Neden Türkçe katili olmak hedefleniyor?

Evet arkadaşlar, bazı arkadaşlarımız kelimeleri daha garip kullanarak, daha değişik biçimlerde yazarak, Türkçe'mizin değerini biraz daha azaltıyorlar.

Bence bu yazılanlara sitede dikkat edilmesi lazım. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• inanılmaz birşey ya. yeğenim lisede. attığı mesajları bi ara imla kılavuzundan kısaltmalar falan diye aramaya koyulmuştum. öyle tuhaflar ki, hiç birşey anlamıyorum. sadece yazarak değil, konuşarak da katlediliyor. harfleri uzatarak söylemeler, kelimeyi yutmalar yada lastik gibi sündürmeler. Yazık oluyor. yapacak birşey olduğunu düşünmüyorum. Sanırım eğitimcilerin ve ailelerin bol bol nasihat vermeleri gerekli. bakılacak olursa, o da zor görünüyor. bir kısmı zamanla düzelir sanırım. belli bir kariyer yaptıktan sonra da aynı tarzda konuşacaklarını yahut yazacaklarını da düşünmüyorum. :) bu resmen açık oturum konusu, üzerinde durulması gereken bir soru. :) seni puanlıyorum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kesinlikle katılıyorum artık türkçe türkçe olmaktan çıktı yerini yabancı keliemelere ve anlamsız kelimelere yerini bıraktı.

0|0
    0|0
  • Haklısın.."Türkçe giderse Türkiye yok olur.".."Dil,gönlü yüzdüren gemidir.Dil gemisi batarsa gönül de batar."..prof.dr.Oktay Sinanoğlu

0|0
    0|0
  • size katılıyorum :)

0|0
    0|0
  • Puanlandın güzel soru :)

0|0
    0|0
  • bence harfleri değiştirmiyorsa kişi ksaltma vb yapabilir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Tabii ki katılıyorum sana sonuna kadar hem de. elimden geldiğince dikkat ediyorum, evet.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Türkçemizi güzel kullanalım diye kampanya çok yaptık zamanında , inat olsun diye yapanlarıda çok banladım . Bu konuda oldukça asabiyim .

Bu gerek İnternet ortamı olsun gerek kahve ortamı türkçeyi her zaman güzel kullanmalıyız o bize Atatürk'ün emaneti !

0|0
    0|0
  • Sitede yeni moda "red etmek", "eyer". Zamanında çok uğraştık ama maalesef kimse dikkat etmiyor.

0|0
    0|0
    • smod olarak sen böyle dersen biz na yapalım :)

• Site idiyotun ingilizce yazılışını otomatik düzeltiyor.Bir film adını yazarken başıma geldi.Bunun gibi red etmek gibi spesifik örnekleri otomatik düzeltsin.Sadece "herkez" i "herkes" olarak düzeltseler bile yeter.Ben buna razıyım

• Sanırım teknik ekip bunu dikkate alır, çok mantıklı bir öneri. Olur mu olmaz mı teknik olarak incelesinler, ben anlamam teknik konudan :)))

• internet ortamında yazdığıma pek dikkat etmesemde,konuşurken dili düzgün kullanmaya çalışırım.portalımız bazı kelimeleri sansürlemenin yanısıra herkez,eyer,beyendim gibi yanlışları otomatik düzeltecek bi sisteme kavuşturulsa hoş olmaz mı?

0|0
    0|0
  • Elimden geldiği kadar ''da'' takısını bile ayrı ayrı güzelce yazmamın tek nedeni soran yorum yapan okuyana tamamen saygımdan bir ara klavyeye çay dökmüştüm bir o zaman problem olmuştu yazmak ş harfine s den devam ediyordum sadece. Dikkat etmek gerek.

0|0
    0|0
  • İnternet ortamında bence bu fazla kafaya takılmamalı. Ayrıca 18 yaşından küçüklerin de nasıl yazdıkları dikkate alınmamalı zamanla düzeliyorlar çoğu...

0|0
    0|0
  • Batı'ya özentilik.Farklılık arayışı.Şekilcilik.O kadar.

1|2
    0|0
  • haklısın diyorum

hepimizin dikkat etmesi gerekir diyorum

0|0
    0|0
  • dikkat çekme çalışmaları.

0|0
    0|0
  • Dikkat etmek gerek tabi. Fazla abartmanın da manası yok kanımca, bazen el kaçabiliyor.

Emo stayla yazanlar sözüm size derdiniz ne? :)

0|0
    0|0
  • katılıyorum, onları dövmek için adam lazım olursa çağırabilirsin :)

0|0
    0|0
  • ya zaten site imla kuralları yüzünden soru veya yorum kaldırıyor. hemde baya dikkatliler!

0|0
    0|0
  • Ya, ben de arada katil olmuyor değilim.. Nickime baksana..

0|0
    0|0
Yükleniyor...