Çin hakkında genel görüşleriniz neler?

1-) Çin hakkında genel görüşleriniz neler?
2-) Çin'in politikaları ve siyasi görüşü hakkında ne düşünüyorsunuz?
3-) Çin'e gittiniz mi? Oralar ve insanları nasıl? Çin'e gidilmesini tavsiye eder misiniz?
4-) Çince nasıl bir dil sizce?

İstediğiniz soruyu cevaplayabilirsiniz :) Uzun bir zamandır Çin hakkında soru sormayı düşünüyordum, kısmet bugüneymiş :)

0|0
89195

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 194

• çok gaddar bir millet oldukları doğrudur ama avrupalılar gibi gemilere doluşup dünyanın dört bir yanını sömürgeleştirmemişlerdir, tam tersine özellikle 19. yy'ın sonunda ingilizlerin korkunç ablukası ile iyice kabuklarına çekilerek bir iç çöküş yaşamış, kendilerinin onda biri kadar olan japonlar bunları tokat manyağı yapmıştır. ikinci dünya savaşı ve onu izleyen dönemde yaşananlar ve sonrasında çok uzun vadeli planlarla dünya sahnesine geri dönüşleri "kadim bir uygarlığın devamı" olmalarının en güzel kanıtı. şu an çin'in yükselmesinden en çok rahatsız olanlar ona yakın tarihte en büyük kötülükleri yapan ingilitere ve amerika birleşik devletleri elbette. intikamın soğuk yenen bir yemek olduğunu bilerek taşları oynatıyor çinliler, bizim amerikalıların aleyhte propaganda gazlarına gelmeden salim kafa ile olan biteni takip edip pozisyon almamız en doğrusu. özetle çin'le türkiye'nin ilişkisi sadece uygur türkleri çerçevesinde değerlendirilemez.

0|0
    0|0
  • Çin'in köklü bir tarihi var, acayip kalabalık. D sanırım dünyada en çok konusulan dil çince. D Hiç gitmedim ama oyle çok da güzel br yer oldugunu sanmıyorum. Doğu Türkistanlı müslümanlara uyguladıgı politikaları dogru bilmiyorum. Ekonomide yükseldiler son zamanlarda.

0|0
    0|0
    • dünyada en çok konuşulan dil ingilizcedir bence

• Maoizm eskisi kadar etkili değil
    Doğu Turkistana olan tavırları hosuma gitmiyor

0|0
    0|0
  • 1- Pis kokar her yer ama her yer pis kokar. Tüm şehirleri pis kokar caddeler sokaklar. Niyedir bilmem. sadeceHong Gonk (İngilizler tarafından isimlendirilmiş GÜZEL KOKAN manasında) kokmaz
    2- Hiçbir yerde Kuş, Kedi Köpek gibi hayvanlara rastlayamazsınız nedendir bilmem. Örneğin Deniz sahilinde Müthiş ormanlık ve tropik iklimli Honkgonk limanında bile 2 gün boyunca tek bir kuş martı v. s. göremedim (Dikkat ettiğim halde)
    3-yemeklerini kusmadan yiyemezsin
    4-Kadınları sokakta mini etekle otururken bacaklarını ayırıp donları gösterecek kadar görgüsüz (Onlara için ayıp değilmiş) vede ahlaksızdır.
    5- Ana erkil bir aile
    6-Benim duyduğum kadarıyla aldatmak serbetmiş, hatta kadın kocasına "sen bana yetemedin bile dermiş"
    7- Eğer ticari bir işin yoksa gezip göreceğin çok ta bir halt yok
    8- Tüm levhalar Çincedir çok nadiren ingilizce levha olur. kaybolursun
    9- İlla gidecem diyosan gitmeyi düşündüğün gün kadar yanında yemek götür yoksa mide bulantısından ölürsün

0|1
    0|0
  • 1- O kadar kalabalık ki yaşanır mı ki bilemiyorum
    2- Dünya gücü olma lüksünü kullanıyor heralde. Saçma bir ülke
    3- Gitmedim ama görmek isterdim bunca kalabalık bir ülke bir görmek lazım kültürüyle yemeğiyle insanyla değişik bir yer.
    4- Dünyanın en zor dillerindendir eminim

0|0
    0|0
  • 1- fazla kalabalıklar dünyanın enerji ve kaynaklarını gereksiz yere tüketiyorlar
    2- doğu türkisatana olan baskıcı tutumlarını nefretle kınıyorum artık doğu türkistandaki baskı zulüm ve asimiletasyon politikalarından acilen vazgeçmeliler
    3-gitmedim ama inanılmaz köklü bir millet ve inanılmaz bir tarih ve doğa harikası ülke
    4- çince dünyanın en zor dillerinden birisi.

