En sevdiğiniz film replikleri nedir?

Benim hafızamda yer edimiş bir kaç replik şöyle;

"Unutma Red, umut iyi bir şeydir, belkide en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez" Esaretin Bedeli

"Bugün hayatımın geriye kalanının ilk günü" Adaptation

"Nehirdeki en büyük balık, yakalanamadığı için büyüktür" Big Fish

"Hiç yadırgamadım yüzünü, inan çok tanıdık, gönlüme hoşgeldin sevgilim, kusura bakma ortalık biraz dağınık"
İncir Reçeli

Sizde bir kaç tane paylaşırsanız sevinirim...

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Rocky 6 filminden bir tirad.

Rocky Balboa: islerin yolunda gitmediğinde büyük bir gölge gibi suçlayacak yerler aradın. Dünya her zaman güllük gülistanlık değildir. Acımasız ve kötü bir yerdir. Ne kadar güçlü olduğun önemli değil. Eğer dünyaya izin verirsen, seni dizlerinin üzerine çökertir ve sonsuza kadar öyle kalmana sebep olur.

Sen, ben, hiç kimse hayat kadar güçlü darbe vuramayız. Ama önemli olan ne kadar güçlü vurabildiğin değil. Önemli olan o darbeyi yedikten sonra ileriye doğru devam edip etmediğindir. Kaç darbe alıp hayatta yoluna devam edebiliyorsun. İste kazanmak böyle bir şey.

Simdi ne hak ettiğini biliyorsan hak ettiğin şeyi al. Ama o darbeleri almaya hazır olmalısın ve birilerini suçlayıp istediğim yere gelemedim. Sebebi oydu veya buydu ya da her hangi bir şeydi diyemezsin. Bunu korkaklar yapar ve bu sen değilsin. Sen bundan daha iyisin.

Kendine inanmaya başlayana kadar kendine ait bir hayatın olmayacak.

Önemli olan ne kadar güçlü vurabildiğin değildir. Önemli olan darbeyi yedikten sonra, ileriye doğru gidip gitmediğindir. Kaç darbe alıp hayatta yoluna devam edebiliyorsun. İste kazanmak böyle bir şey.

Başarı, ulaşılabilecek liman, son durak veya varış noktası değil; sürekli olarak mücadele etmek , ayakta kalıp yoluna devam etmektir…

Bu da filmde tiradın geçtiği kesit.

https://www.youtube.com/watch?v=fbLSMqnA_q8

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• "hayattayken bile öylesine yalnızdı ki onu bu halde bırakamazdım" - I'm Sorry I Love You
    "beraber yaşlanmak istiyorum" - Man From The Stars
    "hayatımı bile düzene getiremezken senin gibi birinin hayatıma girmesini bekleyemem" - Man From The Stars
    "kalbimdeki yaralarla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum seninkilerle nasıl ilgilenebilirim" - The Heirs
    "sevgi öyle birşeydir ki haklı olsan dahi sana gerçeği söylettirmez" - 49 Days

beğendiğim film değil ama dizi replikleri :)

0|0
    0|0
    • Film dizi farketmez. İyi ki paylaştınız. Hepsi güzel ama son replik gerçekten çok etkileyici. Teşekkür ederim.

• dizide fazlasıyla etkileyiciydi emin olabilirsin :) bende teşekkür ederim

• Bagirmayacaktin anti an, artık ağzının yerini biliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• - Bana karsi gostermis oldugunuz
    - Bana karsi gostermis oldugunuz, ne gosterdiler?
    - Oyle degil
    - Oyle degil
    - Sersem herif, bana karsi gostermis oldugunuz ilgiden
    - Sersem herifler.. Bana karsi gostermis oldugunuz ilgiden
    - Kes artik rezil olduk
    - Kesin artik rezil oldunuz.
    - Allah belani versin
    - Allah belanizi versin, essogluessekler, bir suru namussuz irz dusmanlari, hayvanoglu hayvanlar...

0|0
    0|0
  • Sırf zenci birinin güzel bir araba kullanması onu çaldığı anlamına gelmez, tamam ben bunu çaldım ama zenci olduğum için değil.” Siyah Giyen Adamlar 3

Doğru kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur

0|0
    0|0
  • seni seveni sende sev
    çünkü sevipte sevilmemenin acısını ben bilirim

0|0
    0|0
  • ''Bu kadar gerizekalılık senin için bile fazla''

0|0
    0|0
  • Onun yaptığı gider benim hoşuma gider

0|2