metal grubu hangisi sizce? \m/

Rock bir müziktir kimine göre, kimine göre de yaşam tarzı. Bu müziği dinliyorsanız en sevdiğiniz grubu seçeneklerden seçer misiniz. Bu tarzdaki favori gruplarınızı ayrıca da belirtebilirsiniz.

• Metallica
    65% (51)58% (67)61% (118)Oy Ver
  • Rammstein
    13% (10)22% (25)18% (35)Oy Ver
  • Megadeath
    9% (7)5% (6)7% (13)Oy Ver
  • Opeth
    5% (4)3% (3)4% (7)Oy Ver
  • Iron Maiden
    8% (7)12% (14)10% (21)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Metallica önde. Rammstein ve Iron Mainden takipte. Megadeath ve Opeth üzgün...
36 oy %55 Metallica

14 oy %22 Rammstein

9 oy %14 Iron Maiden

5 oy %8 Megadeath

1 oy %2 Opeth :(
Rock severlere bu link tavsiye ederim. BBC 7 Ages of Rock
85 oy %58 Metallica

28 oy %19 Rammstein

17 oy % 12 Iron Maiden

12 oy %8 Megadeth

4 oy %3 Opeth

Toplam 91 oy erkeklerden 55 oy kadınlardan 146 oy

0|1
21|47

En İyi Kız Görüşü

• Metallica, kaliteli metal müziğin şüphesiz %40'lık bir alanını şarkılarıyla istila etmiş durumda onu seçmemek ayıp olur. Ama anketteki tüm gruplar harika, güzel bir anket olduğunu düşünüyorum, özellikle Iron Maiden beni çok zorladı.

Bunun dışında Metallica' nın her duyguyu her anıyı hatılatacak bir şarkısı vardır benim içim, anlamı bu yüzden derindir bende... Klasik olmuş bir çok parçada da imzaları vardır. Ayrıca sadece metal grubu olarak bakmamak lazım çok iyi bir trash grubuyduda bir zamanlar.

0|4
    3|3
    • yorum icin teşekkürler. metallica benim icin her zaman 1 numara olmus bir gruptur. dinlemeye biraz gec basladim. ilk kez 1990 da black album ile tanıştım. sonra geriye dogru devam ettim. ilk albume kadar hepsi muhtesemdi. hangi sarkisini daha cok seviyorum bunu soylemek imkansiz ama to live is to die ve fade to black derim. sonradan tarzları degisti ama benim metallica sevgim hic degismedi. 2 kez canli izleme firsatim oldu 1993 ve 2008. ikisi de cok guzeldi ama 1993 unutulmaz, bileti durur hala.

• Sessiz olun duymasınlar!

Kızlar Ne Diyor 20

• enlerim uzerinden gidersek

Death metalde: Death, Carcass, Nile, melodik olarak At the Gates, In Flames, Soilwork, Insomnium

Thrash: Testament, Megadeth

Heavy: Venom, Iron Maiden, Kind Diamond, Judas Priest

Black: Dissection, D. Throne, Ulver, Dawn, Setherial

Doom/ Gothic: Moonspell, Katatonia, My Dying Bride kesinlikle

Progressive: Opeth, Cynic

Gay metal: Blind Guardian <3

2|2
    3|1
    • super liste :) Gay Metal türünü bilmiyordum bak :) gitmistim be bu arada blind guardian ve opeth konserlerine istanbulda guzeldi cok. opeth cadirda digeri yagmur altındaydi. senin listenden in flames, megadeath, iron maiden izledim bir de canli olarak.

• gay metal ne yaw :D

• Hangi sap eksiledi

• biri de çıkıp dememiş ki aga megadeAth nedir

0|2
    1|1
  • Aralarından Iron Maiden derim. Ama buraya asıl Pink Floyd, Led Zeppelin, The Doors ve benzeri gruplar giderdi. Aşağıdakilerin çoğu gelmiş geçmiş en iyi olmaya yakışmıyor. Çok kişinin bilmesi en iyi olması demek değildir.

0|4
    2|2
    • Benim Niph'im vermiş gene en iyi cevabı

• Değildir ama ben burada adı yer alan ne Rammstein in ne de Metallicanın iyi müzik yaptığını düşünmüyorum. Popülerlik her şey değil, kendilerini tekrar ediyorlar, özellikle Metallica. Rammstein ı söylemiyorum bile. Rock/Metal olarak belirlemeye çalışmışsın da türler karışmış sende biraz bence şıklandırma yanlış. :)

• Canli izleme firsati buldugum gruplardan bazilari bu gruplar.

Secimi biraz da ona gore yaptim. Evet bu adamlar populer.

• iron maiden, metallica, megadeth, alice cooper, AC/DC, black sabbath, başta olmak üzere ben iskandinav metalcilerin müzikleri favorim sonata arctica, stratovarius, him, lake of tears bi de norveçli moddi diye bi grup var tarzları biraz farklı ama karamsar tonlarda onu da çok severim

0|2
    2|3
  • Rammstein forever.