0|0
    0|0
  • Wing Tzun un anavatanı ve Büyük Usta IpMan in memleketi. Son yılllarda dünyaya kafa tutan bir teknolojik gelişme sağladılar. halkı sefalet çekiyor 1 den fazla çocuk doğurmak yasak. Nüfus çok fazla çalışma şartları çok kötü yemekleri pek bizim damak tadımıza uymaz. İllaki gidilecekse güneyine gitmekte fayda var. Çince zor bir dil ama bir çinlinin ingilizce konuşmasını anlayabilmek daha zor :)

Saygılı bir millet , sevecenler , sinirli değiller

0|0
    0|0
  • çine gitmedim gidilmesini de tavsiye etmiyorum
    bana göre en zor dil çince

3|0
    1|0
  • uzak doğu ülkesidir, insanları gayet iyidir, yedirir içirir gezdirirler, gitmek isterim. gezelim görelim, ayna programları tarzı tv yayınlarında çok kez gördüm, gayet güzel yerler, görülesi yerler. severim ben uzak doğuyu :D

1|0
    1|0
  • Çin denince aşşağılık, pislil, iğrenç küçük insanlar aklıma geliyor. Arkadaş bir insan herşeyi yer mi bu insanlar yiyor hele bazen canlı canlı yiyor. youtube yaz ne demek istediğimi anlarsın. Gitmek istiyorsan gitme boşver japonyaya git onlar daha ahlaklı çinlilerden. lanet olası pis herifler

0|0
    0|0
  • Kendisi büyük, beyni küçük bir devlet;
    Pirinç yemekten kayışı koparmış, korkak bir millet. Uluslararası siyonizmin bu yüzyıldaki yeni kuklası.

0|1
    0|0
  • 1. Milletin içinde ölseniz kimse bakmaz, insan et parçasından başka bişey değil. Saygı değer diye bir şey yok.
    2. Kendi haklına kominist, yabancı yatırımcılara kapitalist bir siyaset.
    3. Kendim değil ama çok yakın arkadaşım Vesteldeki işi yüzünden her ay 1-2 kere gidiyor ve belli başlı turistik yerleri hariçinde adım atılacak bir yer değil. Yağmur yapıyor ama kaynar su şeklinde o kadar bunaltıcı bir havası var ve pis.
    4. En zor ve saçma dillerden biri. Bir kelimenin neden 4-5 tane farklı yazılış şekli var aq?

0|0
    0|0
  • Tayyit'in çindeki uygur türklerini terörist ilan ettiğini duydum ve kanıtlandı. çinlilerden bende nefret ediyorum. Türkçü olarak Türkmen kardeşlerime yapılan banada yapılmıştır.

0|1
    0|0
  • Çin'in shanghai şehrine birkaç ay önce gitmiştim. insanları çook hayranlıkla bakıyorlardı bize. çok sempati duyuyorlardı.. kolumuzdaki bacaklarımızdaki göğsümüzdeki kıllara dokunmak için can atıyorlardı. çok cana yakın insanlar. çince bilmiyoruz diye İngilizce derdini anlatmaya çalışmaları yok muydu, çok güzeldi. yolda adres sorduğumuzda 10 dakika karşımızda dikilip telefonla sorduğumuz adresi arayanlar ve sağa sola soranlar da cabası..

1|0
    0|0
    • ilk kez mi yabancı görüyorlar

• ahah cok guzel anlattin :)

• Yabancı Çok görüyorlar ama gerçekten çok nazikler.. Mesela bir manavın önünden geçiyorken garip dikenli bir meyve gördüm. Yanaştım, dokundum meyveye. Sonra Manavda çalışan genç kız geldi. Dur dur dedi kendince. O dikenli meyvelerden birini eliyle soydu bana verdi. Gülümsedi sonra. Mutlu oldum. Sonra masaj salonuna gittim. Masajdan sonra giyinirken masaj yapan kız beni izliyordu. Yakamı düzeltti. Ingilizce " siz çok güzel insanlarsınız" dedi...

