''Dingo'nun Ahırı'' Deyimi Nereden Geliyor?

''Dingo'nun Ahırı'' Deyimi Nereden Geliyor?
İstanbul'da Ulaşım İçin Atlı Tramvayların Kullandığı Yıllarda İki At İle Çekilen Travaylara, Dik Şişhane Yokuşunu Çıkabilmesi İçin Takviye Atlar Eklenirdi.

Azapkapı'da Tramvaya Eklenen Takviye Atlar Taksim'de Dingo Adlı Bir Rum Vatandaş Tarafından İşletilen Ahırda Dinlendirilir, Sonra Tekrar Azapkapı'ya Götürülürlerdi.

Gün İçerisinde Sürekli Atların Girip Çıktığı Ahırın Bu Durumu Dolayısıyla Girenin Çıkanın Bir Olmadığı Yahut Her Önüne Gelenin Girip Çıkabildiği Yerler İçin ''Dingo'nun Ahırı'' Deyimi Kullanılmaya Başlanmıştır.

Esen Kalın.

#SerKan1923

@TersHatun @pink_hole @Glyfener @buketburcu @LyannaStark @Mustafa10demir
@Tavuk_götü @DamdaDeliVar @irmolika @s5xI4 @Hpolat0121 @voluptuous @gıcıkbella @dorey96 @Anthemiss @çikolatacı_- @BROMforVALDEN @mehcab @pofudukız @pıtıpıtıcicikız

Güncellemeler:
@benaslındayoğumm @EniyiYorumcu @TerazininHúznù @Mesen @KaymakliKünefe @AppleCrow @selenay4567 @DarkQueenn4 @KotüstüTişört
EİG Seçilecektir.

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• "Dingo adında sevimli bir inek varmış. Ve ahırının kapısı yanlışlıkla kırılmış. Kimse de tamir edememiş. O günden sonra o ahıra herkes kafasına göre girip çıkmış. Dingo'nun ahırı yol geçen hanı olmuş."
    Bunu ben uydurmuştum ama eski bir çizgi filmdir sanıyordum :D Teşekkrüler güzel bilgi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• helal bu çok iyi bir bilgi evet çocukluğumda bu yeri duymuştum ama görmek kısmet olmadı...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 3

• Bak biliyorum işte bunu 😄

0|1
    0|0
  • Anlatmissin dostum :)) Guzel olmus

0|1
    0|0
  • Bilmiyordum cidden teşekür ederim 😊

0|0