Kapat

Benzemiş mi? nasıl olmuş?

Benzemiş mi? nasıl olmuş?
nasıl olmuş? benzemiş mi? lütfen berbat çirkin olmamış ööö ıyykk kaka pis vb yorumlar yaparsanız açıklamasını da yazın neresi çirkin neresi berbat bileyim :)

0|0
16|24

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle şunu söylemek isterim: ben bir resmin doğru ya da yanlışlığını ölçebilecek kapasiteye sahip bir eğitimci ya da bu işlere gönül vermiş ilgilenici bir kişi değilim.
    Ama böyle olmasa bile kendimce dahi oluşturduğum yargılar ve eleştiriler olacaktır, doğaldır. Bana göre çizdiğiniz resmin diğer resme tamamen benzememesi için hiçbir eksikliğiniz yok; fakat geliştirilebilir bir farkındalığınız var.

Dikkat edersiniz ki genel olarak çizim hatları (benzerliği) yönünden bir hatanız bulunmuyor, fakat kaçırdığınız bazı mimikler var bence. Soldaki resim bana öfkeli öfkeli bakıyor, ne var ki sağdaki resmin gözlerinin içi bomboş bakar. Sağdaki resmin ağzı sinirlenmiş gibi değil de daha yayvandır, dudaklarının bittiği son noktada ufak bir kıvrılmadan kaynaklı iki dere bir arada sayılan somurtmayan diyebileceğimiz bir profili bulunabilir. Soldaki resmin (bize göre) sol çenesi bir bıçak gibi keskindir sanki. Orayı daha oval yapmalıydınız bence.

Sağdaki resmin gözleri korku salar gibi değildir. Ya da çenesi (bir memnuniyetsizlikten gelmiş bir terslik gibi) gerilmiş değildir.
    Bu bence dikkatli bir biçimde bakan herkes için geçerli bir şeydir; sağdaki resimde evet, kızın çenesi geniş bir yapıda uzanır ama çenesini "kasmış" gibi bir hali yoktur. Ya da dişlerini birbirine bastırmış gibi. Anladınız işte.

Benim gördüğüm tek sorun bu. Bunlar düzeltildiği takdirde burun meselesi de o kadar çok benzemese bile bir problem ya da hata gibi algılanmayacaktır fikrimce.

1|0
    1|0
    • gerçekten bu eleştiri için çok çok teşekkür ederim :) emin olun dikkate alacağım..

• bu kara kalem çalışması.. zaten bire bir aynı olmaz.. ki bunu yapan bu kız da değil...
      ink361.com/.../ig-1041985366101372873_25302090
      dailyzhenyakatava.tumblr.com/post/122513659583

• Yahu arkadaşım yapan benim mervenilya adlı kullanıcı istediği için yaptım kafanda saçma sapan şeyler kurup bu yapmadı diyemezsin..

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 23

• Burun dışında güzel olmuş

1|0
    0|0
    • bencede :) bir de saç problem gibi..

• yorum için teşekkür ederim :)

• Rica ederim

• bence benzemıi cidden ellerıne saglık

1|0
    0|0
  • güzelde sanki soldaki amerikan hapisanelerinden kaçmış keşler gibi gözüküyor sanırım sol yanağını çok içe doğru çizmişsin ondan.

1|0
    0|0
  • Çizdiğin resim kızdan daha güzel. :D

1|0
    0|0
  • Benzemis

1|0
    0|0
  • berbat çirkin olmamış ööö ıyykk kaka pis

çünkü arkadaki adam ilimunati :O

1|0
    0|0
    • çizimin devamı var da ondan o adam orda :D

• Iyi cizmis cizen masallah

1|0
    0|0
  • Bence mükemmell burun biraz daha iyi olabilir

1|0
    0|0
  • olmuş olmuş

1|0
    0|0
  • ablacım sen eline ne sürdün , ne taktık nedir bu çizim ya.. Güzel güzel beğendim yani :D

1|0
    0|0
  • saçın üst kısımları kötü olmuş kaşlar kötü gözler resimde daha büyük çizilmiş

1|0
    0|0
    • yorum için teşekkür ederim :)

• Madde bağımlısına benzemiş çizim iyi genel olarak.

1|0
    0|0
  • harika olmuş resmen vesikalık cektırmşsin lakin kaşların bitişi ile gözler arasndaki gölge olmamış

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim ama o kadar mükemmel de değilim :) gölge yapayım derken abartmışım :P

• modelsiz çizim mi? onlar biraz kötü ya :P

• hepsinden isterim valla :p olsun ben severim her türlü çizimleri

• Burun ve kaşlar olmamış

1|0
    0|0
  • iyyrenççççççç şaka be iyimiş

1|0
    0|0
  • Sol kolunda biraz kıl varmış gibi geldi rrsimde :-D :-D

1|0
    0|0
    • bu yorum baya ilginç olmuş :D yine de teşekkkürler :)

• Sac haric ama super ciziyorsun

1|0
    0|0
  • El ilemi pc den mi çizim yaptın? Çizimin şahane ötesi

1|0
    0|0
    • el ile çizdim :) teşekkür ederim..

• cok benzemıs

1|0
    0|0
  • berbat çirkin olmamış ööö ıyykk kaka pis vb değil bence çok başarılı :)

1|0
    0|0
  • başarılı bence

1|0
    0|0
  • Ben beğendim :)

1|0
    0|0
  • geleceğin ünlü ressamıyla tanışma fırsatım olur mu acaba :)

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 16

• benzemiş deee iki yerde resmen rötuş yapmışsın :D birisi kaşlarını daha gür ve koyu çizmişsin hemen hemen çatık kaş olmuş gölgelerken ayarı kaçmış diğeri de burnunu daha dar çizmişsin normali daha geniş

1|0
    0|0
    • işte o burnu oturtamadım bir türlü :P bir de saçlar faul bence :D yorum için teşekkürler :)

• Benzemiş de kız zaten tipsiz.

1|0
    0|0
  • güzel olmuş ama göz pınarlarının oradaki siyahlıklar olmamış

1|0
    0|0
    • gölge yapmaya çalıştım ama aşırıya kaçtım sanırım :) yorum için teşekkürler..

• gayet iyi sadece çene kısmındaki gölgelendirmede sıkıntı var çok az o da olacak yani normal olması gaye iyi bence

1|0
    0|0
  • Cok guzel olmus eline saglik

1|0
    0|0
  • Cok hos olmus

1|0
    0|0
  • Gayet başarılı bence

1|0
    0|0
  • oha harika olmuş cidden sen mi çizdin

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim evet ben çizdim :)

• burnunu daha küçük yapmışsın daha güzel olmuş

1|0
    0|0
  • benemis bence ya unlu olan irina deme sadece

1|0
    0|0
  • Gözlerinin gölgeleri abartılı olmuş, ama yeteneklisin tebrik ederim :)

1|0
    0|0
  • Benzemiş güzel çizmişsin ellerine sağlık

1|0
    0|0
  • Harika olmus😊 kotu diyen carpilir

1|0
    0|0
  • Olmuş

1|0
    0|0
  • kim çizdiyse yetenekliymiş baya :D