• ipeklileri ihtiyaçtan fazlasıyla öylelikle verirler. Çin halkının sözleri tatlı, ipeklileri yumuşakmış. Tatlı sözle, yumuşak ipeklilerle kandırıp uzaktaki halkları bu şekilde kendilerine yaklaştırırlarmış. Yakına yerleştikten sonra da gereken kötülüğü orada düşünürlermiş. Bilgili ve yiğit insanları ilerletmezlermiş.
    Orhun Yazıtları Kısım 4

1|0
    0|0
  • Komünizm adı altında dünyanın en büyük kapitalist ülkesidir. Türkiye henüz AVM nedir bilmezken Çinde 10 katlı dev AVMler vardı. Zaten komünizm de ülkede artık sembolik olarak kalmıştır. sadece çok sıkıştıkları yerde katı kurallar uygularlar. Köylüleri yabancılardan korkarlar. Şehirlileri köylü kurnazıdır. Son derece basit numaralarla sizi aldatmaya çalışırlar. Muhteşem bir kültür deposudur. Hemen her şeyi ile uzakdoğunun sembolüdür. Ülkede yok yoktur. Bu ülkeye gitmeyenin dünyayı tanımadan öldüğünü düşünürüm hep. Dilleri oldukça zordur. Cümleler hecelerden oluşarak anlam kazandığı için kendi halkı bile kolay öğrenemez. Bu nedenle basitleştirilmiş Çince adında sade bir dil kullanımı yaygındır. Sanıldığının aksine yüzlerce ve birbirini anlamayan Çince dili vardır. 7-8 defa gittim. 1 Ay sonra yine orada olacağım.. Görüşmek üzere..

0|0
    0|0
  • Cin hic sevmedigiim bir ulke... cinin politikasida bayramlarida cok sacma... cine gitmedim ama burada cin kasabasi var hepsi kokuyor hatta kasabalari kokuyor igrenc... cince cok tuhaf bir dil genelde agiz kaslari gelismedigi iicin cinliler ingilizceyi bile konusamiyor... anlasilmiyor burada yani

0|0
    0|0
  • cahil kardeşlerim gitmedim ama şöyle zannediyorum demeyi becerememiş gene... burada birsürü çin hakkında komik yorum gördüm %95 i de yanlış. Giden 4 tane arkadaşım var orada o yüzden birkaç şey biliyorum mesela komşulukları söylenenin aksine çok iyi sen türksün diye sana ırkçılık yaptıkları felan da yok, sadece hava kirliliği yüksek orada dedikleri yasaklamalar sadece türklerin çoğunlukta olduğu özerk yerlerde geçerli çin in kendi içinde kimseye birşeyi zorladığı kısıtladığı yok :)

0|0
    0|0
    • teşekkürler bilgilerini paylaştığın için

• Tezatlar ülkesi.
    Güya sosyalist ülke ama kapitalist ülkelere ucuz köle halkı. Bunuda kopyalarak üretmek için iyi kullanıyorlar.
    Güya Budistler Konfüçyüs gibi adam çıkmış aralarından ama diğer görüşlere saygı tolerans sıfır. vs. vs.
    Gitmedim görmedim ama okuduklarım izlediklerim neticesi yanlışta olabilir, fikrim olumlu değil. Sadece tarihleri, eski kültürleri merak uyandırıyor. Çalışmak için değil turist olarak gitmek isterdim.

0|0
    0|0
  • çinliler hakkında genel olrak atalrımız kök söktürmüş siyasi görüşü umrumda değil güzelim türkiye varken çinde neymiş gitmeyin kardeşim köpek yenilen bir toplumdan nasıl hayır gelsinki dilimi tambir eziyet %80 i ingilizce konuşuyor zaten dil öyle enterasanki torunla büyük baba konuşamıyor baba yardımcı olarak konuşuyor saçma bir dil

0|0
    0|0
    • Bizde çok mu farklı?
      Büyük babanın Çanakkale de yazdigi mektubu okuyabiliyor musun se

• Erkekler Devam
    154

Kızlar Ne Diyor 88

• Tam bir Türk düşmanı ülkedir.

