Ateizmin çöküşü arkadaşlar izleyelim?

Ateizmin çöküşü arkadaşlar izleyelim? Ateizmin çöküşü arkadaşlar izleyelim? Ateizmin çöküşü arkadaşlar izleyelim?

• Güzel bir video açıklayıcı
    50% (3)82% (9)71% (12)Oy Ver
  • Diğer
    50% (3)18% (2)29% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Güncelle

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ateizm sorumluluktan kaçanların sığınağıdır. Rablerine secde etmekten kibirlenenlerin ocağıdır. Her aklı başında insan bilirki bir insan yıllarca uğraşsa bir insan tırnagı bile yapamaz. İslam hak dindir ve şahadet ederimki Hz. Muhammed (sav) Allah'ın kulu ve elçisidir. A dedim kardeşim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu video kolaj gibi olmuş. Konuşmanın farklı kısımlarından farklı bölümler seçilerek çevrilmiş. Ses geçişlerinden, tonlamalardan rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bulabilirseniz tamamını bulun konuşmanın.
    Bu Lennox çok tatlı tonton bir amcamızdır. Yanaklarını falan sıkasınız gelir, o derece tatlı. Matematikçi ve bilim felsefesi üzerine çeşitli çalışmaları var. Yanlış hatırlamıyorsam artık Oxford'da değil.
    Hiçbir bilim adamı, diğer meslektaşlarının yaptığı çalışmaları araştırmadan/okumadan/anlamaya çalışmadan elinin tersiyle öteye atıp "saçmalık" diyemez. Bu tonton amcamız bunu çok sık yapıyor. Bu yüzden kendi meslektaşları içinde inançlı olanlar olsun, olmayanlar olsun pek sevilmiyor. Çünkü bir bilim adamı gibi davranmıyor. Zaten videoyu izleyince anlayacaksınız bilim adamlığından çok kelime oyunuyla okları karşı tarafa döndürmeye çalışıyor. (Bu yüzden tonlamalarda bu kadar geliştirmiş kendisini sanırım, daha etkili olmak için) Karşısındaki kişiye soru sorup cevap vermesini beklemeden saygısızca yerin dibine sokuyor. Yukarıda da anlattığım gibi bu kendi meslektaşları arasında sevilmemesine neden oluyor. Körü körüne inancına bağlı gençlerimiz tabii ki bayılıyorlar. Ama adam hiç düşünmüyor ki, "Bu adam kelime oyunu yapmaktan başka bir şey yapmıyor, Tanrı'nın var olabileceğini sürekli ima ediyor, ama kendisi neden inanmıyor?" Mantık hatasıyla dolu işte gördüğünüz gibi. Dininizi, inancınızı savunur gibi duran (burası önemli, savunan demedim, savunur gibi duran dedim) insanların gerçek yüzlerini iyi görün. Öyle körü körüne ben bu tonton amcayı çok sevdim, bilmem ne gibi görüşlere hiç gerek yok. Tamam biz de yanaklarını sıkmak istiyoruz ama adam inanç denilen şeyi sadece inanmayanlara karşı silah olarak kullanıyor. Yoksa kendinin de inandığı yok.

0|2
    0|3
    • Neden eksilediniz çok merak ediyorum. Akıl verdiğim için mi? İyilikten anlamadığınız için mi? Çok ilginç.

• Daha detaylı ve daha bilimsel anlatan videolar var. Fakat ben niye video paylasamiyorum. Detay her seferinde uzun diyo paylaşım yapamıyorum ��😣
    Allah razı. Olsun..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• O kadar çok ateislerle vs kişiler ile uğraşıyoruz ki kendimiz adam akıllı namaz kılmaz ibadeti yerine getirmez kalkıp başka insanları müslüman yapmaya çalışan bir toplumuz. Oysa efendimiz (SAV) onun için uğraş önce ibadet içten inanma ve düşünme oldu. Sonra topluma bilgi vermek oldu. Onu öldürmeye gelen insanların onun kılık kıyafet nezaket ve Ahlak kurallarını görünce müslüman oldular. Onun yaptığı ibadeti görünce sünnet oldu. O bunu yapın demiyordu efendimiz (SAV) kendisi uygular sahabe onu takip ederdi. Şimdi bizim arkadaslairmizin çevresi ve çevremiz dahil olmak üzere %98 namaz kılmıyor. 3-5 ateisti müslüman yapmakla elimize sadece sevap geçer namaz kılmayan toplumun %98 i imana tam gelmez. O yüzden önce kendimizi sonra çevremizi düzeltmemizi gerekiyor ki İslam nüfusu artış sağlasın. Bizler müslüman insanların çocukları olarak doğduk Allahı kim yarattı sorusuna bile amana dinden çıkarsın sakin araştırma diyen büyüklerimiz oldu. Kuranı duvara asıp elleme günahtır deyip dini yanlış öğreten büyüklerimiz den bunların acısını gördük. Şimdi önce kendimizi düzeltirsek çok büyük bir yola Allahın izni ile yola çıkarsak başarıriz. Önce samimi arkadaşlarımızı anne baba kardeşler dayılar kuzenler akrabaları düzelterek olur. Farklı bir şekilde olmaz.

0|1
    0|0
  • ateizm bir inanc degildir.
    ateizmin teoloji uzerine savlari yoktur ki onu curutebilelim.
    ateizm olasi Tanri fikrine sirt donmektir.
    Tanrilar ah hep ayni mit! biz bosverelim Yer ve onun hareketlerini gozetelim demek gibi birseydir.
    ateizmin ereği boylelikle yeryuzunde radikal bir laikligi savunmak olup cikar.
    Ayrica bkz. Tanri fikrinin materyalist savunusu icin (tabi sirf buna indirgemek biraz aptallik olur) Baruch Spinoza'nin Ethica'sini tavsiye ederim.
    Benim ufkumu acmisti bu buyuk adam.

0|1
    0|0
  • Ahajaha gün geçmiyor ki beyinsizin biri pırasa kadar iq su ile ateizmi cokertmesin..

0|1
    0|2
  • begendim

0|1
    0|0
Yükleniyor...