Bu sözün açıklamasını ne için yazıldığını bilen var mı?

-Hüseyin Nihal Atsız

Bir zaza ve mhp'li olarak soruyorum bu sözün açıklaması nedir neden yazılmıştır?

Güncellemeler:
bir kürt kendini safkan türk sayıp, türklük için çalışsa dahi yine ona kürt muamelesi yapmak gerekir.
Söz güncelde

0|1
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bende bir türk olarak diyorum ki,

Tamamen ırkçı bir söz buna inanan kişiler kürt kardeşlerimize hiç birisini ayırmadan kötü gözle bakar.
    Bu İslam ahlakı na ve hükümlerine tamamen ters düşen bir görüştür.
    Türkün de, kürdün de ırkçılık yapanı, kavmiyetcilik yapıp kendini üstün göreni, peygamber efendimizin getirdiği İslami tam olarak kabul etmemiştir.!

Bizde üstünlük ve övünme yalnız takva iledir. Allah teâla yarin mahşer de türk, kürt, arap diye ayirmayacak, kalbine bakıp takvasina göre muamele yapacak.

Sen üzülme kardeşim. Senin gibi düşünen kardeşlerimizi bizler türkmüş, kürt muş diye ayırt etmeyiz.
    Allah teâla nın kir'anda dediği gi
    “Ancak inananlar kardeştir.. "

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim aradığım cevap tam olarak buydu

Erkekler Ne Diyor 11

• Kendi kanımızdan olmayan ama kardeş olarak gördüğümüz her millet, tarih boyunca savaşlar patlak verdiğinde bizi arkamızdan vurmuştur, bu yüzden sanırım.

Arapların İngilizler ile işbirliği yapıp Osmanlı'ya karşı savaşması.
    Türkiye Cumhuriyeti, sınırlarına yeni iller katmaya çalışırken K*rtlerin isyanı ve isyan boyunca olan olaylardan dolayı masabaşında kayba uğramamız.
    Bugün zamanında kurtardığımız KKTC vatandaşları bile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını sevmiyor.

1|0
    0|0
    • Evet haklılar ama ben isyan çıkarmam mesela ya da ülkemize karşı savaşmam

• benim şehitliklerimde Türk bayrağı gönderinde yatan çok kürt var. onların ruhlarına saygısızlıktır bu şekilde abartı bir faşizm. bu memlekette bir tek MHPliler ülkücü değil kardeş. ayık olun elhamdulillah hepimiz Türküz. kürtlerin içinde kandırılmış olan bilahare inanılmaz derece de cahil insanlar var. geçmişini yanlış bilen bir halk. öğretmek ellimizde , inanmıyorlarsa bize , vatandan bayraktan öte hiçbirşey yoktur. o zaman kim varsa topu gebere

1|0
    0|0
  • 1. Kürtlere ırkçılık yapmam yanlıiştr
    2. Zazalar Kürt değil
    3. Atsız aşırı ırkçı ondan demiştir takma ya. D
    Milliyetçiysen sorn yok öylesin demi.) ?

1|0
    0|0
  • Beş vakit namaz kılan Bir Kürt tanidigim; "Müslüman bir Türk yerine Kürt komünist daha iyidir." Demişti. Nihat atlı haklı

1|0
    0|0
  • köşedeyim yorumları okuyorum

0|0
    0|0
  • bir zaza ve mhpli olmanın ezikligini sana vurgulamıs onurun olsaydı zaten bu duruma düsmezdin hanfendi

0|0
    1|0
    • Ne durumdayım afedersin?

• Ben kendimi öyle görmüyorum

• benim şehitliklerimde Türk bayrağı gönderinde yatan çok kürt var. onların ruhlarına saygısızlıktır bu şekilde abartı bir faşizm. bu memlekette bir tek MHPliler ülkücü değil kardeş. ayık olun elhamdulillah hepimiz Türküz. kürtlerin içinde kandırılmış olan bilahare inanılmaz derece de cahil insanlar var. geçmişini yanlış bilen bir halk. kimse ye 2. sınıf muamelesi yapamazsın , sen insan ayrımı yaparak tüm sınıfların reddettiği insan ziyanlığısın.

• bu ne biçim ırkçılıktır

0|0
    1|0
  • yakıştıramadım bu sözü

0|0
    0|0
    • Bende 😒 bunlar beni hiç sevmez böyle düşünüyorlarsa yani

• Aynı sözü kürt faşistleri de söylüyorlar. Türk faşistlerinin varlığı kürt faşistlerin varlığına bağlıdır. Türk faşistler bittiği zaman kürt faşistler de bitecektir...

0|0
    0|0
  • Ne olursa olsun kürt kürttür demek istiyor.

0|0
    0|0
    • 😞😞 dağa çıkanlarla bir tutulmak çok kötü cidden

• Zazayım. Aynen öyle

• Boşver sen canini sikma

• gayet açık değil mi? Nihal Atsız bir Türk Irkçısı idi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Irkçı bir pislik olduğunu ifade etmiş

0|0
    1|0
  • Çünkü sonuçta onun damarlarınsa kürt kanı akıyordur. Böyle davransa bile yine özüne dönebilir. Türkün Türkten başka dostu yoktur.

0|1
    0|0
    • Çok sığ bir düşünce. Beni öldürsünler o zaman

• Nasıl bir kan akmalı afedersin? Bu ülkeyi benimseyen birisi neden pkk ile bir tutulsun ki? Bu söylediğimi anlaman için seninde bir kürt veya zaza veya doğulu olman gerekir çünkü bize direkt terörist gözüyle bakıyolar. Evet herkes değil ama ilk tanıştığımız kişilerin %90ı böyle

• Ya manyak mısın nesin adam söylemiş, gayet açık. Bize hesap soruyosun :D açıkladık işte. Naparsan yap özün kürt. Kendini tamamen Türklere adayamazsın

• söz nerede

0|0
    0|0
  • Atsız turkcu ve milliyetci oldugu icin oyle demistir

0|0
    0|0
    • İyi ama her kürt kötü değildir ki

• Tabi ki kotı degil ben oyle dusunmuyorum zaten

• Sadece atsız turkcu ve turkleri ustun gormemiz gerektigini savunuyor bu yuzden soylemistir dedim ben boyle dusuundugum icin soylemedim.

Yükleniyor...