Ateistlerin başka dinlere saygı göstermesi gerekmez mi?

Hala islama küfreden ateist adı altındaki ergenlere sooruyorum, 89+118123 162+13258- bu numaram kütle gibi, elektronun ağırlığı gibi, kuarkın ağırlığı gibi, çekim kuvveti ya da elektro manyetik gibi, bunları ve diğer parametreleri tanımlayan yaklaşık 20 sayı, dünyamızın özellikleri. ancak hiç kimse bu sayıların eden bu şekilde belli değerlere sahip olduğunu bilmiyor. evet, “ kimin umurunda” diyebilirsiniz. elektronun kütlesini biraz biraz değiştirebileceğinizi sanırsınız, fark eder mi? mesela diğer güç kuvvetlerinin hepsi önemli, değişken atom altı parçalar.. bu fiziğin altında yatan en uzun listelerden biridir, ve yaşam oluşabilmesi için “öncelik” görevi görür. eğer bu şeyler çok ufak bir değişikliğe uğrasalar, hayat oluşamayacaktı. -bu çok şaşırtıcı bir bulgu ama doğru ve bütün bilim insanları da bunu kabul ederler. bernard carr diye bir kozmolog var çok ünlü olan evrendeki fizik sayılarının işleyişi üzerine çalışıyor. doğa yasalarını çok hassas bir şekilde, kompleks hayatın var olabilmesi için ayarlandığını söylüyor. ve ekliyor; bunun şans eseri olma ihtimali aşırı derecede düşük. böyle bir hassas ayar en azından bir yapımcıyı gösterir, diyor. açın araştırın komplekslik pramidi denen bir şey var bu ve bu pir pramid de evrenin yapısını oluşum seviyelerini görebilirsiniz. praidin en altta atomları meydana getiren kuarklar ve atomların moleküller, moleküllerin de yaşayan hücreleri meydana getirdiğini görüyoruz. Bu atomlar ilk olarak kompleks yapıya sahip hücrelere dönüşmüş sonrada ikiye bölünerek çoğalmış ve konuşmaya duymaya başlamıştır.

Güncellemeler:
Karbon, magnezyum, fosfor, potasyum, demir gibi atomlar bir araya gelerek kapkara bir kütle oluşturucaklarına olağan üstü koplekstikte ve sırları hala keşvedilememiş olan mükemmel beyinleri oluşturmuşlardır. bu beyinler hiç bir teknolojiyle ulaşılamamış mükemmel netlikte üç boyutlu görüntüler görmeye başlamışlar ardından bu atomlar üniversite profesörlerine dönüşerek elektron mikroskopları altında kendilerini inceleyip tesadüfen meydana geldiklerini iddia etmişlerdi :)
Allah neye göre yok kime göre yok tartışıyorsunuz görüyorum hala neden ateist olduklarını bilmeyen bir kaç ergen var, sinir bozucu bir durum googleden bir kaç makale okuyrak ateist olunmaz, biraz geliştirin kendinizi birde tüm müslümanlara yobaz diyorsunuz ama adama küfür etmekten de geri kalmıyorsunuz, dinlemiyorsunuz kimseyi bu şekilde tartışma olmaz önce bunu öğrenin,

0|0
7|1

En İyi Kız Görüşü

• Sen naptın yaa hahaha bence bu saydıklarını bilmiyorlar o yüzden hiç tartışma ben bile tıkandım güzel paylaşım eline sağlık :D :D

0|1
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• yaratıcının varlığının bilinemeyeceğini düşünüyorum ancak varsa da saygı değer bir tarafı yok bana kalırsa. Tartışmaya da hiç gerek yok sen bana cevap vericen ben sana sınır olucam ben sana cevap vericem... sonuçta yolumuza bakıcaz aynı şekilde. bir de yukarda tam olarak bisey soruyor musun yoksa ben mi kaçırdım? Yani birkaç soru cümlesi var ama genel olarak bir soru yok gibi.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bir kere senin sorun mantık hatasıyla dolu. İnsan inanmadığı şeye saygı duymaz. Sen unicorn'a saygı duyuyor musun? Saçmalıklarla dolusunuz yahu madem savunacaksınız inancınızı güzel savunun.

1|1
    2|1
    • bak bana saçmalıktan bahsetme sorumun cevabını bile veremiyorsun kalkmış burada bana yok inancınızı düzgün savunun diyorsun sana ben ayet mi gösterdim şu cahilliği atın üzerinizden benimle öyle konuşun.

• Sen yukarıya yazmışsın ya, ben anlamıyorum gerçekten. Sen kendin demişsin insanlara ergen diye, kendin aşağılamışsın onları. Benim yazdığımı bir daha okur musun? Yanlış anlıyorsun çünkü

• ergen nedir?

• saygıyı müslümanlar gibi elimize bişey alıp sizi kovalamayarak gösteriyoruz yetmez mi.

2|2
    3|1
  • Inancsizsa inancsizligini bilsinler. Her şey saygıyla

0|0
    0|1
  • Bari agnostik olsalar hih :D

0|0
    0|0
  • Ne diyo bu agsha

0|1
    2|1
    • boş ver aşk sorunlarına yanıt ver. düzeye göre sorulara git