İnsan Derisi Kaplı Kitaplar Olduğunu Biliyor muydunuz?

İnsan Derisi Kaplı Kitaplar Olduğunu Biliyor muydunuz?

Harvard Üniversitesi’nin kütüphanesinde tuhaf görünümlü deri kapları olan üç kitapla ilgili yapılan araştırma sonucunda, kitapların insan derisiyle kaplı olduğu ortaya çıktı. İnsan derisi kaplı kitap şoke etti. Roadtrippers'ın haberine göre birkaç yıl önce Harvard Üniversitesi'nin kütüphanesinde tuhaf görünümlü deri kapları olan üç kitap fark edildi.

Yapılan incelemeler sonucunda kitap kapaklarının aslında insan teni olduğu anlaşıldı.

Hatta kitaplardan birinin cildi, halen hayattayken derisi yüzülmüş bir adamdan geliyordu. Aslında kitapların insan derisiyle ciltlenmesi 17. yüzyılda oldukça popüler bir uygulamaydı.

Antropodermik kitap ciltçiliği şeklinde adlandırılan bu uygulama, anatomi ders kitaplarında yaygın şekilde kullanılırdı. Tıp mesleğiyle uğraşan kişiler genelde üzerinde çalıştıkları kadavraların tenlerini kullanırlardı.

Fransa'nın ilk yazılı anayasası olan 1791 Anayasası'nın ilk kitabı da insan derisiyle kaplanmıştı.

Bilim Adamı Tarık Zafer Tunaya, "İnsan Derisiyle Kaplı Anayasa" isimli kitabında Fransa'nın bu ilginç kaplı anayasasından söz etmişti.

Esen Kalın.

#SerKan1923

@TersHatun @pink_hole @Glyfener @buketburcu @LyannaStark @Mustafa10demir
@Tavuk_götü @DamdaDeliVar @irmolika @s5xI4 @Hpolat0121 @voluptuous @gıcıkbella @dorey96 @Anthemiss @çikolatacı_- @BROMforVALDEN @pofudukız @Nemvesis @pıtıpıtıcicikız

Güncellemeler:
@benaslındayoğumm @mehcab @EniyiYorumcu @TerazininHúznù @Mesen @KaymakliKünefe @AppleCrow @selenay4567 @DarkQueenn4 @KotüstüTişört
EİG Seçilecektir.

0|0
14|10

En İyi Kız Görüşü

• Wooowww mükemmel 😍
    Böyle şeyleri severim 😂

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ilginçmiş hakikaten. tiksindim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Ohaaaa yok artık canlı canlı insn derisi mi?

0|1
    0|0
  • iğrenç ya öf bu ne:(

0|1
    0|0
  • töbesteyşın

0|1
    0|0
  • bunu bilmek istemezdim
    çok iğrenç :(

0|1
    0|0
  • Evet biliyoruz haberlerde de çıkmıştı

0|1
    0|0
  • Vahşet

0|1
    0|0
  • Çok korkunç bir şey 😳

0|1
    0|0
  • Çok ilginç ve vahşice. Daha kim bilir neler neler vardır böyle bilmediğimiz :|

0|1
    0|0
  • vay be ilginç demek cilt falan ordan geliyor /:

0|1
    0|0
  • İlginç değil iğrenç 👌

0|1
    0|0
  • İgrencc

0|1
    0|0
  • Oha çok psiko keşke benim olsa

0|1
    0|0
  • Diğer hayvanların derisini alan biz insanlar, kendimizi de bu amaçlar için kullanmışız çok mu :(

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu insan oğlunun yapamayacağı hiç bir şey yok.. Dünyada hiç bir vahşi hayvan bu kadar vahşi değil.

3|1
    0|0
  • Şunu biliyorum bak en iyi sabun insan derisinden yapılırmış zamanında

0|1
    0|0
  • Genelde büyü/kara büyü ile uğraşanların yanı sıra doktorların ve simyacılarında kullandığını okumuştum. Sanırım bu bana zamanın şartlarını ele alırsak doğal gelicek :)

0|1
    0|0
  • oda bişeymi 2ci dünya savaşında almanların Yahudilerin derilerinden abajur yaptığı ve dövmelerini derileriyle birlikte keserek aldıklarını bilen varmı?

0|1
    0|0
    • Yahudilerin Alman Kız Kadın Çocuk Yaşlı Genç Demeden Sırtlarına Başta Olmak Üzere Vücutlarının Her Yerine İsle Gamalı Haç Yaptıklarını, Hitler'in Bundan Sonra Haklı Katliamını Başlattığını Biliyor muydun?

• birtanesi onu bombayla öldürmek istedi bir diğeri sığınağına havalandırmadan gaz atmak istedi

• Bence yapacağım ama bencelerdede adaletsizlik var copy paste serbest nette nadir olan şeyler yasak..

• "İnsan Derisiyle Kaplı Anayasa" okumuştum bir ara halende sevmem fransız ecnebi milletini

0|1
    0|0
  • evet yılar önce duydum ve gördüm

0|1
    0|0
  • He supernaturalda öğrendik.. lanetler kitabi.. insan derisinden yapılmış insan kanından yazılmış..

0|1
    0|0
  • Bilmiyordum.

0|1
    0|0
  • şeytanın ölüsü filmi aklıma geldi güzeldi. içinde ne yazıyor acaba
    Eline saglık degerli insan

0|0
    0|0
Yükleniyor...