0|4
    2|0
  • oyladım ama buraya yazarsam illaki yazdgımı begenmeyen biri cıkıyor. ben de bu zihniyeti anlamıyorum yahuu illa milletin kafasındakini yazacamm

0|2
    2|2
    • bosver o tiplere gore kendimizi surekli frenlemeyelim. sen yaz yine de... ve nedenini de yaz istersen.

• opeth diğerlerine göre daha iyi bana göre daha doğrusu klibi de güzel severim öyle karanlıkları bir de kuzgun gaglasaymış tam olacakmış :))

• opeth super bir gruptur.

• Megadeath diyorum tabikidee

0|3
    2|1
  • Queen tabiki gelmiş geçmiş.

2|2
    1|2
  • Bence kesinlikle Guns n Roses

Sweet Child O mine ile başlar

Patience

one in a million...

0|1
    0|1
  • Hocam bu ne! Motorhead yok scorpions yok pinkfloyd yok yok yok

0|2
    2|1
    • haklısın. hepsi de cok iyidir hepsini de cok severim :) rock/metal 5 seçenekle sorulacak bir soru degil biliyorum sormuş bulundum bir kere :) bilmeyenler ve ögrenmek isteyenler icin o gruplardan sevdigim birer ornek:

Motörhead - Rock Out link

Pink Floyd -- The Wall link

Scorpions - Send Me An Angel link

• motorhead'in yeri ayri, james hetfield gibi bir ustadın surekli motorhead t-shirt leri ile dolastigini dusunursek bana motorhead'i ovmeye bile laf dusmez aslinda.

Long Live Rock 'n' Roll

• Metallica.

0|1
    0|0
  • deep purple

0|2
    2|1
  • metallica diyorum ben

1|2
    2|4
  • Led Zeppelin tabiki nerde nerde goremiyorummmm

0|2
    2|2
  • Evanescence.

''idi.''

2|2
    4|6
  • evanescence sevgi kelimesi onlar için hissetiğim duyguya tercüman olamaz

0|1
    2|7
  • Metallica 4 ever ;)

0|1
    1|3
  • a7x diyorum ben

0|1
    3|1
  • Megadeth der geçerim

0|1
    2|5
    • Ne eksiliyorsunuz :D Sizi etkiliyor sanki saçma insanlarsınız

• Bu - ciler kim cok merak ediyorum. - lemek ne use yariyor onu da bilmiyorum. Birilerinin isi gucu - lemek.

• Metallica

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• yazıklar olsun opeth mi ? ne opeth mi ? rammstein mı ? yapmayın ama lütfen. guns n roses, ac/dc, black sabbath, judas priest ve led zeppelin yok mu ? burzum ? dostum slayer nerede ? hiç mi 69 ruhu yok sizde ? kiss ? yuh be yaş kaç acaba ? manowar ı da göremedim. motörhead ? cacophony diye bir grup vardır ki marty friedman gibi birisi dünya üzerine bir daha asla gelmeyecektir. çok daha fazla grup yazmak istiyorum ama bir su içmem lazım.. gorgoroth felan ? neyse olan şıklar arasında en çok fanı olan metalika ancak en iyi metali icra eden grup olarak megadeth i seçiyorum. ayrıca rammstein sağlam olmasına rağmen şimdi ki ergenlerin jack daniels hayranlığından öte gidemiyor.

1|2
    1|1
    • Tesekkurler :)

• ben teşekkür ederim sabah bakınca deep purple ı unutmuşum sanırım :D sitede böyle bi muhabbet görünce dayanamadan zıplıyorum.. iyi günler :)

• Bana göre rock müziğin doruk noktası progresif rock'tır. Duygulara hitap eder ve enstrümanı, vokali duyguları en iyi şekilde hissettirir. Hayat kadar karmaşık ve garip, hüzünlü ve zamanla sevinç içindedir. Aynı grubun çok neşeli bir şarkısı varken (Jefferson Airplane - High Flying Bird) çok hüzünlü bir şarkısı (Comin' Back To Me) vardır.

Progresif rock bu nedenle gelmiş geçmiş en mükemmel ve en geniş, en derin duygulu türdür.

Buna göre;

Pink Floyd

Yes

King Crimson

Van Der Graaf Generator

Rush

Jefferson Airplane

Emerson Lake&Palmer

Ten Years After

Wishbone Ash

The Doors

Bu türün en iyi gruplarıdır. Tabi bana göre...

Diğer türlerden Judas Priest, Saxon, Iron Maiden başta gelir benim için. Ama Progresif Rock baş tacımdır.

0|2
    2|2
    • Adamım gelmiş. Pink Floyd'u en başa yazmasının sebebi de benim <3

• Hic bir itirazim yok saydiklarinin cogunu cok severek dinlerim uzun yillardan beri.

