Osmanlı tarihi için kaynak önerir misiniz?

bir haberci adayıyım öss döneminde tarihi yutmuştum ama ezbere dayalı bilgiler oldugu için söndüü. simdi tarihi gerçekten ögrenmem gerekiyor. Osmanlı tarihi ile baslamak istiyorum.Güzel kaynaklar önerirmisiniz

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlı Tarihi konusunda en büyük duayen İsmail Hakkı Uzunçarşılı'dır.Zaten günümüz tarihçilerinin çoğunun hocalığını yada yol göstericiliğini o yapmıştır.İsmail Hakkı Uzunçarşılı'nın tüm eserlerini tavsiye ediyorum size. link

3|3
    0|0
    • Kesinlikle haklısınız.Uzunçarşılının bir iki kitabını okumuştum.Adam osmanlı tarihi konusunda duayen. +1

Erkekler Ne Diyor 7

• İlber Ortaylı,Halil İnalcık bu alanda söylenebilcek birçok isimden sadece iki tanesi.

0|0
    0|0
  • ahmet şimşirgilin kayı serisi vardı 1 ve 2 yi okudum galiba 3-4 devam ediyor resmi saçma tarihten kopuk ve gerçek bir osmanlı tarihini okudum diyebirim...

0|0
    0|0
  • osmanlı pek bilmiyorum ama atatürk için ararsan eger atatürkün bursa nutugu var onu oku kesinlikle

0|0
    0|0
    • aslında ilgilenmek istedgim yakın tarih atatürk dönemi ama osmanlı geçmişinden baslamak ozamanı daha iyi anlamamı saglar, teşekkür ederim ona da bakacagım

• senin okudugun kaynak varsa banada söyle bende okiyim :)

• osmanlı tarihi ansiklopedileri okuyabilirsin

0|0
    0|0
  • osmanlı tarihcisi kadir mısırı oglunu tavsiye ederim

tarihci

0|0
    0|0
  • hımm cok genıs caplı bır arastırma gerek ayrıca ıyı bır tarıhcı tanıman gerekıyor

0|0
    0|0
  • En güzeli en zevklisi ansiklopedi bence o bilgilerde insanın boğulası geliyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İlber Ortaylı'nın kitaplarını alıp okumaya başla.

0|0
    0|0
  • osmanlı kuruluş dönemine ait ana kaynakların hepsi türkçeye çevrildi. bence onlardan başla; aşıkpaşazade, neşri, oruç bey vb. bunun dışında halil inalcık'ın makale ve kitaplarını okuyabilirsin.

0|0
    0|0
  • ilber ortaylı halil inalcık kitaplarına bak

0|1
    0|0
Yükleniyor...