Kapat

Frans Kafka ' nın Dönüşüm kitabını okuyan var mı?

Çok güzel bir kitap diyor herkes özellikle ilk cümlesi okuyan varsa yorum atabilir mi? Bu arada Sezen Aksu yaşlandıkça Dilberay 'a benzemiş.

Güncellemeler:
Gregor Samsa bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında, kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu.
Kitabın filmini merak edenler için :
http://www.youtube.com/watch?v=eHVf2LSBHtU

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Üşenmeden gittim aldım odadan kitabı :) Şöyle bir incelersek kitabı her insan aslında kendi içinde bir oda taşır. İşte sansa da o odanın içinde dönüşümünü anlatıyor ama sıl dönüşüm onda değil ailede ve toplumda oluyor. Kitapta konuşan düşünen, iletişim kuran sansa oluyor. sansa ya da böcek yakıştırması yapıyorlar lakin asıl pisleşen böcekleşenin toplum olduğunu kitabı daha bitirmeden anlıyoruz. Aslında bir nevi de kapitalist sistem ile gelen insnaın yalnızlığını nalatan çok güzel bir kitap..

1|0
    0|0
    • Eig için tesekkurler

• Güzel bir yorumdu :)

• Kitaba başladığım gün 88. Sayfasına kadar geldim. Gregor samsa 'yı b*k böceği olarak kendime o kadar yakın buldum ki. Ben de bir odaya bağlı dışarı çıkamıyordum. İşsizim. Sonra migren agrısı başladı akşam yatana kadar kafamı zor kaldırdım şiddetli bir ağrı. O yüzden kitaba bugün devam ettim ve bitti. Beni bayağı etkiledi ve ümitlerimi kırdı. Keşke okumasaydım.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 4

• Okudum çokta güzel bir kitapti. Herkese tavsiye ederim 😄😄

0|1
    0|0
    • Teşekkürler ben de bu gün başlayacağım :)

• Cemile yi okumadım ama o adamın kitapları hep bozkırda geçiyor. :)

• Tamam not ettim. Bir ara okuyacagim teşekkürler 😄

• Okudum. Kafka'nın büyün kitapları güzeldir.
    Franz o bu arada.

0|0
    0|0
  • okudum bol metaforlu bir kitap okurken dikkatli oku orda her şey bir şeyi temsil ediyor

0|0
    0|0
    • Bunalimda bir insanin okumasi sakincaliymis onu farkettim hocam. Semboller falan artik bilinçaltına işledi sanırım.

• günlük hayattan bir kesit gibi aslında

• baya eskiden okumuştum güzel kitap

0|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 3

• Okudum çokta kitap okurum, okuduğum en güzel kitaptı. Sezen Aksu'nun dönüşümü yavaş yavaş oldu neyse ki :D

0|1
    0|0
  • Okudum ben hikaye var aklımda ilk cümlesini unuttum

0|0
    0|0
    • Kısa bir kitap zaten bundan sonra da Kapı, Kilit, Anahtar üçlemesini okuyacağım ama yazarını unuttum.

• Pek kitap okumam. İnce kitaptı ondan okudum 200 falan.

• yokk kanka ama güzel kitaba benziyo okurum

0|0
    0|0
Yükleniyor...