Pink Floyd ve The Doors da en sevdiklerimden. Katkin icin tesekkurler.

• çok iyi yazmışsın :D

• Şıklara göre gidersek Iron Maiden > Metallica >Megadeth > Opeth > Rammstein... Ama bunlardan daha iyileride var tabi ki... =)

1|2
    1|2
  • açıklamada rak müzik türüdür kimine göre yaşam tarzı diye girmişsin bir rakır bile yok listende.

rak ve metal arasındaki kalın çizgiyi görelim. raka ingiliz halk müziği dersem pek şey etmiş sayılmam rakın hası ingilizdir. ve hepsi sevilir.

1|1
    1|1
    • Yorum icin tesekkurler. Yasamim burdan ibaret degil. Benim yasam tarzimdir demedim ama felsefesine inanirim. Arkadas listem kabarik degil. Azalttim, dileyen ekleyebilir.

Dedigin gibi kimi british sever kimi seatlte ama hepsi guzeldir.

• yasam tarzim olup olmadigini bilemezsin, beni tanimiyorsun.

bana gore rock, rock'n roll'dan en sert metal'e kadar uzanır. rock hepsini kapsam, metal de onun cocuklarından biridir.

• müziğin nasıl doğduğuna değil şu an ne olduğuna bakalım.

derine inmeyelim. bütün türler müziktir bütün insanlar kardeş bütün yaratıklarda hayvan diye felsefe yapıcaktım ama bu nadide parçayla selam eder giderim.

link

• ben asla birbirleri ile yarıştırmıyorum.yani yarıştıramıyorum.çünkü ün yapmış sağlam heavy metal gruplarının bir yada birden fazla efsane şarkıları var.nasıl yarıştırabiliriz ki.bence teknik olarak kıyas edebiliriz.

1|1
    1|1
  • bu grupların hepsine saygı duyuyorum özellikle çocukluğumun bir bölümü olan iron maidene ayriyetten bi slayerın olmaması iyi bir değerlendirme değil bence...exodus ve death gibi efsanelerinde lakin benim için machine head en iyi metal grubudur...ama bunlar arasında iron maiden bence...

0|1
    0|0
  • bu grupların içinde metallica bambaşkadır ama benim için bu efsane gruplardan daha efsane bir grup varsa o da Pink Floyd'dur . asla değişmez asla bozmaz

0|1
    0|1
  • Megadeath :) iron maiden-rammstein - metalıca

metalıcanın eskı albulmlerını sevıyoru yalnızca.

ama zaten onlardada dave mutange var(megadeath ten)

0|1
    1|1
  • Disturbed hacı

0|1
    0|1
  • şu kadar grup ankete koyulupta AC/DC nasıl koyulmuyo anlamıyorum tabiki 1. AC/DC.klasik rockta da QUEEN

1|2
    2|2
    • AC/DC - Thunderstruck link elbette.

Queen - Innuendo link

bu gruplar elbetteki mukemmel, liste yetersiz farkindayim.

• STEPPENWOLF EMİN OL MOTORCULAR İÇİN BİREBİR STEPPENWOLF BORN TO BE WİLD

0|1
    0|0
  • moonspell :)

0|1
    0|1
  • Tabiki Metallica...

1|1
    2|2
  • Rammstein'ı gelmiş geçmiş en iyi rock grup seçen zihniyeti ziterim ben.

2|2
    2|2
  • metalicayı metallica yapanda dave mustainedir.. hatta metallica ismini o koymuştur. bu sebepten megadeth yeahhh

1|1
    1|2
  • Rammstein!Rammstein!Rammstein!

0|2
    0|1
  • nirvana neden yok?

0|2
    0|1
  • Bu sorunun yanıtı hayatında Arabesk'ten başka müzik dinlememiş biri için bile aynıdır. METALLICA!

1|1
    2|2
  • iron maiden,megadeth,dream theater,rush,blind guardian falan filan

0|1
    1|2
  • Rammstein tabi ki :)

1|2
    2|2
  • cocuklugumun sacma tarkanı neyse , ıron maıden de odur , acıkcası uzdu benı sıklarda olması bıle, hıc ıyı degıller

0|1
    2|3
  • tabilide rammsteinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

0|1
    0|0
  • benim bildigim tek opet var oda benzinlik

0|1
    0|0
  • CRADLE OF FILTH , seçeneklerde olmasını umardım üstelik yaşınızı da göz önüne alarak :)

0|1
    1|2
    • Tesekkurler :)

• kendi fikrini savunmayanlara soylemeyenlere eksi veriyorlar hatta engelliyorlar garip bir ortam burasi...

• dünya garip, fikirlere saygı olsaydı ülkemiz bu halde olmazdı zaten abicim.

• link efsane

link favorim

0|1
    1|2
  • Adı üstünde METALlicaa ..! /\/\..

0|1
    0|1
  • Slipknot ve Metallica kuşkusuz

0|1
    0|1
  • R+ tabikide

0|1