Müzikte groove nedir?

Arkadaşlar müzikte groove nedir? Bana açıklayabilecek biri var mı internetten birkaç şey okudum ama anlayamadım.

0|0
0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• groove açıkçası farkında olmadan müzikle ritm tutmanız olabilir ama şöyle de acıklanabilir

Groove genel olarak parçanın verdiği hissiyat ve bünyede oluşturduğu doğal tepki gibi açıklansa da müzisyen dilinde farklı bir kullanımı mevcut. Zamanla groove’lu parça gibi bir kelime litaretüre geçmiştir. Özellikle club ve disco stillerinde çalarken yapılan bas gitar eşlikleri groove örneği teşkil edebilir. Julian crampton, Nick fyffe gibi isimler modern sound için ilk sırada sayılabilecek isimlerdir. Tabi Victor Wooten ve Jaco Pastorius bas gitar dünyasında groove denince akla gelen büyük isimlerdir. Bas gitardan örnek versek de serbest stil çalan her müzisyenin bile o anki parçayla bütünleşen bir groove yakalaması gerekir.

Herkes bir yerlerde çılgınlar gibi dans eden insanların ritim ile dans ettiğini düşünür. Çoğu zaman insanı kıpır kıpır yapan, türlü türlü enstrumanın groove’u yakalayarak ortaya çıkarttığı bütündür.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...