Kitap mı? Film mi?

Soru net kitap mı o kitabın filmi mi yoksa filmin kitabı mı?

• kitabı okurum
    35% (12)17% (4)28% (16)Oy Ver
  • filmi izlerim
    24% (8)42% (10)31% (18)Oy Ver
  • önce kitabı okur sonra filmi izlerim
    38% (13)38% (9)38% (22)Oy Ver
  • önce filmi izler sonra kitabı okurum
    3% (1)3% (1)3% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|16

En İyi Erkek Görüşü

• şöyle cevap vereyim, ilk önce hangisini yaptığın önemli, mesela kitabı olan filmler benim için sırasıyla

Yüzüklerin Efendisi,
    Hobbit,
    Game of Thrones (bu dizi ama olsun)
    Batman (DC Comic)
    1984

değerlendirme yapacak olursam, önce Yüzüklerin Efendisi serisinin filmini izledim bikaç yıl sonra kitabı okumaya başladım. 400. sayfada kitabı bıraktım çünkü filmden ayrıldığını gördüm ve filme saygım kalmicak diye. Sonuç yönetmen Peter Jackson'a baya sövdüm. Aynı şey Game of Thrones içinde geçerli.

Hobbit önce kitabı okudum sonra film serisini izledim. Sonuç kitap ve film yine ayrıydı, yönetmene yine sövdüm

1984 George Orwell'in kitabı aynı isimli film'i izledim alakası yok birbiriyle.

Batman: bir süper kahraman çoğu comic'i okudum ama Christopher Nolan'ın düzenleyip, yönettiği Batman serisini hiçbişeye değişmem. Film olarak belki de yazısal ürünün önüne geçen tek eser benim için Tabi Christopher Nolan'ın efsane bir yönetmen olması bunda ana sebep.

Game of Thrones dizi ve kitap ayrı işliyor bazı olayları dolayısıyla yine kızıyorum :D

Son olarak ekleyeceğim film ve kitap'ta temel büyük olayları aynı işleyebilirsin ama biri yazat biri yönetmen ikiside sanatçı kendine göre ekleme yapıyor. Dolayısıyla aynı ürünü beklemek saçma olacaktır. Ne yaparsan yap bir şekilde birisine karşı saygını yitiriyorsun.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Aslinda tam karsilastirilacak bir konu olmamis bak mesela kitap okundugunda okudugunu senelerce unutmayabilirsin ama izledigin filmi unutabilirsin. Dolayisiyla farkli durumlar var

0|0
    0|0
  • C dedim.

0|0
    0|0
  • Önce Kitap okur sonra filmi izler hüsrana uğrarım.
    Hiç bir film hayal gücümün önüne geçemez.

#Justice

0|0
    0|0
  • kesinlikle kitap. hele önce kitabını okuyup sonra filmini izlediysem o filmi beğenme ihtimalim sıfır.

0|0
    0|0
  • Dizi izlerim.

0|0
    1|0
  • Kitap okuyarak hayal dünyamı kitapta ki konular üzerinden kendime göre kurgularım. Sonra da filmi izlerim ve karşılaştırma yaparım.

0|0
    0|0
  • film izlerimm

0|0
    0|0
  • filmm

0|0
    0|0
  • Değişir

0|0
    0|0
  • Bugta kaldım

0|0
    0|0
  • film kitabını okumam

0|0
    0|0
  • Hicbir film kitabın yerini tutamaz tecrübe ile sabittir

0|0
    0|0
  • Kitap
    Kitap
    Kitap

0|0
    0|0
  • önce kitabı okurum sonra filmi izlerim daha mantıklı

0|0
    0|0
  • kitabı okurum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• kitap okumak en güzel
    istedigim gibi hayal ediyorum

1|0
    0|0
  • Su ana kadar kitap cevirisi filmlerin neredeyse hicbirinden kitaptaki zevki alamadim. Hep bir seyler eksik kaliyor. Teknoloji ne kadar ilerlemis olursa olsun, hayal gucumuze erisemez. O yuzden kitaplari tercih ediyorum.

0|0
    0|0
  • Kitabı okurum sonra filmi izlerim.

0|0
    0|0
  • "soru net" :) yani bakın arkadaşlar soruyorum ama yok anlamadım etmedim ıhh mıhhh :) soru net nedir ya :))

0|0
    0|0
  • Once kitabi okur sonra filmi izlerim

0|0
    0|0
  • filmi izlerim

0|0
    0|0
  • Once kitap, sonra film.

0|0
    0|0
  • Kitap onemli 😄