Lütfen, yardım edin. Bu adamları tanıyanınız var mı?

Bir akşam vakti, birkaç arkadaşla birlikte yemek yedik ve pencere kenarında dikilerek, konuşmadan dışarıyı izlemeye başladık. Hiçbirini taımıyorum. Evleri yokmuş, acıdım hallerine, eve aldım. Kaba bir sakalı olan arkadaş var, epeydir görmüyorm. bir an da vahiy gelmişçesine:''Bu devlet, kapitalistlerin devleti, iyi bari buyrun ilk siz ateş edin mösyö burjuvazi''dedi.

Sağ tarafımda duran bıyıklı ve pek konuşmayan arkadaş, birden elindeki şarabı havaya kaldırıp masanın üzerine çıktı.''Hayır, artık zengin ve yoksul olunamaz. Her ikisi de zahmetlidir. Kim hala hükmetmek ister. Kim itaat etmek?'' demez mi? Bir an gözlerini kapadı.

Kısa boylu, hafif kel arkadaş, onun yanına gitti ve hızlıca masayı devirdi. Tabi, bizim ki boylu boyunca yere uzandı. Ellerini, haça gerercesine açarak yerde bağırmaya başladı.''Bir zamanlar maymundunuz;lakin, şimdi bir insan herhangi bir maymndan daha çok maymundur."Ben şaşkınlıkla olan biteni izliyorum. Onu yere deviren arkadaş, yere dökülen şaraba işaret parmağını bandırdı ve ağzına götürdü, şunları mırıldandı:"Sen genç, sevdan ölünecek kadar güzel, kanunu yapanlar ihtiyar."Elini uzattı ve adamı yerden kaldırdı.

En başta konuşan arkadaş, kravatını söktü ve boynuna sardı. Şaşkınlıktan ne yapacağımızı bilemedik. Ağzını açtı, bir şey diyecekmiş gibi oldu, kapattı. Sonunda birden avazı çıktığınca bağırmaya başladı:"Köle bir kere satılır ama bizi her gün satıyorlar"Bıyıklı adam, şimdi eliyle gözlerini ovuştururken, kısa boylu olan ise yere oturdu ve sırtını duvara dayadı:''Tutma gözyaşlarını, onur da ağlar, bırak yıkansın gökyüzü.'' demesin mi?

Ben olanı biteni izlerken, bıyıklı olan yanıma geldi:''Kaç arkadaşım, yalnızlığına uç! Seni büyük adamların gürültüsünden uyuşmuş ve küçüklerin iğneleri tarafından sokulmuş görüyorum."dedi. Şimdi,üçü birden bana baktı ve kaba sakalı olan adam, şarap istedi. Mutfağa gittim, şarabı aldım. İçeri geldim ve baktım ki herifler pencereden aşağı doğru atlayıp gitmişler. Acaba birşeyimi mi çaldılar, adlarını da bilmiyorum. Arkadaşlar kim olduklarını biliyor musunuz?

Güncellemeler:
kim bu adamlar?

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Yuh mk roman yazmissin

0|0
    0|0
Yükleniyor...