1|0
    0|0
  • Çin ile ilgili pek bir bilgim yok ancak farklı kültür, ülke ve dillere ilgim var. Son zamanlarda alınan haberlere göre ister istemez Çin'e pek olumlu bakamıyorum.* genelleme yapmıyorum*
    Onun dışında Korelileri severim bak! Onlar birtaneee işte :3

0|1
    0|0
  • İnan çinliler hiç ilgimi çekmiyor pis bir millet japon desen neyse

0|0
    0|0
  • Bir Jackie chan'i severim

0|0
    0|0
  • Çin gerçekten çok saçma kuralları yasaları olan bir ülke. Sİyasi görüşleride öyle tam rezalet :D Çine gitmedim gidilmesini tavsiye ederim gezip görmek iyi bir şey. Çinceyi daha Çinliler tam bilmiyor :D dersleridnen çakan öğrenciler var.

0|0
    0|1
  • Çin diyince aklıma hayvanlara zülüm eden bir Irk aklıma geliyo sadistler YouTube da izledim ahtapotu canli yıyolar Kurbağa yı ikiye bölüp ama ölmeyecek sekilde canlı olarak salata da yiyolar Köpekleri de ızgara yapıyolar iğrenç bir Irk

1|0
    0|0
    • Japonlarda balığı canlı canlı acı çektirerek yiyor, bunun adı da ikizukuri

• Çinliler onunyapıyo Japonları bilmiyorum

• kunfu filmleri bile kibirli onların

0|0
    0|0
  • Çin'e gitmedim ama gitmeyi düşünüyorum takip ettiğim sevdiğim birkaç ünlü Çinli ve Çince gerçekten çok zor.

0|0
    0|0
  • Gitmedim gitmem gormek duymak istemem lanet bir ırķ hepsini katletmek lazım sk kadar boylari var turlu turlu huylari var

0|0
    1|0
  • Tarih derslerinde öğrendiğimiz çin baskısı bilgisinden sonra çok soğuk baktığım bir millettir.. Bunun ardından çin işkencesi diye bir şey vardır ki bu da bana çok zalim bir milleti düşündürmüştür... Bir de insan eti yeme mevzusu vardır ki derinine doğru bin fersah yol alır.. Pek sevmem kendilerini

0|0
    0|0
  • Çinden ve insanlarından gereksiz bir önyargı ile nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • Allah belalarını versin. #katilçin

0|1
    1|1
  • dil zor :/

0|0
    0|0
  • Çin hakkında genel görüşüm adi ve iğrenç bir ülke olması. Dünyanın sonunu bunlar getirecek diye düşünüyorum, hayvanlara ve insanlara her türlü eziyeti yapan adi mahluklar.

0|0
    0|0
  • Cince bnce zor. Cine gitmedim. Nufus politikalarini cok yanlis buluyorum. Ne bulsalar yiyorlar bnce cok igrenc

0|0
    0|0
  • çin malı bir yer :D dilleri de abuk subuk öğrenene masallah

0|0
    0|0
  • Sevmedim yicek bişey bulamıyosun ve insanlar kötü kokuyo

0|0
    0|1
  • Kardeşimle yengem çinde yaşıyor. Eğer bir yabancı çin vatandaşıyla kavga ederse sınırdışı ediliyormuş haklıda olsa. Yengem söylemişti. Yollar çok güzelmiş burdaki gibi tümsekler falan yokmuş araba kullanmak çok rahatmış orda. İnsanları genel olarak zenginlermiş lüks arabalar telefonlar kullanırlarmış. Çin kızlarının ellerinde hep oje olurmuş ojesiz kız yokmuş☺

0|0
    0|0
  • 1- renkli bir şehir bence
    2-politikası biraz sert
    3-hayır gitmedim insanlarını tanımıyorum her yerde iyi ve kötü var bence gidilebilir
    4- zor bir dil

0|0
    1|0
  • disiplin

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    48
Yükleniyor...