ESMA-ÜL HÜSNA hakkindadir sorum :) ?

Arkadaslar benim Turkcem biraz kötü bana yardim eder misiniz? :) Evet ederim diyorsaniz asagiyi okuyun :) Hayir etmem diyenlerin cani sag olsun :)

Once burayi okuyun, sorum sonra gelecek :)

"İkili zikredildiğinde her Esma'nın toplam sayısı kadar zikretmek gerekmektedir. Örneğin "Ya Fettah" Esma'sının okunma sayısı 489'dur. "Ya Razzak" Esma'sının ise 308'dir. İkisini beraber zikredeceksek, yani "Ya Fettah, Ya Rezzak" diyeceksek iki Esma'nın sayılarının toplamı kadar zikrediyoruz. Toplam 797 defa tekrarlıyoruz."

"Ya Fettah, Ya Rezzak" diyerek 797 kere mi soyleyecegiz?

Herkese tesekkur ederim

:)

1|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Sayıların farklı hikmetleri vardır ve havasçı cincilerin uydurmalarına aldanmadan o sayılara göre niyet edip okumak bir dua biçimidir.

Örneğin sana şu isim 1 defa diğer isim 5 defa dedi ise, sen birbirini tamamlayan isimleri ayrı ayrı tam sayısına niyetlenip okumalısın.
    1 se bir 5 se beş. Toplam şu kadar okudum şu eksik bu fazla değil de, anlamı gerçekten hissederek okursa Sayıdan çok o anlamın hikmetleri kalbine doğar. Sen bunda mesela Rızk için önündeki engelleri kaldıran ona karşı güçlü olan bir hayat için dua ediyorsun yani zikrediyorsun. Peki diğerleri, yani buna ve herşeyr gücü yeten olarak, günahları bağışlayıcı ve kendi irademizle işlediklerimizden ötürü rızkı uzaklaştıran Rabbin diğer isimleri de anlamlarını biliyor musun, önce hazır olmalı hepsine. Yani günahlardan tevbe, tevbe ettiğin sıfatlar, sonra gücü yeten tek sahip olanın ayetleri ya da fatiha ve ihlas ile duaya hazırlık ve o esmalar, ardından dileğin ve bu esmalar.. Sayı önemli mi, hayır, Rabbin kaç kez söylediğine değil, ona nasıl yöneldiğşne bakar, kalplerde olanı o bilir.

Www.Mirac.forumup.com

1|0
    0|0
  • evet öyle oluyor her birini sayısına tamamlamış oluyoruz

1|0
    0|0
  • Yani say'ı ne kadarsa o kadar zikir etmeli 😊

0|0
    0|0
    • İkisinden de 797 kez mi olacak yani :(

• Sayi icin koymadim icon, anlamadigim icin koydum. Sayi onemli degil dogru olsun onemli :)

• Farkındamısın bilmem ama 99 luk tespihlerin amacı bu sayılar 😉

• istedigin kadar oku. bunu sayısı yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yani upuzun senin için uğraşılmış yazılmış bir yorumu değilde. "aynen öyle" yazılan kısa yorumu eig seçmişsin.
    Günahını almiyim ama belki okumamıştır bile. Neyse sen bilirisn.

netgearın yorumuna katılıyorum, aynı şeyleri tekrar yazmama gerek yok.

0|0
    0|0
    • bilerek secmedim yanlislikla oldu :( dedigin kisinin yorumun anlamadim.

• Diyor ki; Kaç yazıyorsa o kadar ayrı ayrı okumalısın.

Ama önemli olan sayısı değil içinden gelerek neye niyetlenip okuduğun.

Bende bu ve başka esmaları da
      okuyabildiğim kadar okuyorum. Yani sayı olarak yapmıyorum canım.

• Bunu ben bile anlamadım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...